Nahravani z DVB-T

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keepeer
Příspěvky: 29
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

Nahravani z DVB-T

#1 Příspěvek od keepeer »

Zdravim,
mam plazmovou televizi Samsung s internim DVB-T a ktomu mam jeste satelit. Chci se zeptat jestli na nekdo zkusenosti s nahravanim z DVB-T a pritom se koukat na satelit. Ja kdyz prepnu na EXT2 (AV2) tak se mi prestame nahravat signal z DVB-T. Nevime nekdo co stim????

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenys »

keepeer píše:Zdravim,
mam plazmovou televizi Samsung s internim DVB-T a ktomu mam jeste satelit. Chci se zeptat jestli na nekdo zkusenosti s nahravanim z DVB-T a pritom se koukat na satelit. Ja kdyz prepnu na EXT2 (AV2) tak se mi prestame nahravat signal z DVB-T. Nevime nekdo co stim????
A z kterého scartu leze signál z TV ven do rekordéru? Z AV1 nebo AV2. Pokud z AV1 a ten je do rekordéru do vstupu, pak se asi při přepnutí vypne. Asi by bylo potřeba znát zapojení obou scartů v TV. V manuálu k TV není nic podobného popsané, jak by se dalo nahrávat z TV :?: Umožňuje TV vůbec nahrávání nějakého jiného programu z DVB-T než se sleduje? Mám dojem, že se dá jen zaznamenávat to co sledujeme, nebo se mýlím :?: Alespoň tak to funguje u samostatného DVB-T pro TV. Možná budeš potřebovat samostatný DVB-T pro nahrávání při sledování satelitu.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
keepeer
Příspěvky: 29
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od keepeer »

Mam to zapojeny pomoci scartu kterej mi vede ze satelitu do recorderu a z recorderu do televize. Dal mam jeste pripojenej jeden scart od satelitu do televize. Se starou televizi jsem to mel zapojeny pomoci externiho DVB-T a vsechno to bylo v pohode.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

keepeer píše:Mam to zapojeny pomoci scartu kterej mi vede ze satelitu do recorderu a z recorderu do televize. Dal mam jeste pripojenej jeden scart od satelitu do televize. Se starou televizi jsem to mel zapojeny pomoci externiho DVB-T a vsechno to bylo v pohode.
Tak mám dojem, že takto jak to máš teď zapojené, to ani nemůže nahrávat, pokud bude zapnutý Satelit. Dokud bude vypnutý, půjde to přes Sat z TV do vstupu rekordéru, ale jakmile zapneš Sat, bude neprůchodný pro TV. Asi by bylo potřeba, nějak upřednostnit výstup z TV, pokud to vůbec dovolí, do rekordéru. Zkusil bych přidat přepínací rozbočovač scart, tak, že by jsi jeho výstup dal do rekordéru a na jeden vstup dal výstup ze Satu a na druhý z TV, kde ti dovolí nahrávaní TV programů. Pak by jsi mohl volit mezi nahráváním TV či satelitu. Také jsem doma musel použít tento přepínací rozbočovač, ale k vůli tomu, že mám moc zařízení a bez přepínacího se mi to neobešlo. A pak budeš muset asi ještě volit vstupy na TV, ale to si nejsem jistý, chce to vyzkoušet
:idea: :wink: Jestli ještě máš ten DVB-T, tak ho v nouzi použij. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
keepeer
Příspěvky: 29
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od keepeer »

No asi se na to vykaslu a dam tam znova ten externi :lol: ,ale jinak dik za snahu.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “