stav autobaterie

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
roverider
Příspěvky: 206
Registrován: 11 srp 2005, 02:00

stav autobaterie

#1 Příspěvek od roverider »

kdyz mam vypnutej motor a zapnu potkavacky a dálkovky (cca 230W zatez jestli dobre pocitam) tak mi klesne napeti na baterce z ca 13,8V na 11,7V,kdyz je cca po pul minute vypnu tak napeti ,co vy na to? stoupne na cca 13,5 V,baterka je rok stara plne nabita a ma kapacitu 55 AH

Nejak se mi nezdaj tydle hodnoty-jestli je baterka ok-takovejdle pokles napeti se mi zda dost velkej

Uživatelský avatar
werwer
Příspěvky: 18
Registrován: 03 led 2005, 01:00

ahoj

#2 Příspěvek od werwer »

A tebe sa daju zapnut stretavacky a dialkove dokopy?

Uživatelský avatar
roverider
Příspěvky: 206
Registrován: 11 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od roverider »

no samo ze jo,to je snad v kazdym aute ne?ze svitej zaroven obrysový podkavací světla a kdyz sou zaply tak k tomu i dálkov dálkový

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#4 Příspěvek od jopein »

Startuje to dobře? jestli jo, tak to neřeš. Měřil jsi elektrolyt?

Uživatelský avatar
werwer
Příspěvky: 18
Registrován: 03 led 2005, 01:00

asi takto

#5 Příspěvek od werwer »

Mas obrysove 1 , stretavacie / tlmene / 2, dialkove 3. Pri zapnutych dialkovych 3 odpoji relatko stretavacie / tlmene / 2 a svietia len obrysove 1 a dialkove 3 . Tak si to myslel , ze?

Uživatelský avatar
roverider
Příspěvky: 206
Registrován: 11 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od roverider »

ne ,ze zaroven svitej obrysovy potkavaci i dalkovy,prave ze po tejdnu auto nenastartuju,todle mi udelaly uz tri baterky,je zajmavy ze ta prvni puvodni baterka vydrzela cca 3tejdny-pres zimu matka moc nejezdi
v servisu na zadnej problem s dobijenim neprisly a co se tyka odberu proudu tak ze je vice mene v normě,v aute je alarm,centralni zamykani a sherlog-satelitni sledovani

Uživatelský avatar
werwer
Příspěvky: 18
Registrován: 03 led 2005, 01:00

skus

#7 Příspěvek od werwer »

Skus zmerať, ak sa ti dá odber alarmu a sat.sledovania. Moj známi prisiel o dve baterky a potom zistil ze mal nieco s alarmom. A ked ti odisli uz tri baterky urcite tam nieco nemas OK. Predpokladam ze je to novsi voz a s tym len do servisu. Na kolene novy voz das tazko dokopy ak je tam vacsia chyba.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#8 Příspěvek od jopein »

Jak ti radí werwer , změř si odběr a porovnej s kapacitou baterie.
Je možné, že zabezpečení vozu má takový odběr, že ti ji dokáže vybít, pokud nejezdíš každý den. 55Ah není zas tak moc a za tři týdny ....to je 100 mA !!!!
Pokud necháš vybitou baterii v mrazu, tak ti odejde daleko rychleji než nabitá.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“