MORAVA CTV 2151 po vypnuti ovladacom cvaka zdroj inac ide ok

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

MORAVA CTV 2151 po vypnuti ovladacom cvaka zdroj inac ide ok

#1 Příspěvek od ccarloss »

Dobry vecer v tomto tv som vymenil darlington bu808 a na baze 808 bol vadny eletrolit /10mikro/.Tv neisla len cvakala,tak som hu vycistil a vyfenoval.Teraz ide - zapnem ide do pohotovostneho stavu OK stlacim program telka nabehne OK potom hu vynem ovladacdacom tv prejdo do stby a cvaka v zdroji.Da sa aj znova zapnut bez problemou. Nestretol sa niekto z niecim podobnym.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od durkovic »

Mne to robila JVC C-2155EE a nakoniec to už bulo unavene rele v zdroji ktore zopne po príchode povelu POWER inač iba cvakalo
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od ccarloss »

Nic isiel som to merat a samo to prestalo - zahada - no nic keby zase nieco robila,tak o tom napisem.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

v takom prípade by som to videl na nejaký studák.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#5 Příspěvek od mirdo8 »

Ked to znova zacne,tak treba prepajkovat vsetky spoje v zdroji,potom zmerat ESR elektrolitov.

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od ccarloss »

Na to ESR musi byt asi multimeter na to urceny /moj mera tak do 20mikro a to len kapacitu/ TV ked je vychladnuty nejde spustit zdroj - zoberem fen hoci kde chvilku zohrejem a potom bez problemou pustim.Zo st-by ide pustit ale musi byt aspon 20 min. v pohotovosti.Nechce sa mi menit vsetky kond.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od durkovic »

vymen najprv male kapacty napr take ako 47uF/63V alebo podobne čo su v nom osadene, najčastejšie su tie v prd....
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od ccarloss »

Ale myslis v celej telke a lebo len okolo zdroja a vn? Lebo mu je uplne jendo kde ho zohrejem v tedy vzdy nabehne.Je mozne ovlivnit vadny kond na esr teplotou okolo 45 stupnou?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od durkovic »

samozrejme že najprv v zdroji, počítam že viac ako 4 taketo kondiky tam nebudu (myslim s takou cca kapacitou) ak to nepomôže treba ist okolo VN
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ano, vadne elyty su velmi citlive na teplotu. Bud ich mozes menit na slepo alebo zmerat ESR. Samozrejme, ze zacnes v zdroji.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od workhard »

Kde to cvaká? V impulsním trafu?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#12 Příspěvek od ccarloss »

rnbw píše:Ano, vadne elyty su velmi citlive na teplotu. Bud ich mozes menit na slepo alebo zmerat ESR. Samozrejme, ze zacnes v zdroji.

No ja mozem menit jedine na slepo -esr multimeter nemam- opravujem len moje vlastne veci a 2 x za rok tak nejakemu kamosovi.Kupit by sa mi to asi nevyplatilo ani nemam pradstavu co to stoji.Kondy by som mal ale uz pouzite z inych tv - musim kupit nove

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od ccarloss »

Ano v pulznom trafe - nezvladne ani zataz az po tom zohriati /potom ide v poode/ Po prvom fenovani isiel vzdy aj studeny ale ked som ho vypol ovladacom, tak pulzoval zdroj - to sa mi nepacilo a hladal som studak - prepajkoval som podozrive spoje a nejaky kond sa zrejme pokazil este viac nez bol.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Jednou mi takhle pulsovala ve stand-by malá SONY,STR-ko vždycky po čase odešlo,ve zdroji jsem vyměnil úplně všechno a nakonec pomohlo zatížit jednu větev rezistorem asi 470 Ohm.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#15 Příspěvek od ccarloss »

Este jedna zaujimavost pri vertikale som nasiel pod tromi odpormi cierny akoby uhlikovy flak 10 x 15 mm /odpory v poriadku ako nove/som to vyskriabal vycistil ale nebolo to ono.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“