Thomson TX807C/CS

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#16 Příspěvek od xxxe »

BOBOBO píše:Mám stejný problém . Ale žárovku používám už hodně let . Takže mi zůstal koupený tranzistor neporušen . Změřil jsem všechny tr v obvodu zdroje , výstupy ze zdroje a stejně se mi to nepodařilo rozchodit . Mám podezření na trafo zdroje . Umí ho někdo testnout ? bobobo
Když budeš mít to tráfko v háji tak tady mám jedno z vraku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Děkuji moc za nabídku , jaká se jen tak nevidí . Já jsem tu televizi radši vrátil , jelikož při dlouhém hledání a opravách , pak zákazník kouká na člověka jak na zloděje . Tak jsem si koupil tranzistor a ten mám nyní v šuplíku na příště , kdyby mi pomohla jen jeho výměna . Vzhledem k měřením jsem došel k názoru , že je to nejspíše trafo zdroje . Já bych jen pro příště rád věděl , jestli se dá bez jeho výměny určit , že je špatné . Ještě jednou díky a jsem s pozdravem bobobo

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jezevec »

BOBOBO píše:Děkuji moc za nabídku , jaká se jen tak nevidí . Já jsem tu televizi radši vrátil , jelikož při dlouhém hledání a opravách , pak zákazník kouká na člověka jak na zloděje . Tak jsem si koupil tranzistor a ten mám nyní v šuplíku na příště , kdyby mi pomohla jen jeho výměna . Vzhledem k měřením jsem došel k názoru , že je to nejspíše trafo zdroje . Já bych jen pro příště rád věděl , jestli se dá bez jeho výměny určit , že je špatné . Ještě jednou díky a jsem s pozdravem bobobo
Můžeš mít vadné cokoli, jen ne impulsní trafo.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#19 Příspěvek od xxxe »

BOBOBO píše:Děkuji moc za nabídku , jaká se jen tak nevidí . Já jsem tu televizi radši vrátil , jelikož při dlouhém hledání a opravách , pak zákazník kouká na člověka jak na zloděje . Tak jsem si koupil tranzistor a ten mám nyní v šuplíku na příště , kdyby mi pomohla jen jeho výměna . Vzhledem k měřením jsem došel k názoru , že je to nejspíše trafo zdroje . Já bych jen pro příště rád věděl , jestli se dá bez jeho výměny určit , že je špatné . Ještě jednou díky a jsem s pozdravem bobobo
Zkoušel si i ty SMD trandy?Já se k tomu ještě nedostal ale odcházejí taky.Pak napíšu když se to povede čím to bylo.
Naposledy upravil(a) xxxe dne 11 črc 2008, 07:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Neměl jsem přesně tento typ TV , byl starší a tak zdroj byl proveden z klasických součástek . K odejdutí zdroje došlo po bouřce , kdy u nás v rozvodu zbyla tato fázová napětí ke střednímu vodiči : 230 , 150 , 90 V.
Tv zůstala na těch 150 a ještě chvíli šla ....... Proto si myslím , že odešlo trafo zdroje . bobobo

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Těch SMD tranzistorů typu BC846,856 je dobrý mít doma pytel - nic to nestojí a často se to univerzálně používá.

Blbě se to mění, je to přilepený, ale je to práce na pár minut.

Mě pořád plete to zvýšení ze 115V na 150V a zpátky při ON, je to evidentně řízený ze sekundáru a snad i schválně....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#22 Příspěvek od xxxe »

Tak jsem zatím v loji,FET není v AME skladem a přitom když jsem ho objednával tak bylo 10 kusů,snad bouřka vzala všechny telky s tímhle fetem nebo co ? A už tady zas práská .To zas bude. :roll:Ještě že se s tím neživím,nezávidím vám co se s tím živíte a přitáhne někdo něco po bouřce.Ten čas než se najde zrada.Za tu dobu se dá opravit spousta něčeho jinýho.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od workhard »

Když je to po bouřce nějak rozumně a je to v záruce,raději volím reklamaci :twisted:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#24 Příspěvek od Mysteri »

workhard píše:Když je to po bouřce nějak rozumně a je to v záruce,raději volím reklamaci :twisted:
To by asi prešlo v záručnej opravovni iba v prípade, že tam je iba ,,bežná" závada. A hlavná podmienka: zákazník nesmie pri reklamácií spomenúť žiadnú búrku! Ale ak tam je toho viac K.O., tak asi tú záruku neuznajú, pretože by bolo jasné, že zrada bola mimo TV.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od workhard »

No vždyť píšu ROZUMNĚ,je jasný,že tam s tím nepoběžíš,když ti od všech švábů chybí deklíky... :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“