Oprava deprez. systému DU 10 (Avomet II)?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Oprava deprez. systému DU 10 (Avomet II)?

#1 Příspěvek od Crifodo »

Rád bych se zeptal zkušenějších kolegů (asi těch s dobrým okem a hodně pevnými nervy), jestli někdo má zkušenost s opravou otočného měřicího systému v DU10. Cívečka zadrhává v libovolné poloze podle naklonění přístroje, evidentně není v pořádku uložení v ložiskách. Je nějaká šance to doma opravit? Posílat to na opravu je ekonomicky nesmyslné a kdoví jestli by bylo kam. Takže buď opravit svépomocí nebo odložit.
Zatím jsem nic nerozdělal, jen jsem vytáhl subpanel se stupnicí a s měřicím systémem z přístroje.

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od rudoex »

Pokial nemas pretrhnuty vlas v systeme tak to ide len pevne nervy pri nasadzovani do ložisk a pozor na rucku meraka lebo je sklenena.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

a nějaký postup? je potřeba rozebrat obě strany, horní i spodní pod tím kruhovým okénkem? nebo stačí jen spodní? Tenhle systém je na rozdíl od těch panelových měřáků nějaký komplikovaný a hlavně nechutně malý na moje oči :(

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#4 Příspěvek od jano2 »

Pokial si pametam,tak tam nieje uloženie v ložiskach,ale sistem je na vlasku(torzne zavesenie).

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

jano2 píše:Pokial si pametam,tak tam nieje uloženie v ložiskach,ale sistem je na vlasku(torzne zavesenie).
Dobre si pamätáš.

Ak je pretrhnutý vlas. tak nič nepomôže. Nový vlas pôjde zohnať véeelmi ťažko, až nemožné a jeho náhrada.... no to je zase nie oriešok, ale orech. A potom celý systém vybalansovať.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Radix »

To bude něco takového:
Přílohy
t0019.jpeg
(46.59 KiB) Staženo 362 x

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#7 Příspěvek od rudoex »

kuličkove ložisko opravdu tam nieje ale mosadzne v spodnej casti a cely system sa o to opiera a vrchna cast je na vlasku.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

tak dík za info, vypadá to že budu plný nadšení :(
ten vlásek je z jakého materiálu?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Tak DU10 jsem měl před pár dny 10ks v ruce... jeden se možná ještě najde, kdyby nebylo zbytí.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#10 Příspěvek od kbulda »

Dotaz
Tentýž problém, ale přístroj DU 20.
Používal se asi rok a pak upadl klepnutím měřicí systém,
taky zadrhává.
Opravuje to někdo ?
Za kolik ?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

DU20 bude asi náročnější. Dělal to jeden pán z bývalého MaR Nové huti jako bokovku, kolegovi opravoval UNI11E a podobné, ale nemám kontakt.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#12 Příspěvek od kbulda »

Škoda

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#13 Příspěvek od renda15 »

ten torzní pásek přidával výrobce k sovětským měřákům, byly tam dva pásky zabalené v papíru - asi 2x jsem to měnil, ale je to vopruz...........

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

Tak jsem to trochu okoukával, když je systém pracně zvodorovněn, tak se ručka vrací do nuly a dá se vychýlit fouknutím nebo postrčením, zdá se že to visí na horním závěsu a spodní chybí. Ty vlásky zároveň tvoří přívody k cívce?

Sendyxi, dík za nabídku ale mám strach že poštovné za zásilku by asi převážilo cenu měřáku, na Aukro jsem je viděl okolo 150 přičemž je skoro jisté že pošta by ten systém zmermomocnila, jak znám ta prasata.
Ne že bych chtěl jako potenciální kupující ladit cenu výš :D :D , ale samotnému je mi líto že tak precizní kousek české elektronické historie má cenu průměrného oběda. Mám pro tyhle přesné mechanické skvosty a černý bakelit slabost :roll:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

renda15 píše:ten torzní pásek přidával výrobce k sovětským měřákům, byly tam dva pásky zabalené v papíru - asi 2x jsem to měnil, ale je to vopruz...........
to je mi jasný, že to je náročný test mikromotoriky+nervů :twisted: kdysi jsem dokázal rozchodit skoro nemožné, opravy AMD210, prvních digitálek atd., ale dneska mám trochu pochybnosti... stačí dva-tři rušivé jevy a mám silný nutkání udělat díru do zdi :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“