Color 462-iskri

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

Color 462-iskri

#1 Příspěvek od madyyy »

Zdravim vsetkych.

No su tu vianoce a musia predsa iskrit aj televizori.

Tento TV ma jeden maly problem ale pre mna je to este dost tazky oriesok.
Na konektore pre Horizontalne vychilovacky preskakuju iskri a tv nenabieha.Presnejsie preskakuju medzi pinmi 3-4.Ta 3jka ide z jednotky VN.Ked prerusim cestu k VN iskri prestanu.Zatial som nemeral nic lebo neviem kde sa odpichnut.

Dakujem za vsetky rady.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od gumickar »

No, zskus to očistit, konektor vyndej a zruš ho. Může být už zoxidovasný, jinak si ze všeho nejdřív zjisti napětí na konektoru, a pokud jedna část nemá zkrat, ale co jsem pocopil, tak je to od H cívek, to by mělo stačit zrušit konektor a dát to tam na přímo.

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#3 Příspěvek od madyyy »

ok dnes to vyskusam a ozvem sa zas.Dakujem

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

No "odpichol" by som sa najprv gramatikou, tá nie je až taká zložitá ako elektronika.......

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

No mi sa tu nezaoberame gramatikou blbecku ale elektrotechnikou.a ked nieco chces povedat tak sa aspon predstav.takze kludne sa prihlas do nejakeho gramatickeho fora a tam mudruj dalej.

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#6 Příspěvek od madyyy »

No mi sa tu nezaoberame gramatikou blbecku ale elektrotechnikou.a ked nieco chces povedat tak sa aspon predstav.takze kludne sa prihlas do nejakeho gramatickeho fora a tam mudruj dalej.

Zabudol som sa prihlasit.len aby si vedel kto to pise tak som to napisal znova

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

Stále platí, že nie je dôležité to, kto to povedal, ale èo bolo povedané....
a toho blbeèka si vyprosím.....to si hovor vlastnému otcovi......

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#8 Příspěvek od madyyy »

Hovor si co chces.mne je jedno kolko mas rokov,ale mna tu nebude nikto napadat s blbimi pripomienkami ohladom gramatiky.Ked sa jedna o elektrotechniku tak prijmem aku kolvek pripomienku.Takze daj si pohov a chod si citat nejake noviny ale neotravuj s blbostami

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Ja len, že nevieš ani jedno, ani druhé.........

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#10 Příspěvek od madyyy »

Vsetci magori len ty si lietadlo.Pravda!!!

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od DjRix »

No tak jsem tu po krátké odmlce a nestačím se zase divit!!! Opravdu si myslíte že vaše výměna názorů zajímá i ostatní??? Ale k věci: Rušit jen tak konektor mi nepřipadá jako 2x správná volba,spíš bych hledal problém v tom VN,může dávat příliš velké napětí vlivem průrazu nebo něčeho jiného,pokud má konektor 10mm od sebe vývody a na H cívkách má být kolem 1,5kV tak to určitě nestačí na přeskok jiskry.Tím spíš že ta TV ani nenaběhne.Skoušel jsi měřit průběh na kolektoru horizont. tranzistoru?
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#12 Příspěvek od achil »

Nemohlo tam natéct(kytičky) a teď je tam už cestička? Oškrábat, očistit nebo přepojit, oddálit. ???

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od gumickar »

Vím, není to zrovna nic moc, zrušit konektor, ale když si vspomenu na starý grundigy, tak pokud byla po značném kuřákovy, tak ty konektory byli tak zamaštěný, že mi nikdy nic jiného nepomohlo.
Neříkám, že je to jediná možnost a ani že je to zrovna "čistá práce"

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#14 Příspěvek od madyyy »

No vyskusal som konektor odstrihnut a dat to napriamo ale nepomohlo.Ale pridam dalsie zistenie ze to VN bude asi prerazene lebo som si vsimol iskri aj na vrchu VN.preskakuju medzi jadrom VN a vetvou 24KV.co myslite?

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#15 Příspěvek od madyyy »

Este aby som sa opravil tie iskri preskakuju medzi pinmi 2-3.a nie 3-4 ako som uviedol skôr.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“