Pračka Thomson-calex SWT 800P - řemen

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Pračka Thomson-calex SWT 800P - řemen

#1 Příspěvek od drabek06 »

Mame tuhle pracku uz 8 roku a vcera vecer sem pri prani zjistil ze je spadlej remen. Ted sem ho navlikl a zda se ze drzi. Chtel sem se zeptat jestli to neni nejaky znameni. Treba ze je vytahanej nebo neco takovyho co by znamenalo jeho vymenu. Nebo se to proste muze jen tak stat ze spadne ? Remen co v tom je je hoodne placatej, asi 1cm sirokej a ma kolem 7 drazek. Na hrideli od motoru jsou taky drazky na kole od bubnu nejsou. Diky za odpovedi . . .

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#2 Příspěvek od fero_b »

nehcem strasit, ale mali sme tiez taku pracku (cca 5 rokov) a taktiez spadol remen, tak som ho najprv nasadil takisto ako ty, po case sa to stalo znova. Tak reku ze asi je vytahany. Tak som kupil novy, ktory islo nasadit evidentne tazsie (ten stary bol naozaj teda vytahany) avsak "oprava" vydrzala kratko. Zas to zhodilo remen, a ked nemas stastie tak ti ho rozbehnuta pracka aj troska pozuje. Tak som sa rozpraval s nejakym prackovym opravarom, a na tej pracke to koleso co je nabubne nie je odliatok ale je to vylisovane z takeho hrubsieho plechu a je mozne ze je zdeformovane - vyosene a preto to zhadzuje remen, tak aby som dal remen dole, tocil bubnom a pozeral ci to nehadze nastranu. A naozaj to chodilo o 5 - 6 mm dolava a doprava. Ale nebolo to vyosene to koleso, ale tym ze tam zena prala tazke koberce a tu pracku sem tam pretazila, tak sa vyosil BUBON. Som celu pracku rozobral bubon, som osadil do jedneho loziska upevnil do zveraka a ked som s tym krutil tak som videl ze bubon je v ...... takze som tu pracku rozobral, vybral som si z nej uzitocne veci a kupili sme si novu.... :(

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“