GRUNDIG T70-640 CUC-6310

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

GRUNDIG T70-640 CUC-6310

#1 Příspěvek od MOTOROLA »

Zdravím všechny.Nevíte prosím někdo,kde je chyba,když zapnu TV a bliká pouze v pravidelných intervalech červená dioda? Jinak TV vůbec nereaguje.Elity jsem vyměnil. Díky za každou radu.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od MOTOROLA »

kondik píše:Elity si menil (to je sice pekne), ale co si nameral?

P.S.: zaujimalo by nas ako si dopadol s tym Philipom: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=21435
PHILIPS jsem rozchodil,odnesl to trand BU508AF a byl v primáru zdroje kondenzátor 220uF/385V.Ten měl kapacitu 34uF.Po výměně tv chodila celý den.Další den už jen hodinu a zase konec.Takže byla odsouzena do šrotu.Zase byl proražený stejný trand. :cry: :cry:

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od watt3 »

tak to by mohl mít sníženou kapacitu svitek (cca 10n) co chytá ty napěťové špičky v kolektoru toho BU a nebo dioda

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od MOTOROLA »

watt3 píše:tak to by mohl mít sníženou kapacitu svitek (cca 10n) co chytá ty napěťové špičky v kolektoru toho BU a nebo dioda
Tentokrát to neustálo ani VN trafo.Když sem se ptal v servisu jestli by se vyplatilo ji ještě opravovat tak mi řekli že si mám připravit 4000kč.Proto ta její likvidace. :cry:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

Na to, čo Ti povedia v servise sa v....r! Veenko do tohto TV stojí cca do 600Sk. Oprava by sa isto vtesnala do 1.000Sk. Ide len o to, KDE to dáš opraviť. Kamenné servisy, ktoré majú zmluvy na opravu záruk značkových TV sú veľmi rozmaznané. Mám skúsenosť s BEAC v Trenčíne. Pár zákazníkov mi donieslo TV, že či by som sa na to nepozrel, že vraj to mali v BEACu a tam im povedali,že vadné súčiastky sa už nedajú zohnať. Väčšinou v týchto TV bola vadná súčiastka síce menej bežná, ale dostupná /aspoň v AVELMAKu/.Ale čo ma vždy zarazilo, bolo, že chýbali 2-3 odpory v zdroji na pozíciach, kde musí byť presná hodnota.A len taká perla: Zákazníci v tejto firme za takéto ,,zistenie", že nemôžu TV opraviť, platili 800,-Sk.Pritom to opraviteľné bolo vždy!A do 700-900 Sk.Ja mám aspoň taký prístup k opravám, že keď nezistím, čo je zlé, zákazník neplatí ani korunu! Je to totiž moja blbosť /aspoň podla mňa/, že neviem, kde je chyba. A to opravujem v rámci živnosti, žiadny iný príjem nemám.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#8 Příspěvek od Mysteri »

Už keď beriem TV na opravu, zákaznika upozorním, že môže byť vadné Vn trafo a poviem približnú cenu. Zatiaľ každý berie cenu do 1000SK O.K. V prípade, že tam je niečo drahé a už nechce vrážať do opravy, dohodneme sa na 200-300Sk akože na pivo, prípadne mi navrhne, aby som si z neho vybral čo potrebujem a potom ho zoberie a vyhodí na zberný dvor. Vždy mám ale istotu, že mi dohodí ďalších zákazníkov a to je hlavné :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“