Pridani dalsiho cidla k autoalarmu

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
veloce1
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2005, 01:00

Pridani dalsiho cidla k autoalarmu

#1 Příspěvek od veloce1 »

Muzete mi prosim poradit kam napojit dalsi cidlo k autoalarmu,ktery ma jen tzv. otresove cidlo? Myslel jsem ,ze vystup z cidla napojim na pruzinku a bude to,bohuzel nejak to nefunguje. Navic je pruzina zapajena pouze do plosneho spoje a zadny jiny spoj od ni nevede,tak ani nevim jak dodava impulsy do alarmu. Prece to nejak musi jit.
Přílohy
2.jpg
(93.34 KiB) Staženo 175 x

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od marimm »

A čo je to za alarm? Máš k nemu nejakú schému?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#3 Příspěvek od mihal »

Ta pruzina bude asi indukcnost. Otrasak bude inde. Vidim tam ale nejake LM324 co je 4x operak, uvazoval by som bud niekde na vstupe alebo vystupe. Musis to pomerat a rozkreslit. Mozno sa ti to podari. Ak nemas osciloskop a nejake skusenosti tak sa nato rovno vy...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Není to indukčnost, protože je tam jasně vidět konec pružiny. Je to otřesové čidlo. Ta pružina není zřejmě připojena k "signálovému" konci snímače. Najdi na tišťáku druhý bod, ke kterému je čidlo připojeno. Ale bez schopnosti základního měření nemáš moc šancí. :wink:

Uživatelský avatar
veloce1
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od veloce1 »

marimm: oznaceni alarmu je SUN1 :) ,ale je to neco z Ciny takze schema k tomu neni,pouze planek kam co zapojit.
masar: Mam najit druhy bod,ale kde ? 8O Jak jsem psal,navinuta pruzina a v ni je valecek. Jeden konec pruziny je volne v prostoru(viz.foto) a druhy konec pruziny je naletovan v plosnem spoji a z toho bodu uz nikam nic nevede :cry: takze mi porad neni jasne co ten alarm spousti. Staci se lehhounce jen dotknout te pruziny a uz to houka. Kdyz vsak na ni prilozim + nebo - ,tak se nic nedeje.
Tzv. "druhy bod " jsem mel na jinem alarmu a tam to slo upravit. Tady bohuzel nevim jak na to.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

Myslím, že ta pružina je pouhý tlumící držák vlastního senzoru, který je uvnitř a který musí být nějak připojen k tišťáku. Odletuj ho a uvidíš. :wink:
Tohle je podobný senzor:
Obrázek[/url]

Uživatelský avatar
veloce1
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od veloce1 »

Vypajel jsem tu pruzinku a uvnitr je pouze maly magnetek, samotne cidlo je zrejme ten valecek vedle. Vypada jako kondik,akorat shora je cerny. Z druhe strany plosnaku se da k cidlu privest minusovy impuls od cidla a alarm zacne houkat :D Takze to vypada,ze se to podarilo. Diky vsem za inspiraci a podnety :wink: .

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#8 Příspěvek od mihal »

Zeby to bol miniaturny jazyk? Zaujimave riesenie 8O
Aka je asi citlivost na otrasy?

Uživatelský avatar
veloce1
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2005, 01:00

#9 Příspěvek od veloce1 »

Citlivost na otresy je docela slusna. Dalsi cidlo, ktere jsem pridal je mikrovlnne,ale funguje nejak divne. Alarm zapnuty, parkovani v garazi a vsude okolo klid, ale mikrovlnne cidlo obcas vysle falesny impuls a tim padem alarm reaguje. Da se tomu nejak zabranit ? Nebo je treba vadne cidlo?

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

veloce1 píše:Vypajel jsem tu pruzinku a uvnitr je pouze maly magnetek, samotne cidlo je zrejme ten valecek vedle. Vypada jako kondik,akorat shora je cerny.
Ten váleèek vypadá spíš jako cívka na feritové špulce než kondík. Možná v ní ten pohybující se magnet nìco naindukuje a tím to spustí.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#11 Příspěvek od mihal »

Otestuj najprv mikrovlnu bez pripojenia na alarm, meraj co je na vystupe. Moze to byt nejake rusenicko, pripadne zle nastavenie. Merat, merat,merat.

Uživatelský avatar
seky29
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2006, 01:00

#12 Příspěvek od seky29 »

Ak chces napojit dalsie cidlo, ktoré napr. spína mínusovy pol,tak to napoj cez oddelovaciu diodu napr.1N4007 na vstup od dverí.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“