Vapka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

Vapka

#1 Příspěvek od pavels »

Dobry den.Chci si koupit vapku.Potreboval bych poradit vyrobce,zda s nimi mate zkusenosti.Chtel bych za ni dat kolem 5000-6500kc.ZAlibila se mi firma Karcher,ale trosku se bojim ,ze u nich pisou vsechno z plastu,nekde jsem cetl,ze ty plastove moc dlouho nevydrzi. Nasel jsem napriklad Einhell NHR 130 u ktere pisou ze je kovova.Takze ted sem na vazkach co zvolit?DEKUJI ZA PRIPADNOU RADU A ZKUSENOSTI

http://www.sedlacek-karcher.cz/vysokotl ... 7686,20773


http://www.eichhorn.cz/vysokotlake-cist ... ll-nhr-130

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od renda15 »

Asi před pěti roky jsem si koupil Karchera, tenkrát stál asi 6500 Kč a během záruky mi 2x měnily komplet celoplastový vysokotlaký blok. Přestože na wapce bylo napsáno 45°, tak vždy dokud se používala studená voda a po skončení práce odtlakovalo, tak to šlo. Jakmile se začala používat teplejší voda, do měsíce to odešlo. Po skončení záruky jsem tuto hlavici nechal za asi 2000 ještě jednou vyměnit a po dalším prasknuti si koupil za asi 2500 noname wapku s hliníkovou vysokotlakou hlavicí a ta už mi chodí bez jakékoli údržby dva roky. Takže pro mě je to jasné Karchera už nikdy, i když uznávám, že ty dražší jsou možná kvalitnější.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Není to přímo zkušenost s tlakovým umývacím agregátem - ale něco to napoví.
Lacinější motorové pily, tzv. HOBBY (= pro občasné použití např. na chatě nebo chalupě), mají kromě horkých částí motoru a řezné lišty s řetězem téměř celou konstrukci z plastu, pro zlepšení mechanických vlastností plněného minerálními nebo skelnými vlákny. Tyto materiály jsou lehké a podle reklamy mají "neomezenou" životnost. Proč potom už tzv. FARMER pily (farmářské = použití k časté práci v nejrůznějších podmínkách) mají celokovovou konstrukci pohonu - i když je výrazně těžší a dražší a z plastu jsou jen nádrže a kryty? Popřemýšlejme...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pavels »

Jasny s tema pilama t vim,protoze sem si koupil castora s dobrou virou uz nikdy.ted sem si koupil stihl farmarku a to je jiny porezani!tak asi pudu do toho einhela

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#5 Příspěvek od vrky »

Karcher používá údajně motory z MEZ Náchod.

Uživatelský avatar
maxim
Příspěvky: 118
Registrován: 06 led 2005, 01:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od maxim »

Koukni se zde http://www.alfin-trading.cz/elektricke- ... lake-mycky mám koupenou už pár let značku Lavor a naprostá spokojenost celokovové tělo atd.

Uživatelský avatar
Pepa87
Příspěvky: 144
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Pepa87 »

Já jsem mimochodem viděl Einhell (asi 1100W) taky s plastovym blokem.

Uživatelský avatar
maxim
Příspěvky: 118
Registrován: 06 led 2005, 01:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od maxim »

Do Einhella a to do žádného z jejich výrobků bych nešel, jsou to věci dost mizerného provedení co by taky člověk chtěl za ty prachy, a Karcher dnes už není co býval, možná Dewalt ještě stojí za to.

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pavels »

Tak nic mel sem objednanyho toho einhela,jenze se prej uz nedovazej,takze smula.nevite jetse nekdo ktera pouziva kovovy soucasti?made in italy nechci s tim mam jen spatny zkusenosti.JINAK DIKY ZA RADY a ZKUSENOSTI

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#10 Příspěvek od ivan116 »

co tak nieco od BOSCHA ,ja mam Aquatak 100 plus a zatial strieka bez problemov :roll:

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#11 Příspěvek od mojza »

Po vlastní zkušeností s flexou EINHELL a dalších kamarádů s touto značkou, bych ji doporučoval jen nepřátelům. Ahoj Ivan

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pavels »

Ta bosh nevypada zle jen skoda ze nema rotacni kartac.jeste sem nasel Black-Decker.Ja vim uz sem stim otravnej,ale je tezky vybrat.

http://zahradni-technika.chcesto.cz/vys ... b+dp19067/

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od pavels »

Tak uz vybrano koupeno a je doma.koupil sem nakonec Makitu

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

mojza píše:Po vlastní zkušeností s flexou EINHELL a dalších kamarádů s touto značkou, bych ji doporučoval jen nepřátelům. Ahoj Ivan
Značku EINHELL si překládám jako Ein - Hell neboli "jedno peklo" - když jsem u prodejce palubek viděl, čím pižlá 4m palubky po jedné na 1m dlouhé kousky, otevřela se mi kudla v kapse a radši jsem si dojel domů pro svou ProTool 0,5kW kmitačku - s 80mm plátkem jsem ty samý prkna řezal po 4 najednou... Proto taky když vidím v LIDLu nebo jiném hypermonstru nabíječku nebo jiný xindl s tímhle nápisem, rychle se otáčím třeba ke kečupům...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
omega3
Příspěvky: 9
Registrován: 06 čer 2008, 02:00

#15 Příspěvek od omega3 »

nejkvalitnější vapky jsou tady: http://www.kranzle.cz
odpovídají tomu i ceny

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“