Snížení napìtí

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#16 Příspěvek od nxn »

Já bych ještě přes stab. dal diodu...aby při určité konstalaci hvězd neodešel stab. do věčnejch lovišť
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

Místo indikace LEDkama (nebo k ní) můžeš k indikování použít žárovku 5W sériově se stabilizátorem, odlehčí se tím zároveň tepelně tomu stabilizátoru. :twisted:

Návštěvník

#18 Příspěvek od Návštěvník »

Tak jo, to bude lepší, díky

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#19 Příspěvek od ESTRA »

Před časem jsem četl o problémech s použitím monolitických stabilizátorů jako 7805 v autě.
Kdyby ti to nechtělo fungovat zkus se podívat po netu, zda někdo nepopisuje zmíněný problém.
:?:
Jirka

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#20 Příspěvek od MOTOROLA »

Tesla Rožnov vyráběla obvody MA487,které byly přímo určené pro motorová vozidla. Jeho zahraniční analog je L487 od firmy SGS.Našel sem i datasheet. Tady se dá koupit: http://www.batlux.cz/
Přílohy
L487.pdf
(294.13 KiB) Staženo 74 x

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od kony2807 »

Problémy dle mé maličkosti by teoreticky šly odstranit tlumivkou a filt. kondíkem , ta ochranná dioda je dobrej nápad ;) Nicméně tyto probémy jsem nepocítil , sice to nebylo auto ,ale jachta ,kde sem pokusničil na napájení z lodního motoru ,ale vše v pohodě ... A pokud by nebylo tak jak říkám ,tlumivka a filtrační kondy . (Vzpoměl jsem si ,že jsem při projíždění stařičkých katalogů tesla narazil i na napájecí filtr pro autorádia, ale ten už se asi nikomu nepoštěstí sehnat ....)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“