Plosny spoj ze schematu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Plosny spoj ze schematu

#1 Příspěvek od kid »

Ahoj, pomuze mi nekdo, prosim, vytvorit plosny spoj k tomuto schematu?

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od mira2830 »

myslim, ze by ten nekdo musel byt tak trochu jasnovidec, aby poznal jak budou mit ty rele rozlozeny vyvody :wink:

Uživatelský avatar
Vaseks
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2008, 02:00
Bydliště: Okolí Ostravy

#3 Příspěvek od Vaseks »

Nejenom jasnovidec. Jaký je proud cívkou relé? Co tím chceš spínat? U cívky relé chybí antiparalelní diody. Jaké má být provedení vstupních a výstupních svorek, atd.

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kid »

U rele je napsane jejich oznaceni RR2A05-200 a zde je jejich zapojeni. Jsou na 5V a maji 140 Ohm odpor civky.

Napajeni na spodni civce bude z USB pocitace, takze 5V max 500mA.

Antiparalelni diody klidne dodelejte.

Ve schematy jsou zakreslene svorky jen pro ilustraci. Ve skutecnosti tam nemusi byt, staci misto nich bod, do ktereho se priletuje vodic.

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#5 Příspěvek od alles »

promiň, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tomu co chceš se říká zakázková výroba a náklady na vývojového pracovníka jsou myslím okolo 500 Kč/hod.
Je opravdu takový problém vymyslet si sám takhle jednoduchou desku? Když jsem neměl program, tak jsem to dělal tak že jsem součástky napíchal na čtverečkovaný nebo milimetrový papír podložený polystyrenovou deskou, nakreslil spoje, otočil papír a obkreslil na druhou stranu, přenesl na plošnák a hotovo... nikdo nevi kde ta deska bude , jak bude velká, to víš nejlíp ty sám a nikdo jiný ti to lépe neudělá...

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kid »

alles píše:... co chceš se říká zakázková výroba a náklady na vývojového pracovníka jsou myslím okolo 500 Kč/hod.
Je opravdu takový problém vymyslet si sám takhle jednoduchou desku?...
Ja zadam jen jednu dobrou dusi o pomoc s konstrukci "takhle jednoduche desky"... Taky delam veci a neocekavam za ne odmenu :wink:
Jestli se tu nekdo najde, budu mooc vdecny!

Diky vsem, kteri chteji pomoct!

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#7 Příspěvek od alles »

no dobře ale co si pod tou pomocí představuješ? budeš desku dělat fotocestou, nebo ručně, ma to tedy byt jen nakreslene rucně, nebo nejaky orcad , eagle?
návrhář by asi měl vědět k čemu ta deska bude použitá aby ji mohl správně navrhnout(alespoň rozměry) a pak k jaké příležitosti to vlastně vyrábíš, jsou tady takoví vykukové co si tu nechávají dělat seminárky apod a pak se chlubí cizí prací,nechci teda říct je to tvůj případ...

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Ragnol »

alles píše:Když jsem neměl program, tak jsem to dělal tak že jsem součástky napíchal na čtverečkovaný nebo milimetrový papír podložený polystyrenovou deskou, nakreslil spoje, otočil papír a obkreslil na druhou stranu, přenesl na plošnák a hotovo.

Hodně zajímavej postup , díky za info. Já to vždycky jako blbec rozměřoval a ono to jde takhle jednoduše .) Fakt dík .

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od stasek »

Tak to je fajn nápad, já to taky rozkládal na papír a různě omalovával, ten polystyren je bezva nápad. :lol:

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#10 Příspěvek od Banda »

Jajks, to je ale "podařené" schéma. Z čí je to hlavy?
Jsem zvědav na toho dobrodince, který ztratí vlastní čas ZADARMO tím, aby tohle dostal na tišťák :?

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#11 Příspěvek od alles »

samozřejmě se nemyslel že by někdo za něco takového chtěl peníze, jen mi přijde, že se zbytečně bojíš práce kterou zvládne průměrně technicky nadaný člověk, větší problém bych viděl v tom, že to schéma není úplně čisté, ten optočlen by bylo dobré posílit tranzistorem a do kolektoru tranzistoru připojit relé jen s jedním kontaktem a paralelně k cívce přes odpor ledku a tu ochranou diodu třeba...

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od kid »

alles píše:...budeš desku dělat fotocestou, nebo ručně, ma to tedy byt jen nakreslene rucně, nebo nejaky orcad , eagle?...
návrhář by asi měl vědět k čemu ta deska bude použitá aby ji mohl správně navrhnout(alespoň rozměry) a pak k jaké příležitosti to vlastně vyrábíš, jsou tady takoví vykukové co si tu nechávají dělat seminárky apod a pak se chlubí cizí prací,nechci teda říct je to tvůj případ...
To alles: Desku budu delat fotocestou a na rozmerech nesejde.
Pokud jsou nutne nejake dalsi zmeny ve schematu - dam na Tvoje doporuceni. Jen mala poznamka, jestli to pomuze - zapojeni mi funguje zcela bez problemu (spajeno ve vzduchu) a ten optoclen je TLP627-2.

Diky!

To all: A pokud chcete vedet, na co ta deska je, tak se mrknete sem. Uzavatel "jave" jsem ja. Nejedna se o zadnou seminarku, ale o vec, ktera pomuze hodne lidem a kterou jsem dal k dispozici zcela zdarma :!:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#13 Příspěvek od Cust »

. 8O

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#14 Příspěvek od alles »

aha tak tenhle optočlen je lepší volba než ten ve schématu, tenhle má ten tranzistor už v sobě, takže jestli už máš všechny součástky koupený tak jen doplň k cívce relé tu ochranou diodu (katodou na plus) a bude to v pořádku, jesti to chceš vyrábě sériově, bylo možná lepší zapojit tu ledku paralelně k relátku a ušetři tak nějakou kačku na relé, optočlen je na 150mA tak by to měl vydržet...pro připojení drátů by byly dobrý takový ty klasický autokonektory snad faston nebo jak, kvůli mechanický životnosti, nedávno se to tu řešilo..

Návštěvník

#15 Příspěvek od Návštěvník »

Ta relé mají integrované ochranné diody.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“