Plosny spoj ze schematu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#16 Příspěvek od alles »

ještě by mě zajímalo co budeš tím relé spínat, vždyť je to jen takova mala potvora asi na 1A, nebyl by lepší nějakej spínací MOSFET, nebo ten kontakt musí být oddělenej?

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#17 Příspěvek od alles »

no ono to vážně vypadá že ty diody jsou v tom relé, ach jo kam ta integrace ještě pokročí...

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od kid »

Ta 2 rele jsou misto tlacitek, ktere spinaji jen maly proud. Jak jsi to myslel s tim spinacim MOSFET? Muzes mi poslat typ nejake soucastky? Nevim totiz presne o co se jedna a mozna by se mi to hodilo :D

Pripojit LED paralelne s civkou rele - to zni dobre 8-)

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

Nevymejšlejte si kraviny když už to mám nakreslený. Mùže to být tøeba takhle? V jakém formátu to chceš?
Přílohy
bastl.gif
(11.45 KiB) Staženo 68 x

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od kid »

Anonym píše:Nevymejšlejte si kraviny když už to mám nakreslený. Může to být třeba takhle? V jakém formátu to chceš?
Smekam klobouk :D Presne takhle jsem si to predstavoval :D :D :D
A co se formatu tyka, nevim, jakej je na tohle nejlepsi. Myslis, ze postaci GIF? Kdyztak si necham poradit...

Tisicere diky!

Návštěvník

#21 Příspěvek od Návštěvník »

To záleží jak to budeš vyrábìt, jestli si to budeš tisknout na folii nebo to poneseš nìkam kde dìlají plošòáky. Mùžu to tøeba vytisknout 1:1 do PDF.

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#22 Příspěvek od alles »

ten MOSFET je unipolární tranzistor, jeho charakteristiky se celkem podobají ideálnímu spínači má velmi malý odpor v sepnutém stavu, řídí se vstupním napětím , tuším ž eexistují i typy určené pro logické obvody které se dají spínat přímo mikroprocesorem, stačí jim 5v na uplne sepnuti... tohle asi není idální popis víc toho najdeš na internetu...
jestli jsem to dobře pochopil tak máš nějaké zařízení, s tlačítkem a paralelně k tlačítku relé... a nejde to spínat přímo optočlenem?

Návštěvník

#23 Příspěvek od Návštěvník »

Tady je to vytisklé do PDF v mìøítku 1:1 (velikost je 61 x 30,5mm), je to tam i zrcadlovì, pro pøípad tisku na zadní stranu fólie.
Přílohy
bastl_brd.pdf
(42.41 KiB) Staženo 75 x

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od kid »

Anonym píše:Tady je to vytisklé do PDF v měřítku 1:1 (velikost je 61 x 30,5mm), je to tam i zrcadlově, pro případ tisku na zadní stranu fólie.
To Anonym: Tak to je luxus! Parada, hned zitra se do toho pustim... Diky moc za pomoc! 8-) 8-) 8-)

To alles: To tlacitko by asi slo spinat primo tim optoclenem, ale mam to uz odzkouseme s tim rele. Nejsem odbornik pres elektroniku, pracuju jako programator, a proto jsem zvolil radeji jistotu... :roll:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

alles píše:promiň, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tomu co chceš se říká zakázková výroba a náklady na vývojového pracovníka jsou myslím okolo 500 Kč/hod.
Takhle bych to nepaušalizoval, nivelizovat hodnotu práce vývojového pracovníka je nesmysl. Mezi vývojem medometu v nějakém sro čku, který se bude prodávat na místním trhu v komunitě nenáročných včelařů, a vývojem komponentů pro leteckou navigaci pro německého partnera bude kur.evský rozdíl v hodnotě know-how i v míře odpovědnosti za vývoj, v nákladech na vývoj atd. Tak jako v práci programátorů a v dalších profesích. Poměr ceny práce na našem kocourkovském a venkovním trhu ani neuvažuju.
Jestli jako amatér nebo jako nudící se důchodce sestoupím do oblasti vzájemně nadšenecké práce zadarmo ve prospěch nějaké komunity, je to něco úplně jiného ale je fakt že se to ne vždy dá rozpoznat a někteří méně poctiví a více podnikaví jedinci toho můžou využít :) s tím nic nenaděláš.

jave: do tebou uvedeného odkazu se mi nepodařilo dostat, stránka po mně chce registraci. Příště prosím o méně obludné schéma, není potřeba to roztahat na 1600x1200 px, tak primitivní nákres se dá přehledně publikovat v gifu čtvrtinových rozměrů. Ne každý má monitor s rozlišením 2048 :wink:
Na téma dobastlování elektroniky tu byla před časem diskuse, co se týče certifikace takových vozidel s dotuňovanou elektronikou...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Jenys »

Já se tam chtěl také podívat, co to je vlastně za věcičku a nedostal jsem se tam, takže nevím.....:cry:
Nemůžeš to prosím Jave nějak napravit a dát to do tohoto fóra nějak čitelně ?
Děkuji za všechny :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Anebo prostě popsat, na co to je a co by to mělo v tom Fiatu vlastně dělat?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Jenys »

EKKAR píše:Anebo prostě popsat, na co to je a co by to mělo v tom Fiatu vlastně dělat?
No něco takového jsem měl na mysli. Něco po lidech zde chce, ale na co to je a co to umí už nenapíše :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kid
Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od kid »

Takze odpovedi na vase otazky:

:arrow: To Crifodo: Tvuj nazor na cenu prace a veci s tim souvisejici mne velice zaujal. Nikdy bych to nerekl lepe!
Opravdu Tvuj nazor ocenuji a dekuji za nej!

:arrow: To all: Nenapadlo me, ze nebudete mit pristup do diskuse, abyste se podivali, k cemu ono zarizeni vlastne je.

Tak tedy - ve zkratce se jedna o kabel, ktery se pripoji z notebooku do auta a pomoci software, ktery jsem naprogramoval, lze simulovat zadavani kodu, ktery chrani prijimaci jednotku od centralniho zamykani. Nejedna se tedy o zadnou pridavnou elektroniku do auta.
Nebo jeste jinak... Spousta lidi, kteri maji Fiat Marea, maji problem s tim, ze jim nefunguje dalkove ovladane centralni zamykani (mne taky nefungovalo). S tim je spojeno take to, ze zaroven se neda spustit ani alarm, coz je docela citelna ztrata. Zarizeni, ktere jste mi pomohli sestrojit, dokaze tento problem vyresit :!:

:arrow: To Jenys: Nejsem z tech, kteri od lidi vytahnou informace a pak diskusi opusti. Vzdy se snazim do diskuse prispet, treba jako na strankach www.fiatmareaclub.com. Omlouvam se, ze jsem nenapsal driv, mam sve povinnosti :lol:

Velmi rad odpovim na vase dalsi dotazy! Diky moc za vsechno!

Prejato z www.fiatmareaclub.com

Ahoj,

Tento clanek, jak doufam, vytrhne trn z paty hodne lidem!
V priloze najdete postup se vsim vsudy, jak za cca 100 Kc a 100 hodin zjistit kod k jednotce dalkoveho ovladani u Marejky!
Je to jednoduche, chce to jen cas...

...

Uvodem

Koupil jsem Fiat Mareu Weekend 1.8 (1998) a moc jsem se do auta zamiloval. Moje nadseni mi kazilo pouze to, ze na "auti" nefungoval alarm a puvodni majitel ztratil Code kartu a s ni i moji nadeji na opravu. Kdyby se u nas tolik nekradlo, tak by asi ani tento clanek nevznikl, spokojil bych se se zamkem radici paky a bylo by. Ale jelikoz je situace spatna, rozhodl jsem se jednat.

Od koupe neubehlo ani 6 mesicu a zacal jsem premyslet o reseni. Zivim jako programator a diky memu sikovnemu tatinkovi mam i velmi blizko k elektronice. Nejdrive jsem peclive prostudoval diskusi na www.fiatmareaclub.com a vsechny manualy k autu a rozhodl se vytvorit software k rozkodovani jednotky DO.

...

Pokud budete potrebovat poradit, obratte se na me. Rad vam pomuzu. Jestli budete mit problem se sestavovanim kabelu nebo si na to netroufnete nebo proste nemate cas, rad vam kabel sestavim a zaslu na dobirku.

Preji hodne stesti!
jave

Návštěvník

#30 Příspěvek od Návštěvník »

Tak teï nevim, aby ta moje pomoc zadara nakonec nesloužila k nìèemu ilegálnímu :roll:

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“