Nafouklé elyty na základní desce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
pepik9

#76 Příspěvek od pepik9 »

Kdysi asi pred 10-12 lety se mi PC taky zacal resetovat. Byl uvolnenej sroubek ve zdroji, kterej drzel plosny spoj v krabici zdroje, a zrovna u nej byla ploska spoje - zem. (286/12MHz, 200W :) ) Nevim proc, ale po dotazeni byl pokoj.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od kybrex »

Njn. Bazary. Obvykle tam nenakupuju, tak jsem o tý možnosti neuvažoval. Memtest zkusím, vyčistím a uvidím.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od kybrex »

Tak jsem ten PC rozebral a co nevidím. Asi 5 kondenzátorů má čepičky! :? Takže výměna.

Uživatelský avatar
IXOXI
Příspěvky: 52
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#79 Příspěvek od IXOXI »

Standa99 píše:Menil jsem kolegovy 11x elyty 1500uF za 2200uF. PC se mu bez varovani vypina, coz by mohlo byt i zdrojem a to se budu snazit vyloucit.

Jenomze temi 2200uF jsem zvednul kapacitu o 1/3. Mohlo by to az tak vadit? Prinejhorsim bych 3x elyty zvrchu vystrihnul.
Pokud bylo potřeba vyměnit elektrolity, tak se možná přehřívali mosfety, že se "trochu odpájeli" a teď špatně dosedají na DPS. V tom případě by se špatně chladily. Zkuste je taky trochu prohřát.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#80 Příspěvek od Standa99 »

Zkusim navazat.
Sehnal jsem desku z CPU PIII 667MHz (5x133), ktera umi i toho meho Tualatina.
Po prohozeni CPU slapou obe desky (loop v 3DMarku, Goldmemory atd.).

Asi neco mezi nebem a zemi?

Uživatelský avatar
excellence
Příspěvky: 88
Registrován: 04 čer 2006, 02:00

#81 Příspěvek od excellence »

pro Standu99

Je možné, že se ti přehříval procesor - zkusil bych i tuto možnost (vlastní zkušenost - pokud deska jela pod DOSSem, šlapala v pohodě, po najetí windows po se chvíli PC sesypal). Pomohl výkonnější ventilátor na CPU .

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#82 Příspěvek od Standa99 »

Ja mel ten chladic tolikrat dole, ze jsem ho opravdu nemel nasazeny spatne. A kdyby nestihal, tak by to padalo i v te druhe (zakoupene) desce. Tam si chrochta na nejakych 38°C v idlu. Chladic je kus slusneho hliniku s 80mm ventilatorem (Spire).
Teoreticky jsem tu puvodni desku odepsal, ale ta PIII v ni jede.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#83 Příspěvek od rnbw »

Mozno je nacaty niektory MOSFET v napajani CPU. Tualatin zerie viac, takze je vacsia zataz.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#84 Příspěvek od Standa99 »

rnbw píše:Mozno je nacaty niektory MOSFET v napajani CPU. Tualatin zerie viac, takze je vacsia zataz.
Noo, tak tohle by mohla byt mozna varianta. Ten Tualatin (1,3 GHz) ma default napeti 1,5V a ten PIII Coopermine (667 MHz) 1,65V. A podle tohoto clanku http://www.pctuning.cz/spotreba_proceso ... _2003.html ma TDP Coopermine-17W a Tualatin-33W. Asi ty nafoukle elity tem Mosfetum pomohly.

Spejbl 77

#85 Příspěvek od Spejbl 77 »

Zdar,sehnal sem desku MS-6541 (socket 478) všech 10x elit 1000uF/6,3V G-LUXON je nafouklejch,ostatní dobrý 2200uF/6,3V ,850uF/25V
deska se sama zapne ale nejde vypnout,nic nepípá,mosfety (6x) maj prostøedním vývodu 0,14V

Pomùže výmìna kondikù?





Šptný kondiky jsou oznaèený èervenì
Přílohy
MS 6541 oznaèený.JPG
(132.39 KiB) Staženo 231 x

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#86 Příspěvek od ace_ventura »

A jednotlivá napětí ze zdroje jsou OK? Je zajímavý že jsou nafouklý zrovna tyhle. Co jsem zatím na deskách měnil tak byly z 95% elyty kolem mosfetů/cpu.
Zřejmě budou patřit k větvi co napájí ramky nebo severní můstek.

Jestli to pomůže nedokážu odhadnout, ale pokud se ke mě dostal nějakej komp a měl nějaký kondy nafouklý tak po výměně všechny problémy zmizely (náhodné restarty, nemožnost zapnutí, BSOD...).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#87 Příspěvek od rnbw »

Nie je to divne. Je to uplne normalne - elyty okolo CPU vyzeraju byt Rubycon (tie vydrzia este dlho) a tie male su smejdy (G-LUXON su take divne - niekedy sa nafukuju, niekedy nie) - treba ich vymenit.

Tych 0,14V je tam bez CPU? S CPU by tam malo byt napajacie napatie. Mozno to bude aj trochu fungovat. Kedze su elyty okolo CPU OK, mozes to vyskusat (keby neboli, tak neskusat - hrozi znicenie MOSFETov a CPU).

Spejbl 77

#88 Příspěvek od Spejbl 77 »

Zdar,už vím èim to bylo,deska potøebavala zapojený pøídavný napajení
molexem :) Jinak staèilo vymìnit kondiky

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#89 Příspěvek od Pauli23 »

ZdenekHQ píše:
Sendyx píše:Když už někdo dělá podobné harakiri, doporučil bych raději pořádné elyty, ne Hitano a jamicon..
Nevím, co máš proti Hitano. Já používám ty se zlatým potiskem EXR už pár let, a ještě jsem neviděl reklamaci... Když někdo použije špatnej typ (bo není elyt jako elyt), tak se nesmí divit, že mu po pár desítkách hodin vybuche...
Jsem stejneho nazoru. Taky pouzivam (nahrazuji) jiz nejakou dobu elyty znacky Hitano a zatim zadny problem. Ale kazdy muze mit jine zkusenosti, treba mohl narazit na nejakou chybnou serii....

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#90 Příspěvek od Pauli23 »

Spejbl 77 píše:Zdar,už vím čim to bylo,deska potřebavala zapojený přídavný napajení
molexem :) Jinak stačilo vyměnit kondiky
eh, obcas na to taky zapomenu.... :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“