IP kamera Gembird CAM77IP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

IP kamera Gembird CAM77IP

#1 Příspěvek od badoch »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli někdo nezná tuto kameru.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Konkrétně mi není jasné funkce ukládání obrázku na SD kartu.
Rozumím tomu dobře tak , že přes síť a PC nastavím kameru, nakonfiguruji oblast detekce pohybu.... atd. a potom může kamera samostatně pracovat bez připojení do sítě (jen se zdrojem)a při registraci pohybu si uloží obrázky na kartu. Podle potřeby potom kameru donesu k PC zapojím do sítě , případně vytáhnu kartu a načtu uložené fotky?
Jedná se mi o možnost přemisťovaní a monitorování pohybu v nepřítomnosti.

Děkuji.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

A co by ta kamera měla samostatně dělat ? Je na připojení do sítě se svou statickou IP adresou a nikde není psáno, že na tom rozlišení 640x480 něco na těch fotkách uvidíš. Podle mě je to levný šunt a záleží jen na tom, na co to chceš používat. Vždyť ani nepíšou velikosti použitelných SD karet a co se na to vejde.
Pokud chceš používat kameru na hlídání vchodů nebo auta, tak je dnes lepší použít WiFi a s větším rozlišením než 300 tisíc bodů. Na těch lepších si můžeš reálně pachatele zvětšit a ne jen obrazové body.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

p32 píše:A co by ta kamera měla samostatně dělat ? Je na připojení do sítě se svou statickou IP adresou a nikde není psáno, že na tom rozlišení 640x480 něco na těch fotkách uvidíš. Podle mě je to levný šunt a záleží jen na tom, na co to chceš používat. Vždyť ani nepíšou velikosti použitelných SD karet a co se na to vejde.
Pokud chceš používat kameru na hlídání vchodů nebo auta, tak je dnes lepší použít WiFi a s větším rozlišením než 300 tisíc bodů. Na těch lepších si můžeš reálně pachatele zvětšit a ne jen obrazové body.
Jenže cena je někde jinde,a navíc by zbytečně musela jet síť když není nikdo doma a já se odnikud na svou síť během nepřítomnosti stejně nemohu napojit. Představu mám že mě něco levného zaregistruje případný pohyb , a já si po příchodu domů sjedu kartu jestli se něco nedělo, navíc by to mělo být mobilní -tedy přenosné a nezávislé na PC či wifi, či jiné síti. Něco podobného (jestli jsem dobře pochopil prodávali v Lidlu za cca 3000kč)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Já jsem chtěl jen naznančit, že právě to levné asi nebude zrovna optimální. Raději bych si vybíral např. u Vivoteku a před koupí ověřil, co to opravdu dělá. Dej si vyhledat "ip kamera wifi" a setřiď si to do zboží podle cen a uvidíš.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“