Philips 29PT8703/58 pojistka na sasi ko.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od robo »

Tak dnes jsem se vrhl na Philps. Meril jsem diody. V poradku. Tu a tam nejaky odpor. Probehla zamena elitu. Furt nic. Odpojil jsem tranzistor a meril plosnak. Tady byl odpor okolo 800ohmu. Co je okolo nej. Prvni co jsem odpajel, kondenzator na pozici 2540 pripojeny na pin 2 a 3 tranzistoru STW9NA60. 220pF na 1,2KV. Byl v klinicke smrti. Skratoval tranzistor. Po výmene za jiny. Jsem zmeril elit 2505 220mikro. Odpor nabihal az skoncil v nekonecnu. Zapnul jsem tv a pojistka je v klidu. Napeti uz na elit 2505 jde. Jenze tv nejde. Je ticho jak po pesine. Ledka ze predku nesviti. Rekl bych ze ten kondenzator zlikvidoval STW9......... Co rikate je to mozne. Jeste ho nekde sehnat.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

Tím fetem nebude. Je buď natvrdo zkrat, nebo je OK. Kdyby byl proraženej, snadno to naměříš a po zapnutí to vymete s sebou půl primární strany. Někde tam máš ještě jinou chybu. Co se týče případné náhrady, tak IRFPC50 nebo vyhoví i typ STW9NK90.

Killroy

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od robo »

Tak jsem vymenil spalene gretz mustek, diody 1N5061 A pro jistotu i ten tranzistor. A telka se rozjela.
Dekuji za rady.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“