Na jakou vysokou školu...

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#31 Příspěvek od Sendyx »

A jáká že to byla škola ? :D Tohle se v Ostravě může stát leda na nějaké střední.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#32 Příspěvek od Cust »

Toto bude pripad vsech skol, proste nekteri lidi delaji doktorandy na jinych katedrach a pak dostanou na vyuku nejaky predmet za trest - vetsinou o nem nic nevi...
jednou se mi stalo, ze vyucujici mi zadal za ukol zmerit dle jeho navodu B nejake civecky (5mm dlouhe, dratek jak vlas), vyslo mi 0,1T a kdyz jse me ptal jestli uz to mam, tak jsem mu rekl ze jo, ale ze to vychazi divne. On rikal ze ne ze je to spravne, ze mu to vyslo taky tak. Zbytek hodiny jsem ho marne presvecoval, ze by ta civka musela mit velikost jeho pr.ele.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sendyx píše:A jaká že to byla škola ? :D Tohle se v Ostravě může stát leda na nějaké střední.
3. ročník VUT FEI Brno - tyhle labiny patřily po mikroelektroniku. Není to ani ve skriptech, nikdy jsem to neslyšel v žádných praktikách. Prostě se to předpokládá, že to vědí už ze střední, jenže když byl student absolvent gymplu, tak v praktikách jen lapal po dechu. Já mám sice taky gympl, ale pájku od 6 let a tranzistorů jsem zničil, až se z toho červenám...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
E8723
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od E8723 »

Plzeň je myslím OK, dělal ju kamarád. Ostrava má blbou pověst kvůli oborům kde vemou každýho. Osobně jsem dělal VŠB Ostrava elektro a musím uznat, že víc praktických věcí jsem se naučil na elektroprumce.

Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

#35 Příspěvek od jopek »

Tak už mám taky po maturitě, úspěšně :D a rozhoduju se:

VUT BRNO - FEKT (obor se volí až na začátku prvního semestru)
VŠB - FEU - Komerční elektrotechnika
OSU - Fyzická geografie a geoekologie

Diskuzi jsem si celou pročetl snad 3x, ale i tak zkuste povědět vaše zkušenosti, nebo drby.

V případě elektroškoly bych se rád věnoval NF audiotechnice a nemusím moc automatizaci apod. S matematikou jsem natom průměrně.
Dost lidí mě straší že na VŠB aji VUT nás budou vyhazovat na matice a fyzice ????
Taky proto jsem si dal aji tu ostravskou...ale uvidíme stále se rozhoduji...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“