chladnicka, Rosieres RBCA 320 VZ

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

chladnicka, Rosieres RBCA 320 VZ

#1 Příspěvek od fero_b »

Ahojte,
jeden znamy ma problem s takouto chladnickou, je to jednokompresorova kombinovana (chladnicka/mraznicka) vstavana, CANDY group. Najprv zistil ze ma odlomeny bezec z regulacneho potenciometra na dosticke kde je PIC a taky zdroj s kondenzatorom a odporom vystabilizovany zenerkami (spojene priamo so sietou). Toto sme zapajkovali, ale vravi, ze to nefunguje uplne dobre. Ked ten potenciometer stiahol uplne dolava a zapol ju do siete, tak kompresor nenaskocil (co bolo spravne - potenciometer bol v polohe VYP ) avsak nenaskocil ani ked to pretocil doprava. Ked ju vsak vypol zo siete a tak pretocil potenciometer uplne doprava - tak sa aj spravne rozscvietilo superchladenie (cervena led), teda PIC je asi ok, ked spravne reaguje na podnety z potenciometra a kompresor sa zapol, ale akosi to nevypinalo a bezalo bezalo az zacala namrazovat na zadnej stene....A takisto sa nechce vypnut aj ked nie je v mode superchladenie... Nema niekto skusenost s touto chladnickou prip. schemu od elektroniky?
Dakujem za vsetky reakcie

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

velmi často tohle dělá ten kondík jako předřadník většinou je to 0,47m na 275V ac používá se v impulzákách např. PC zdroje jako filtr . I když se tváří na měření seriózně takhle šifruje .

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#3 Příspěvek od fero_b »

ten kondenzator ma na sebe napisane 1/10 250V 1,7MKP - zeby 1.7mikrofaradu? pride mi to dost netypicke cislo a navyse vysoka kapacita. V mojej Whirpoolke je tak ako pisal bu2520 470nF ... co vy na to?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“