AP trendnet TEW-310APBX - firmware

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Slatik
Příspěvky: 10
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

AP trendnet TEW-310APBX - firmware

#1 Příspěvek od Slatik »

Mám doma jedno tohle AP a je u něho problém se zprovozněním zabezpečení WEP. Po zadání a potvrzení klíče se vždy zobrazí chybová zpráva (např. že je neplatná dálka klíče nebo že pole pro klíč je prázdné) i když zadám vše správně. Na netu jsem se dočetl, že toto AP je v podstatě to samo jako D-Link DWL-900+ a že je možnost do něj dostat firmware pro ten D-link. Našel jsem i pár odkazů na návod, jak to udělat, ale řešilo se to tak okolo roku 2003 a ty stránky už prostě neexistují. Nedělali jste to náhodou někdo? Byl bych vděčný i za nějaký nápad, jak by to mohlo jít. Standardně přes firmware upgrade to píše chybu kontrolního součtu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Asi nemáš doopravdy žádný problém, jen si to tam pořádně nepřečteš. Pro nastavení a vložení si přečti kolik musí mít znaků to heslo a které znaky tam nesmí být. Jestli se zadává v Ascii nebo Hexa kódu. Občas se to přehlédne a přitom stačí si to pozorně přečíst. :lol:

Uživatelský avatar
Slatik
Příspěvky: 10
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Slatik »

No právě že jsem si to přečetl pořádně a několikrát jsem to zkoušel. Když zvolím klíč v hexa, tak to vždy napíše nesprávnou délku a to, kolik znaků se má pro přislušný počet bitů WEPu zadat, i když tam přesně ten počet povolených znaků zadám, stejně se znovu objeví tahle hláška. Pokud zvolím klíč v ASCI tak to vždycky napíše, že jsem žádný nezadal. řekl bych, že to musí být chyba firmwaru

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze to konfigurujes cez web browser - aky pouzivas? Skus iny.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Já tohle APéčko neznám, ale už se mi stalo pár zajímavých příhod v nastavování. Někdy jdou použít jen malá písmena a bez čislic nebo zase jen velká. Podle mě to firmware nevyřeší. To by mohlo vyřešit např. zapnutí WPA atd.
Nas nastavování používej jedině IE 6, s IE 7 musíš napřed nastavit jeho "přítulnost" a ostatní browsery nemusí být to růžové.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“