Renovacia BM215

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
zdenoeddie666

#31 Příspěvek od zdenoeddie666 »

rozmotano,a zmereno velky hov** :x drot neni nikde preruseny viditelne,ak zmeram konce na 200M rozsahu DMM ukazuje nekonecno stale,mozes mi prosim napisat hodnoty tych dvoch odporov co si menil ty? Dakujem

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#32 Příspěvek od Radix »

Tak změř polovinu toho drátu.
A nebo jinak: podle vnitřního odporu toho měřidla spočítej, jak velký má být ten předřadník.

zdenoeddie666

#33 Příspěvek od zdenoeddie666 »

Uz som skusal,aj tak ze som nejaku cast oskrabal a zmeral v danom mieste s ktorym koncom ma kontakt a takto pokracoval dalej,ale ked som sa dostal trochu dalej tak na DMM mi naskakuju riadne somariny,raz je to 25k, potom 8k9, atd,som z toho uz jelen,momentalne som sa dostal na miesto kde podla DMM neni kontakt ani s jednym koncom,takze som v :rit:
a k tomu pocitaniu,neviem aky rozsah ma ten Vmeter, vnutorny odpor je 978R ak to dobre zmeralo,a jedina hodnota na nom je 200uA co mi vychadza ze rozsah meridla bez predradnika je asi 200mV ak dobre pocitam

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#34 Příspěvek od Radix »

Rozsah měřidla přece zjistíš snadno, zapoj ho do série s jiným měřidlem a vhodným odporem, připoj to na zdroj a pomalu zvyšuj napětí, až bude ručička na tom zkoušeném měřidlu na maximu.

zdenoeddie666

#35 Příspěvek od zdenoeddie666 »

ano to viem,takto sme to robili aj v skole ak sa dobre pamatam,ale ja potrebujem rozsah meradla aj s predradnikom :?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#36 Příspěvek od Radix »

Ten předřadník pak přece spočítáš podle toho, jaký má být rozsah toho měřidla.

zdenoeddie666

#37 Příspěvek od zdenoeddie666 »

nj ale ja neviem rozsah meradla(rozumej system meridla + predradnik)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#38 Příspěvek od Radix »

Já BM215 nikdy neměl, tak konkrétně nevím.
Co měří to měřidlo, jaký má rozsah?

zdenoeddie666

#39 Příspěvek od zdenoeddie666 »

tu je foto
no samotne meradlo je Vmeter,usudzujem podla predradnika (keby bol bocnik tak by to bol Ameter nie? ), a mera Ia v elektronke,takisto sluzi pre zistenie stavu zhavacieho vlakna (ak sa rucicka vychyli do cervenej oblasti) a kontrolu sietoveho napatia (zelena oblast a ~ ),to je vsetko co viem,nikdy som to v chode nevidel takze tolko
Přílohy
DSC04296uuu.jpg
(42.55 KiB) Staženo 128 x

zdenoeddie666

#40 Příspěvek od zdenoeddie666 »

chyba zelena oblast je pre vakuum asi,uz nepamatam presne, pre siet je len ~

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#41 Příspěvek od Maskot »

Tipnu si,pokud ta spodni stupnice ma byt pro kontrolu 220 V napajeni pak ma rozsah 300V,za predpokladu,ze ta ryska ma byt 220.Horni pak prepcitas.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#42 Příspěvek od Sendyx »

Tak změř odpor úseku, který je celistvý, vynásob délkou a máš to, ne ? Já mám pocit, že v každém měřidle byl totiž tento odpůrek jiný. Kdybych si to pamatoval, napíšu.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#43 Příspěvek od Radix »

Znovu jsem přečetl tohle vlákno. Tedy je vadný ten odpor vinutý odporovým drátem, který je uvnitř toho měřidla?
Pak nemůže být problém ho změřit, případně jeho známou část.

zdenoeddie666

#44 Příspěvek od zdenoeddie666 »

no to aj mna uz napadlo,ale kedze ten pristroj funguje aj pod 110V tak pri tej ~ moze byt aj 220 aj 110, a podla schemy http://www.oldradio.cz/meraky/bm215.pdf to mera nejake napatie medzi odbockami na primare trafa,ktore je potom usmernene a dostavuje sa pomocou trimra (priblizne v strede schemy), ja som s tymi odpormi nerobil nic,tak dufam ze je problem isto v meradlo,ale zase polovica odporov v tomto skusaci je v prevedeni ako tento bocnik,odporovy drot navinuty na plastovom jadierku,tak dufam ze nesu vsetky zhnite.
Najlepsie by bolo keby sendyx mi napisal hdonoty tych 2 predradnikov co on menil,ja uz by som si nejak poradil.

zdenoeddie666

#45 Příspěvek od zdenoeddie666 »

ok idem nieco vydumat,dufam ze mi neunikne dym na ktorom vsetky suciastky pracuju :lol:

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“