Panasonic DMR-E85 HEP 9S - nenabehne zdroj

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

Panasonic DMR-E85 HEP 9S - nenabehne zdroj

#1 Příspěvek od stevo59 »

Zdravím všetkých na fóre. Závada je nasledovná - zdroj nenabehne, ak odpojím napájanie HD, tak nabehne a drží napätie. HD som na skúšku vymenil, nič sa nezmenilo. Kondy v primáre boli dobré, ale pre istotu som vymenil, bez efektu. Zdroj je riadený STRG6353 a nepodarilo sa mi vygoogliť jeho zapojenie ani datasheet STRG. Keby mal niekto aspoň ten datasheet, už to by mi pomohlo, lebo je tam veľa SMD drobotiny a lúskať to bez schémy nebude sranda. Ďakujem za každú odpoveď. Števo

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Máš ho dobře opsaný? Našel jsem v archivu něco STRG6653. Jestli je to stejné tak se podívej na R5, který snímá proud nebo se podívej sem:http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... G6353.html
Přílohy
STRG.pdf
(202.9 KiB) Staženo 236 x

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#3 Příspěvek od stevo59 »

No myslím že som to opísal dobre, pre istotu to ešte pozriem, ale až v pondelok, nemám to doma. Snímací odpor mal hodnotu podľa údaja na ňom, to som meral ako prvé.Ďakujem za ohlas. Š.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#4 Příspěvek od stevo59 »

Obvod som opísal dobre, je to STRG6353.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Je vadne to STRG. Treba ho vymenit a dat mu poriadne chladenie.
http://www.fixya.com/support/t122832-po ... ew_seconds

Uživatelský avatar
Michal0
Příspěvky: 99
Registrován: 05 led 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Michal0 »

Dobrá info díky.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#7 Příspěvek od stevo59 »

Zajtra mi dôjde STRG, dám vedieť výsledok. Zatiaľ díky. Š.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od PavelN »

možná pro kontrolu stačilo dát napájení HDD ze zdroje

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od silio »

STRG6353 blbne aj v iných strojoch,vymeň ho a daj mu poriadne chladenie,ako Ti radia.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#10 Příspěvek od stevo59 »

Po výmene STRG zdroj beží. Chladič som zväčšil podľa vašich rád, bolo vidieť na plošáku, že sa to tam poriadne hrialo. Žeby úmysel výrobcu, aby to nefungovalo pridlho? Ale potom by to nemalo stáť 30 litrov... Ďakujem všetkým za rady. Števo

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#11 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#12 Příspěvek od SIDTIM »

Tak jsem tu měl, přátelé, taky jednoho Panáka, DVD recorder, číslo už nevím. Takový velký a prý drahý krám i se sloty na karty. Choval se při zapnutí, jako kdyby měl zesláblý některý elyt ve zdroji - po zapnutí na displeji svítilo chvíli něco o sebekontrole, pak měl tendence naběhnout HDD, ale v tom byla potíž: Jak si motor cucnul, tak slítlo napětí zdroje a vše znova, jako po restartu. Takové cyklování trvalo někdy i hodinu, než DVD naběhl. Automaticky jsem šel po elytech (tušil jsem, že některý má velký ESR., který se opětovným nabíjením zmenší a zdroj naběhne), ale všechny v super stavu, pak po HDD, ale tomu jsem celkem věřil.
Byl to skutečně diskutovaný STRG 6353 (z AME mi dorazil na druhý den, kus za cca 90,- Kč. Výměna a hotovo.
Tak snad zase pro někoho, ať dlouho nehledá a nejde na jistotu mezi elyty při takovýchto projevech. To STRGéčko je pěkný *ajzl.
Hodně úspěchů!
..a co shoří, nezhnije..!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “