Objednávky z Avelmaku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

Objednávky z Avelmaku

#1 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 21:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#2 Příspěvek od Onkyo »

Ja zatial,čo som si objednal tak mi to prišlo v poriadku. :wink:

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

Mne sa stalo,že som si objednal,ale tovar poslali na 2 krát.A ta druha zasielka obsahovala len chybajúcu jednu diodu ktoru neposlali v prvej :roll:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

Zatial sa mi to nestalo .. zásielky mám vždy dobre. .. Ale už pri objednávke ukazuje že neni dosť kusov na sklade, tak neobjednám. A Nedis ?? na tržnici v Nitre v tej malej predajni kúpim viac.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 21:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#6 Příspěvek od ivan116 »

Co sa tyka kompletnosti objednavok,elebo ich dorucenia niekomu inemu s tym som problem nemal.Jedine co som mal problem ,pri vrateni IO ktore nefungovali tak ako by mali, nechceli uznat reklamaciu a posielali my najake polske navody na upravy.(Nieco podobne uz tu bolo pred casom preberane,jednalo sa o TDA 8362E)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#7 Příspěvek od Mysteri »

Ja som objednával z AVELMAKU cca 8rokov zásadne telefonicky. Prvých 6 rokov bolo vždy všetko O.K., akurát som bol vždy zvedavý, či sa mi ohlási slečna, alebo chlap, pretože to bol VEĽKÝ rozdiel komunikácie.Prvý prípad: Slečna- zdvihne telefón, predstaví sa, ja sa predstavím, ona na to:Čo si prajete? Ja začnem objednávať.Povie mi čo majú, čo nemajú, potom povie, že zajtra to dostanem a vzájomné: do počutia!Druhý prípad: Jej kolega,/ jeho meno tu nebudem uvádzať/:Podobne, ako v prvom prípade, ale na konci chce kontaktnú adresu, keď sa opäť predstavím a poviem, že ma majú v databáze, počujem zúrive ťukanie po klávesnici a potom prebehne curicculum adresy.Ale to nie je ten hlavný problém!Ten problém je v tom, že v posledných dvoch rokoch majú naozaj zmätky v tom, čo pošlú. To je pravda!A ďalšia vec, prečo už vyše roka u nich neobjednávam polovodiče? Sú v súčastnosti totiž na 99% nespoľahlivé. A je to veľká škoda, pretože sa dalo u nich objednať všetko z oblasti TV a AUDIO, za prijateľnú cenu a hlavne kvalita bola na 100% O.K. Ale je zrejmé, že zmenili dodávateľa.Je to bohužiaľ ich chyba, ak sa naďalej budú držať súčastného dodávateľa.Neviem, či v tom nemá prsty ASWO, pretože každý, kto ich uvádza teraz ako dodávateľov, tak má rovnaký šmejd, dokonca s rovnakými výrobnými kódmi.Ale predajcom je to vlastne JEDNO! Polovodiče sa nedajú reklamovať pokiaľ sú letované.Stretol sa niekto napr. s BU508 v pätici :D Na 99% všetko musíme letovať, ale tým pádom strácame nárok na záruku :evil: Môj posledný kontakt s AVELMAKOM:Objednal som TDA8361, pôvodná vada bola:nešiel VR.Po osadení ich I.O. nešiel TV vôbec.8V šlo do skratu.Po telefonáte som sa dozvedel klasiku:letované?=žiadna reklamácia.Volal som iba preto, že na proc. bolo ich razítko, tak ako pri VNtrafách, ktoré sa reklamovať dajú, cena bola cca700SK.Moja reakcia:Zmenili ste v poslednej dobe dodávateľa? Od: NIE! Ja: Prečo pri niektorých objednávkach reagujete: Nemáme na sklade, moment,pozriem, či to nemá náš bývalí dodávateľ? Od: HHHHMM? :roll:! Všetky BUčka objednané v tejto firme 1,5roka do zadu, mali životnosť max 7dní!!!Tak isto BUčka v LIMELI alebo MB elektronic.Mimochodom, všetky mali rovnaký výrobný kód!!!Po osadení súčiastok z HOPERu, všetko je O.K.Som zvedavý na Vašu skúsenosť s kvalitov polovodičov v poslednej dobe.Kto, kde nakupuje, najmä, či je možnosť dobierky do SK, a najmä, či sa spoľahlivosť v posledných 5-6mesiacoch nezhoršila.A najviac mi ide o kvalitných predajcov, ktorí majú na predaj súčiastky od FUNAI, TOSHIBA, ďalej 2SC...a pod.A vlastne aj TDA... SDA...,proste sortiment, ako má aj AVELMAK, ale KVALITNÝ!!!!Radšej kúpim kvalitnú súčiastku za 200,-Sk, ako tú istú za 2,-Sk,- ale na p..u!

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od stefan31 »

Tiež som kedysi pod¾a potreby objednával z uvedenej firmy, nikdy som nebol spokojný so zabalením - vnútro balíka zhužvané noviny, alebo letáky, pribalená oèarujúca reklama v podobe èiernobielej kópie práve akènej ponuky vo formáte A4, samozrejme na moje náklady a vrchol bola dodávka optiky do DVD, ktoré prišlo síce v zaujímavej cene, ale som sa nestaèil divi￾, pretože na kovových èastiach boli vidite¾né odtlaèky prstov so zapoèatou koróziou a dokonca akéhosi razítka, a ponúkané tranzistory od výrobcu Sanken, ktoré som objednal boli úplne nieèo iné. Samozrejme, že optika CD èíta, ale DVD s preskakovaním. Po telefonických konzultáciách s majite¾om firmy som dospel k názoru, že jeho "obchodný duch" sa zakladá na iných hodnotách a ukonèil debatu vetou, - že oni predsa nie sú otrokmi zákazníkov. Viac tam neobjednávam, aj keï v skutoènosti ponúkaný sortiment bol zaujímavý. Naopak, pri objednávke z Nedisu mi doposia¾ došli napr. optiky v originál balení, dokonca u SONY KSS v prevedení Made in Japan a tiež u vyššie spomínaných tranzistorov dodali Sankeny. Nemá zmysel z mojej strany sa vyjadrova￾ podrobnejšie, aj tak by som niè pekné nenapísal. Je možné, že z rôznych èastí Európy a sveta sa k predajcom dostáva síce lacný, ale kvalitatívne ￾ažko dokázate¾ný šmejd a potom si môžme láma￾ hlavu, keï vymeníte, dnes už rutinne napr. BU-èko a ono po 1,5 hod. prevádzky odíde z neho polovodivos￾, že preèo. Možno nás to niektorých donúti si pre prípadné potreby nájs￾ dodávate¾ov niekde napr. v Nemecku...a spomínaní majite¾ia slovenských firiem? Niektorých poznám osobne s myslím si, že nie sú žobráci....a že sa predávajú šmejdy? No a èo, to pre nich nie je to podstatné, hlavne keï skutoèné dokazovanie napr. v oblasti polovodièov by bolo problematické. Možno aj z toho sa vychádza, ako základný predpoklad prosperity distibuèných firiem...

Stefan31

Nedá mi, aby som tu nespomenul firmu MACRO, kde som si príležitostne objednával,(je to už ve¾mi dávno)...v tejto oblasti je pre mòa mimoriadne príjemné, keï na druhej strane kábla poèujete nielen príjemný ženský hlas, ale aj vo fachu vysoká odbornos￾ a dokonca mi vždy bola ponúknutá u polovodièov aj možnos￾ výberu výrobcu a k tomu aj iná cena...vtedy som sa cítil ako skutoèný zákazník.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Chcel som si z avelmaku objednat jednu optiku http://www.avelmak.sk/index.php?lm=856& ... ticle=7918
lebo v blave dam za nu asi raz tolko ale po tychto prispevkoch mam pochybnosti....

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

keemo, nemaj strachy, objednaj!Príde Ti to na druhý deň kurierom a zatiaľ okrem polovodičov všetko bolo O.K., akurát nie je isté, či Ti pošlú presne to, čo si objednal, ale to sa dá ešte vyreklamovať, pretože v týchto prípadoch oni napíšu na faktúru to, čo si si objednával a príde Ti niečo iné- v tom prípade sa OKAMŽITE telefonicky s nimi kontaktuj, v druhom prípade budeš mať na faktúre blábol, ale príde Ti to, čo si objednal a v tomto prípade nemusíš nič reklamovať :lol: .A ďalej, ako povedal kondík, tú optiku musíš samozrejme dostaviť.Ale to by si musel na 50% aj od iných dodávateľov.
To stefan31: vystihol si to presne! Tiež poznám osobne jedného takého majiteľa a má sa BUENO :evil:, ale už posledné 2-3roky vidím, že tam už z nášho okolia nik nenakupuje polovodiče /t.j. z nás servisákov/, ale iba VNtrafká, kondíky, odpory a ,,bižutériu", ktorú má síce o 100% predraženú, ale je na blízku.A za 2-3 roky pochopí.... :idea:
A NEDIS: Iba taká malá perla!Potreboval som dokúpiť pol roka do zadu zásoby: BUčka, elity, integráče, všetko bežné veci.Keďže už som vedel, že v AVELMAKU a LIMELi majú tieto verzie polovodičov v prevedení ,,Dlhodobá AKCIA:CELOVODIČ do 3dní", a mal som chuť previezť sa autom, vydal som sa do Píšťan. Z predpokladaného nákupu v cene cca 3.000Sk som si nakoniec odviezol 5ks watážnych odporov v celkovej cene 120,-Sk :roll: Prejazdené 120km. :lol: Ale na obranu NEDISU: Ten predavač sa tiež cítil trápne :D

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#12 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#13 Příspěvek od Cust »

znáte nějakou českou firmu, která prodává solidní věci i nefirmám?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

mysteri-s tym dostavenim je to fakt polovicna pravda, lebo s kss210a do aiwy som nemusel robit nist akurat odstranit tu ochranu.dobre ked budem moct tak to risknem.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PabloX »

Chlapi aky je rozdiel medzi dorucenim UPS a EMS? (UPS poznam, je drahsie ale rychlejsie) a EMS je postou??. Chcem odtial objednat SAA1057 do vysielaca.


//EDIT uz som to nasiel, EMS je posta...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“