TV tuner

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

TV tuner

#1 Příspěvek od DjRix »

Zdravím vás pánové,jsem teď postaven před problém postavit TV tuner s NF stereo výstupem a S-video výstupem (pro nahrávání do PC).Zvuk už mám vyřešený,použiju modul od TESu,ale co obraz? Poradíte někdo jak to ladit,jakej tuner,jaký obrazový obvody.Mělo by to být co nejjednodužší...
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#2 Příspěvek od bumpkin »

Valí se mi tady samostatnej tv tuner od sony. Je to sice starsí kus,ale maka bez problemu.Kdyby jsi mel zajem,tak dej vedet.Marek

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DjRix »

Super,měl bych zájem,ale jak je to řízený? Pokud je to po I2C tak je mi asi k ničemu,nejlepší by byl ovládanej napětím a měl by být hyperband.Dej vědět co je to zač.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#4 Příspěvek od bumpkin »

Zitra mrknu a dam vedet.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#5 Příspěvek od toom »

Zkus se mrknout do Amara rocnik 1999, cislo 9, strana 22. Kompletni TV tuner, stereofonni zvuk, hyperband. Pokud nemas, muzu poslat.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#6 Příspěvek od jopein »

vybrakuj nějaký bazarový videorekordér, nebo nový, je to dnes za pusu.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jirka »

Tohle by me taky zajimalo, a jeste bych potreboval k tomu prevodnik Video->VGA, abych se mohl divat na normalnim monitoru (v zamestnani, bude MS ve fotbale :) ). A aby to bylo z dostupnych dilu.
Schema prevodniku jsem hledal snad vsude a nikde nic, asi je to "blbost".
*****

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Jirky píše:Tohle by me taky zajimalo, a jeste bych potreboval k tomu prevodnik Video->VGA, abych se mohl divat na normalnim monitoru (v zamestnani, bude MS ve fotbale :) ). A aby to bylo z dostupnych dilu.
Schema prevodniku jsem hledal snad vsude a nikde nic, asi je to "blbost".
A tohle by nestacilo?
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?ak ... &zbo=29032
Pripojeni na jakykoliv LCD/CRT monitory s tim, ze pokud ho dalkacem vypnes, tak tam mas okamzite obraz z PC.

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#9 Příspěvek od Vena »

Asi bych pouzil nejaky stary video kolega to tak ma a jedemu to v pohode i s dalkovym ovladacem:) kdyz projdes par bazacu tak urcite najdes neco levnyho

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

šla by použít stará tv tesla c416 ,419.....vyndáš tuner a blok obrazové mezifrekvence ,zapojíš
jsou to dvì plechový krabièky, zapojený za 20min. ladìné napìtím ,výstup video i audio(bohužel mono)

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od DjRix »

No a to je právě ono,to MONO.Já to potřebuju pro nahrávání videa do TV a tudíž chci stereo.Díval jsem se na to zapojení z AR (viz výše) a nevypadá to složitě,pokud by se to doplnilo ještě nějakou předvolbou,tak by to fachalo.Jinak teď to mám taky přes video v kterým je v háji hlava,ale je mono a navíc obraz z něj není 2x kvalitní,tudíž chci něco lepšího.Ale jak to tak začínám počítat tak možná bude levnější koupit nějaký solidní HiFi video s dobrým tunerem.Jinak to rozložení video na VGA nemůže být až takový problém,vždyť to mají některé DVD přímo vzadu na panelu jako výstup.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od DjRix »

bumpkin píše:Valí se mi tady samostatnej tv tuner od sony. Je to sice starsí kus,ale maka bez problemu.Kdyby jsi mel zajem,tak dej vedet.Marek
Tak jak to vypadá???
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »


Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TV tuner

#14 Příspěvek od Jirka »

DjRix píše:Zdravím vás pánové,jsem teď postaven před problém postavit TV tuner s NF stereo výstupem a S-video výstupem (pro nahrávání do PC).Zvuk už mám vyřešený,použiju modul od TESu,ale co obraz? Poradíte někdo jak to ladit,jakej tuner,jaký obrazový obvody.Mělo by to být co nejjednodužší...
Jedno zapojeni TV tuneru vyslo taky v PE 9/2004, vyuziva tuner Temic 3X0 971 s ridicim cipem TSA5522, da se pouzit i jiny tuner s timto IO. Rizeni je Atmelkou 89C2051, soft je na strankach AR. Vystup je primo audio a video. S-video to nema. Jinak zapojeni je jednoduchy.

Ale ten tuner bude asi pekne drahej, takze se to asi nevyplati stavet.
Lepsi by bylo, kdyby pouzily dily z vyprodeju, kolikrat jsou za par kacek.
*****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od DjRix »

Artaban001 píše:hele Rixi, mrkni na http://pokusy.chytrak.cz/schemata/tvprijimac.htm
Díky,dobrá inspirace.Našel jsem doma tuner ze sonky TV kterej má ještě ovládání napětím,tak to skusím zbastlit.Elektroniku na obraz použiju asi tu z AR99/9,je jednoduchá.Uvidíme,pak dám vědět jak to fachá.
Klídek chlapi,to je nulák...

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“