zase brum...

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#16 Příspěvek od svmbass »

DolfiG; zamysli se nad tím, co jsi napsal o usměrněném žhavení 6,3V. Určitě to nemáš osobně prověřené, není-liž pravda? :oops:
Úbytek napětí na čtyřech usměrňovacích diodách při tak malém napětí, po usměrnění téměř nezměněné. V mém případě jsem naměřil 6,7 – 6,8V po usměrnění, což je ještě únosné pro žhavení.
Jo, se šotkydiodama už by to bylo něco jiného. :lol:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#17 Příspěvek od valla »

ked sa dava jednosmerne zhavenie tak ide z trafa 10V :lol:

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#18 Příspěvek od DolfiG »

valla píše:ked sa dava jednosmerne zhavenie tak ide z trafa 10V :lol:
A elektrónkami si svietite na cestu ...?

Pre svmbass: Samozrejme, že nemám Vaše zariadenie, aby som si ho premeral. Ak usmerním presne 6,3 V, dostanem v špičke 8,9 V pri zanedbaní úbytku na mostíku. Dá sa šachovať s úbytkom na diódach v mostíku a veľkosťou filtračného kondenzátora, kedy nameriam v podstate rovnakú efektívnu a strednú hodnotu, (a tým aj tepelný účinok na žeraviace vlákno? Uf, je to tepelný účinok?). Súhlasím, je to možné. Vo všeobecnosti to však neplatí.

Osobne si myslím, že aj napätie 6,7 - 6,8 V je na novú elektrónku zbytočne veľa a výrazne si skracujete jej životnosť.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#19 Příspěvek od valla »

do pice stale to brumi uz mi z toho jebe ked neni v zosiku nic zapojene tak to nebrumi a ked tam pichnem gitaru tak brumi :cry:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#20 Příspěvek od Radix »

A není ten brum způsobený paranoiou? To jsi zkoumal?

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#21 Příspěvek od valla »

urcite ne ked tam pichnem mp3 tak to nebrumi iba ked tam pichnem gitaru

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od zdenoeddie »

valla píše:urcite ne ked tam pichnem mp3 tak to nebrumi iba ked tam pichnem gitaru
a ked tam mas gitaru tak ju drzis? ja len ci nesi velmi nasyteny okoliteho elektro smogu tak vsetko ti sere do zosiku (osobna skusenost so zosikom, ked som pripojil magnetofon k zosiku a som sa chytil sasi tak to brumelo ako svina,pravdepodobne na prdel konstrukcia magnetofonu :( )

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#23 Příspěvek od valla »

ja ti neviem cim to moze byt :evil:

Návštěvník

#24 Příspěvek od Návštěvník »

A s jiným zesilovaèem jsi tu kytaru zkoušel? Chtìlo by to lokalizovat závadu, jestli je v zesíku nebo v kytaøe.

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#25 Příspěvek od DolfiG »

valla píše:do pice stale to brumi uz mi z toho jebe ked neni v zosiku nic zapojene tak to nebrumi a ked tam pichnem gitaru tak brumi :cry:
Pár ľudí niekoľko dní sa snaží, vyprodukujú zo dve strany rád a Vy nakoniec napíšete, že to brumí gitara.

Skúsili ste aspoň vyskratovať vstup zosilňovača a vytočiť ho naplno, ako to brumí ?

Mám na Vás tri jednoduché otázky:

- gitara je zapojená do vstupu so správnou citlivosťou? V akej polohe máte poteciometer/ -re hlasitosti ?
- nemáte ku gitare pripojené nejaké zariadenie, ktoré je napájané/ zemnené zvlášť ?
- nemáte prehodený živý vodič s tienením ?

Ak nie, problém bude asi v gitare. Aká je to vlastne značka ? Nehrabal sa v nej nejaký "odborník" ? Nevymienali ste snímač/ -če, aby to lepšie hralo ?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Ono je tak nějak vlastnost kytarových snímačů, že mj. chytají brum :D

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#27 Příspěvek od valla »

vstup je vyskratovany ked tam neni konektor a nebrumi to polaritu prehodenu nemam a gitari som skusal dve a jedna ma polroka, ked uz otacim malinko potenciometr na gitare tak brum je velky :!: :!: :!:
takze gitarou to asi neni

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#28 Příspěvek od DolfiG »

valla píše:vstup je vyskratovany ked tam neni konektor a nebrumi to polaritu prehodenu nemam a gitari som skusal dve a jedna ma polroka, ked uz otacim malinko potenciometr na gitare tak brum je velky :!: :!: :!:
takze gitarou to asi neni
Hurá, aspoň niečo. Nikdy som na nič nehral a nikdy som snáď ani gitaru v ruke nemal. Preto, ak je tu nejaký muzikant/ elekrikár, pripojte sa !

No pokúsim sa čo-to vyplodiť. Neviem presne, akú impedanciu a výstupné napätie má gitarový snímač. No zdá sa, že vstupné napätie pre zosilňovač je veľmi vysoké. Ten prvý stupeň, ktorý ma zosilnenie cez 100, je asi určený ako predzosilňovač a zmiešavač pre dva, (štyti ?), mikrofóny. Na odskúšanie odpojte jedem koniec kondenzátora, (asi je to 0,22uF ?), z jednej anódy prvej elektrónky a pripojte tam gitaru. K tomu kondenzátoru, nie k anóde ! (Aby nevznikali lupance, môžete medzi živý a zem zapojiť cca 470 k odpor). Príslušný potenciometer na zosilňovači vytočte tak do 3/4 a potenciometer na gitare by sa mal pohyhovať aspoň v polovici dráhy, (alebo viac), pri plnej hlasitosti. Nemalo by to brumieť, alebo len zanedbateľne ...

Držím palce.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#29 Příspěvek od valla »

DolfiG píše:
valla píše:vstup je vyskratovany ked tam neni konektor a nebrumi to polaritu prehodenu nemam a gitari som skusal dve a jedna ma polroka, ked uz otacim malinko potenciometr na gitare tak brum je velky :!: :!: :!:
takze gitarou to asi neni
Hurá, aspoň niečo. Nikdy som na nič nehral a nikdy som snáď ani gitaru v ruke nemal. Preto, ak je tu nejaký muzikant/ elekrikár, pripojte sa !

No pokúsim sa čo-to vyplodiť. Neviem presne, akú impedanciu a výstupné napätie má gitarový snímač. No zdá sa, že vstupné napätie pre zosilňovač je veľmi vysoké. Ten prvý stupeň, ktorý ma zosilnenie cez 100, je asi určený ako predzosilňovač a zmiešavač pre dva, (štyti ?), mikrofóny. Na odskúšanie odpojte jedem koniec kondenzátora, (asi je to 0,22uF ?), z jednej anódy prvej elektrónky a pripojte tam gitaru. K tomu kondenzátoru, nie k anóde ! (Aby nevznikali lupance, môžete medzi živý a zem zapojiť cca 470 k odpor). Príslušný potenciometer na zosilňovači vytočte tak do 3/4 a potenciometer na gitare by sa mal pohyhovať aspoň v polovici dráhy, (alebo viac), pri plnej hlasitosti. Nemalo by to brumieť, alebo len zanedbateľne ...

Držím palce.
skusil som to a slapeto bez brumu ale ta prva trioda tam musi byt lebo to je gitarovi zosik :!:

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#30 Příspěvek od DolfiG »

skusil som to a slapeto bez brumu ale ta prva trioda tam musi byt lebo to je gitarovi zosik :!:
Musí je veľký pán, nemusí ešte väčší. Vidím, že tomu absolútne nerozumiete. Robte, čo chcete, je to Vaše zariadenie ...

Ja končím !

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“