Jakou náhradu za středové repro Tesla ARZ4608?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Jakou náhradu za středové repro Tesla ARZ4608?

#1 Příspěvek od jef111 »

Mám v 3-pásmových reprobednách tyhle střeďáky, celkové osazení je ARN6608, ARZ4608, ARV3608. Celkový objem je asi 50l (nezapočítávám objem výhybek a co zabírají vevnitř repro), výhybky klasické 12dB/okt pro všechna pásma, dělící frekvence asi 600Hz a 4,5kHz. Tu horní frekvenci se mi nepodařilo přesně spočítat, hodnoty L a C pro střed s touto frekvencí moc nesouhlasí, pro výšky to souhlasí. Možná se tím nějak kompenzuje nevyrovnaná frecha středu. Bedny hrají spodek solidně, výšky taky nejsou špatné, ale středy na některých frekvencích "ječí", reproduktory mají dost zvlněnou charakteristiku a na určitých frekvencích, zvlášť nižších ( asi okolo 1kHz) se mi zdá že i dost znatelně zkreslují, je to znát teda až při vyšších hlasitostech. Chystám se bedny předělat, jednak vyrobit trojnožky na zvednutí a jednak předělat přední stěnu, rozmístění reproduktorů je naprosto nevhodné - po vzoru designu začátku 90. let z východu. A když už budu předělávat tu přední stěnu, chtěl bych i vyměnit ty středy, ať to stojí za to. Je za ně nějaká přímá náhrada s příjemnějším zvukem? Nejlíp zase od TVM s podobnou citlivostí a v 8ohmech.
Mohl by někdo něco doporučit popř. nabídnout?
Díky Martin
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#2 Příspěvek od Deny »

Koukal ses na stránky výrobce ? Určitě mají klientský poradenský servis.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jef111 »

Deny píše:Koukal ses na stránky výrobce ? Určitě mají klientský poradenský servis.
To jo, i jsem tam psal ale zatím bez odpovědi.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#4 Příspěvek od martinekk »

www.audioweb.cz tu je aj forum, ludia pomozu... Ja by som tam dal ARX150, vraj je dobry. Nepocul som ho, ja mam radsej vacsie stredaky typu ARO6604...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Rozhodně bych při takové předělávce uvažoval raději o jiném středu, než TVM.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jef111 »

A jaký bys doporučil? O tom jsem taky uvažoval, jenže jestli by to zas nechtělo úplně jiné všechny měniče. Jenže při takové předělávce by to už zas asi chtělo udělat celé nové bedny, z lepšího materiálu atd.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

náhrada za střed ARZ4608 ? vyhoví cokoliv, rozhoduje tvar, rozměr a impedance, možná výkon (VA). na citlivost, dělící kmitočty a strmosti vyhýbek jakož i jiné fajnovosti nemám zdraví. já to řešil 2 x kruháčem vymontovaným z vraku TV thomson co stál odložen u konterneru na sídlišti. Povaluje se jich tam spousta, vybereš i značku podle libosti a uvážení. Hraje to, a jak !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jef111 »

Jediné co u mne rozhoduje je impedance a maximální příkon, (8ohm a asi 20W postačí). Ještě taky citlivost, aby nebyla menší jak asi 89 dB což jsou citlivosti ostatních měničů. Ty dělící frekvence jsem psal, aby bylo jasno v jakém frekvenčním pásmu je budu používat, některé třeba ani tak nízko nejdou (nebo tam zkreslují jak ty moje) atd. Nechci to stavět metodou pokus-omyl abych našel nějaké a dal je tam a jak to bude hrát... U nějakých malých bedýnek to někdy dělám ale tady se mi nechce, protože toho materiálu na výrobu přední stěny mám akorát na ty dvě a kdyby mi pak nepasovala díra byl by problém.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“