Tesla- Brožík špatně nabíhá

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kanys
Příspěvky: 67
Registrován: 18 pro 2005, 01:00

Tesla- Brožík špatně nabíhá

#1 Příspěvek od kanys »

již to tu bylo hodněkrát ale má závada se projevuje tak že zdroj cykluje, (pomalé cyklování) snaží se naběhnout a po cca minutě naběhne a již běží ok. Jakmile tv vypnu a hned zase zapnu tak je stejný problém. Zkoušel jsem již elyty ve zdroji, tyristory,modul R(sice nevím zdali je 100%ní) ale s jiným se závada projevuje stejně,měnil jsem kondenzátory okolo trafa, D75,72, vyjmul jsem všechny desky kromě tuneru,mf,modulu S a R a stále stejná závada.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

často ještě bývají studeňáky na vývodech SU160 a MA7812, ale v tomto případě bych si spíš tipnul, že je slabší elko v primáru zdroje (100+100M/350V)

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

No já pokud jsem měl tuto závadu skoro vžd byl vadný ten elyt 100+100,ale je taky pravda,že párkrát se mi stalo,že v usměrňovači byla vadná jedna dioda,takže to usměrňovalo jednocestně. Normálně to vypadalo dobře,napětí O.K.,ale při náběhu napětí kleslo.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

kondik píše:Tvrdí že elity v zdroji skúšal (tiež by som asi začal od 100+100 uF).
Otázkou je má-li vůbec čím. Podle mě jsou napůl KO. Zkusil bych pokusně připájet paralerní kondy..

Killroy

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od kozoka »

Vyschlé kondíky ve zdroji, běžná zavada u oravanů.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#7 Příspěvek od jano2 »

kozoka píše:Vyschlé kondíky ve zdroji, běžná zavada u oravanů.
Ano,ale idu 20 rokov,nie ako dnešne,odu ledva dva roki.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kozoka »

Kdysi byla elektronika uplně jinde. Nemužem to srovnavat s aparatem za 1800. Každopadně oravany byli hrozné. kam se hrabou na staré Grundiky a Sonky

Uživatelský avatar
kanys
Příspěvky: 67
Registrován: 18 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od kanys »

elyty ve zdroji jsem ukoušel jako první, vypájel jsem starej a osadil 2x 100M/450V ale nepomohlo to

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#10 Příspěvek od tornado6 »

Tak skus vytiahnuť Vertikal vychylovačky a skus či to nenabehne bey nich ak ano može byť problem v vertikalovom zosilovači raz som ho mal v kybli a robilo mi to presne toto, netvrdim že to musi byť ono len ako dalšia možnosť, pripadne maš odkybleny nasobič a preto ti cykluje zdroj. :wink:

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kozoka »

tornado6 píše:Tak skus vytiahnuť Vertikal vychylovačky a skus či to nenabehne bey nich ak ano može byť problem v vertikalovom zosilovači raz som ho mal v kybli a robilo mi to presne toto, netvrdim že to musi byť ono len ako dalšia možnosť, pripadne maš odkybleny nasobič a preto ti cykluje zdroj. :wink:
Nechce se mi vytahovat schéma. U VN jsou tři krabičáky - jeden z nich bude vadný

Uživatelský avatar
Elko
Příspěvky: 83
Registrován: 26 srp 2006, 02:00

#12 Příspěvek od Elko »

Mal som už vadný aj modul Z a chovalo sa to podobne.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

kozoka píše:
tornado6 píše:Tak skus vytiahnuť Vertikal vychylovačky a skus či to nenabehne bey nich ak ano može byť problem v vertikalovom zosilovači raz som ho mal v kybli a robilo mi to presne toto, netvrdim že to musi byť ono len ako dalšia možnosť, pripadne maš odkybleny nasobič a preto ti cykluje zdroj. :wink:
Nechce se mi vytahovat schéma. U VN jsou tři krabičáky - jeden z nich bude vadný
Taky nemám schéma po ruce, abych Ti dal poziční číslo, ale jak píše "kozoka" bude to krabicák 470n/250V (bývá nafouklý!) - ve schématu má chybně uvedeno: 470pF!!! V servismanuálu pro ORAVAN 2 je řada typických závad popsána, tato patří mezi ně.
Honza

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#14 Příspěvek od tonyab »

Zkus ještě násobič, stačí odpojit napájení z trafa...
Taky poměrně častá závada.
Zdarec, T

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

tonyab píše:Zkus ještě násobič, stačí odpojit napájení z trafa...
Taky poměrně častá závada.
Zdarec, T
Ten se zkouší jako první - i když v tomto případě si myslím, že vadný nebude, to už by ten tvp nenastartoval vůbec (píše, že se mu po cca 1. min. rozjede!).
Honza

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“