Televize LCE 3362XT a Barvy

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od pajosek2 »

Jo a ještě jedna věc,dělá to i bez signálu na zrnění? pokud ne,tak tem pusť signál přes scart,pokud to bude O.K,tak to nejspíš bude v pal dekodéru.Pokud to,ale dělá i na zrnění budeš mít chybu asi v matici u RGB zesáku.To samozřejmě platí pokud vyloučíš tu obrazovku.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od zslaby »

pajosek2 píše:Jo a ještě jedna věc,dělá to i bez signálu na zrnění? pokud ne,tak tem pusť signál přes scart,pokud to bude O.K,tak to nejspíš bude v pal dekodéru.Pokud to,ale dělá i na zrnění budeš mít chybu asi v matici u RGB zesáku.To samozřejmě platí pokud vyloučíš tu obrazovku.

TAK ŽE KDYŽ PUSTÍM TELEVIZI BEZ SIGNÁLU AK TO DĚLÁ JE TO ČERVENÉ, OBRAZOVKA VYLOUČENÁ,, TAK ŽE TA PATICE NA OBRAZOVCE.. MYSLIS TY TRANZISTORY VYMĚNIT JSOU TAM 4 , TAK JE VYMĚNIT, ODPORY JSEM MĚŘIL A JSOU OK.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od pajosek2 »

Těžko radit,nemám schema,ale nejsou tam trimry,myslím přímo na patici obrazovky?Hlavně s nimi netoč,jen změř jestli nejsou přerušené.Než začneš měnit trandy,tak vem osciloskop a změř co jde na vstup toho zesáku. Nebo proj vstupní signál té zelené se vstupem jiné barvy a uvidíš.Už jsem to schema našel je tady v Uploadu,tak si ho stáhni.Je to pod označením CK 3368,ale je to podobné.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od zslaby »

pajosek2 píše:Těžko radit,nemám schema,ale nejsou tam trimry,myslím přímo na patici obrazovky?Hlavně s nimi netoč,jen změř jestli nejsou přerušené.Než začneš měnit trandy,tak vem osciloskop a změř co jde na vstup toho zesáku. Nebo proj vstupní signál té zelené se vstupem jiné barvy a uvidíš.Už jsem to schema našel je tady v Uploadu,tak si ho stáhni.Je to pod označením CK 3368,ale je to podobné.
kde to je!! Je to pod označením CK 3368,ale je to podobné. hledám a nemůžu najít prosím dej odkaz děkuji....

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jezevec »

zslaby píše: já opravuji taky televize sundany zadni kryt mam, zadnou studeny spoj tam nen uz jsem to meril a proletoval,, ale takovuo zavadou jsem se jeste nesektal tak nevim kde je chyba.. myslsi ty tranzistory na hrdle ? jsou tam Tři 2SC2482 ,, a pěte trimrů tři modré a dva žluté. ...
Zamrazilo mě, když si představím, že bych dostal do opravy telku po takovém opraváři. Z tvých dotazů evidentně vyplývá, že o funkci máš jen mlhavou představu, možná ještě horší než o pravopisu.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od zslaby »

jezevec píše:
zslaby píše: já opravuji taky televize sundany zadni kryt mam, zadnou studeny spoj tam nen uz jsem to meril a proletoval,, ale takovuo zavadou jsem se jeste nesektal tak nevim kde je chyba.. myslsi ty tranzistory na hrdle ? jsou tam Tři 2SC2482 ,, a pěte trimrů tři modré a dva žluté. ...
Zamrazilo mě, když si představím, že bych dostal do opravy telku po takovém opraváři. Z tvých dotazů evidentně vyplývá, že o funkci máš jen mlhavou představu, možná ještě horší než o pravopisu.
kazdy si me chvalí, jak to dam do kupy ze to funguje.. ja mam ale zavady takove ze televize zapnout,, a nebo nejde ladit.. a spatny scart, a nebo Tuner, a já jeste pritom opravuji a stavim pocitace...

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#22 Příspěvek od stephunk »

Postaviť počítač je neuveriteľný kus roboty ozaj :lol: . Opravár tvojho kalibru by to teda mal mať už dávno hotové. To že v telke vymeníš poistku ešte neznamená že si expert, konieckoncov presviedčaš nás o tom každým druhým príspevkom. Sorry, ale nápadov si dostal dosť. Rada je na tebe, tak go forreste go :wink:

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#23 Příspěvek od juca »

zslaby píše:
zslaby píše:
Michal0 píše:Tak kolko máš na tých katodách?!
R G B je tam 2.4 V a 9V co zkusit trimry na RGB ?
kde by byla chyba ach jo zase nikdo neporadi ze.. takovou zavadu jsem nikdy neresil bud sla ci ne, ale barvy silene nemuzu na to prijit ach jo..
Opakuji typ Televize LCE 3362XT, chyby tam zelena,, obraz do cervena !
dekuji

A AKE MAS NAPAJANIE RGB?
juca

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od pajosek2 »

Omlouvám se,je to pod označením CK 3366 na uploadu-schemata-tv. Hledej a najdeš. Abych pravdu řekl,tak jsem trochu na rozpacích až teď jsem si všiml jaké napětí jsi udával na těch katodách a když k tomu připočtu,že jsi naměřil katodový proud obrazovky 35mA,tak mi z toho vyplývá,že neumíš měřit nebo se moc neorientuješ v této oblasti.Raději to nech odborněji zdatnějšímu kolegovi. To co jsi naměřil jsou opravdu nesmysly,které se v té telce snad nemůžou vyskytovat,při té závadě,kterou jsi popsal.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#25 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Zmerat RGB koniec s ohmmetrom v ruke je fakt obrovsky problem... TV neopravujem, toto som robil 2x (raz TV, raz monitor) bez schemy. Obidva pripady boli po nejakom podobnom "expertovi". V TV nacaty tranzistor a trimer vytoceny naplno, v monitore nahradena tlmivka velkym odporom ( 8O ).

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“