ORAVA DAV-102

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

ORAVA DAV-102

#1 Příspěvek od GEEL »

Zdravim Vas.Asi pred pol rokom som cistil optiku na spominanom dvd prehravaci a doteraz slapal.Asi pred dvoma tyzdnami som to znovu cistil a pri teste mi prehralo viacero diskov.Majitel si vsak doma prehral 3 dvd a nejde nic,iba niake zvukove.Je tam mechanika DM-502 a optika DL-05SAHD 60D.Chcel som zdvihnut vykon,ale na optike nie su trimre.Nestretol som sa este s takou mech. a hlavne nikde ju nemozem zohnat.
Ak niekdo nieco viete bol by som vdacny za pomoc.Zatim dik.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#3 Příspěvek od GEEL »

Dik.V avelmaku aj nedise som pozeral predtym,ale nezda sa mi taka ista.Poslal som im e-mail s fotkami tak uvidim.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#5 Příspěvek od DELONG »

Ja mám podobný problém.Dostal som tento prehrávač ORAVA DAV 102 a nejak sa mu nechce čítať DVD disk.Stále napíše BAD DISK.Keď mu ponúknem CD s hudbou tak ju prehrá.Aj CD MP3 prehrá len nejako mu nechutí DVD s filmom. Že by odišiel červený laser na 660 nm? Alebo procák? Majiteľ my ho dal z informáciou že z ničoho nič prestal prehrávať DVD filmy.Vyskúšal som rôzne disky DVD aj originál aj RW aj napálené rôznych značiek ale DVD nie a nie prehrať.Stále ten nápis BAD DISK :evil: Ďakujem za každú radu.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#7 Příspěvek od SIDTIM »

DELONG píše:Ja mám podobný problém.Dostal som tento prehrávač ORAVA DAV 102 a nejak sa mu nechce čítať DVD disk.Stále napíše BAD DISK.Keď mu ponúknem CD s hudbou tak ju prehrá.Aj CD MP3 prehrá len nejako mu nechutí DVD s filmom. Že by odišiel červený laser na 660 nm? Alebo procák? Majiteľ my ho dal z informáciou že z ničoho nič prestal prehrávať DVD filmy.Vyskúšal som rôzne disky DVD aj originál aj RW aj napálené rôznych značiek ale DVD nie a nie prehrať.Stále ten nápis BAD DISK :evil: Ďakujem za každú radu.
Opravdu může být vadný laser pro DVD, setkal jsem se však i se stejným projevem vady, ale příčinou byl částečně přerušený páskový vodič od optiky do hlavní desky. Jeho cena (tedy pokud se Ti někde neválí stejný, použitelný) však není nejnižší, proto je dilema o rentabilitě opravy na místě.
Hodně zdaru! :)
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
majory
Příspěvky: 12
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#8 Příspěvek od majory »

Zdar.
Mám uvedený typ DVD na oprave.Nevládze potočiť mediom ak mu nepomôžem prstom roztočiť,Predpokladám že motor bude vadný.Nevite kde by som daný motor na zohnal.
Ďakujem.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od silio »


Uživatelský avatar
majory
Příspěvky: 12
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#10 Příspěvek od majory »

Typ motorčeka?To je jedno len aby sedeli rozmery a napájanie?

Uživatelský avatar
Timoti
Příspěvky: 17
Registrován: 02 úno 2010, 01:00

#11 Příspěvek od Timoti »

Zdravím vie mi niekto napísať výstupy z transformátoru čo sa v tom kine nachádzajú. Mne fungovalo 4roky bezchybne a to vkuse deti mu nedali vydýchnuť . Teraz rozsvieti iba led pod ovládačom hlasitosti a niektoré napätia nie sú také ako je na doske kde idú pripojené konektory. Tak neviem či na doske je napísaná pravda a odišli vinutia na trafe ,alebo je to niekde ďalej za trafom. :?:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Na desce bude napsaná pravda. Předpokládám, že je to spínaný zdroj. Takže je třeba zkontrolovat elektrolytické kondenzátory a to jak v primární, tak i sekundární části zdroje. Také někdy bývá vadná některá z diod na sekundáru. Takže měřit a měnit. :wink:

Uživatelský avatar
Timoti
Příspěvky: 17
Registrován: 02 úno 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Timoti »

To je klasické toroidné trafo a až na doske sa upravujú už výstupy nie je to impulzák čo som bol sám prekvapený ako u iných modelov .

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#14 Příspěvek od mirosne »

Timoti píše:Zdravím vie mi niekto napísať výstupy z transformátoru čo sa v tom kine nachádzajú. Mne fungovalo 4roky bezchybne a to vkuse deti mu nedali vydýchnuť . Teraz rozsvieti iba led pod ovládačom hlasitosti a niektoré napätia nie sú také ako je na doske kde idú pripojené konektory. Tak neviem či na doske je napísaná pravda a odišli vinutia na trafe ,alebo je to niekde ďalej za trafom. :?:
Dovolím si tvrdiť,že určite neodišli vinutia na trafe!Drž sa rád p.Masara

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od masar »

Timoti píše:To je klasické toroidné trafo a až na doske sa upravujú už výstupy nie je to impulzák čo som bol sám prekvapený ako u iných modelov .
I v tomto případě platí kontrola filtračních kondenzátorů a diod - hlavně toho napětí, které je menší. Také to může být přetížením příslušné napájecí větve. Nadměrný odběr může být způsoben např. zaseklým motorem nebo mechanismem, zkontroluj jejich stav. Také to bude mít za následek zvýšení teploty některých součástí - zkus je "vyčmuchat". Bez schematu ti toho mnoho neřeknu. Musíš zabojovat. :wink:

p.s. A jak říká mirosne, trafo nepodezřívej, jeho závada by měla fatálnější následky.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “