PCR-606J

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
edison255

PCR-606J

#1 Příspěvek od edison255 »

Ahoj,
Potøebuju sehnat souèástku èili tranzistor PCR606J
V èesku jsem ho ani nenašel jenom v anglii a jiných zemí
ale trošku konkrétnìji:na Vánoce jsem si koupil øetìz který se skládá z mnoha Led diod èervené,zelené,modré žluté (no prostì je jich tam hodnì):-)
Celé to bylo napájené ze sítì no a v øídící jednotce byly 2 tranzistory PCR 606J no a jak jsem tak svítil tak jednou se stalo že koncovka která vedla od øetìzu k jednotce se nìjak vytáhla
:lol: :lol:

tak jsem ji tam jenom tak ledabyle napchal a pøipojil k síti jenže ejhle! :!:
Najednou se ozvalo velké BUM a bylo po nìm pøi zbìžných opravách jsem odkryl kryt jednotky a vidím že explodovaly tranzistory no a kromì toho tam byly asi 4 diody a pár rezistorù+kondenzátor to všechno jsem vymìnil ale nemohu zehnat náhradu za zbylé tranzistory proto prosím aby mi nìkdo pomohl sehnat nebo alespoò poradit kde bych je mohl koupit



Jo a ještì jeden malý dotaz náhodou jsem se hrabal u šuplíku se souèástkama a vyhrabal jsem obvod TDA 3592A pøi prozkoumání na internetu jsem zjistil že stojí asi do 500kè mohl by mi nìkdo alespoò zbìžnì povìdìt na co se používá?

Jestli jste to zvládli pøeèíst až sem tak dìkuji za vaší trpìlivost a vìøím že porádíte kde je sehnat


ELEKTRU ZDAR :) :)

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#2 Příspěvek od fero_b »

TDA3592A = SECAM-PAL transcoder
The TDA3592A transcoder circuit converts SECAM input signals into true PAL signals, and can be used in combination
with all types of PAL decoder.

V preklade mas telku co vie iba PAL a vysielanie je SECAM tak toto ti prerobi SECAM na PAL pokial tomu dobre rozumiem. V dnesnej dobe ked vysielanie SECAM sa uz nepouziva je to zrejme odpad...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

PCR606j je nespíš tyristor 600V/0.6A
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

TDA3592A je převodník barevného standardu SEC/PAL a klidně ho vyhoď. Ta tom nezbohatneš. A kdyby se ti náhodou zdálo že ano, tak dej vědět. Nějaký podobný šrot tě přidám.

Killroy

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od MOTOROLA »

PCR606J není tranzistor ale Tyristor a lze ho nahradit u nás dostupným typem MCR22-8
http://www.ame.cz/Aktivni-soucastky,IC, ... 279000.htm

edison255

#6 Příspěvek od edison255 »

Díky moc pomohli jste mi koupím si tyristor mcr 22-8
A stím Tdaèkem si nedìlejte hlavu jenom jsem chctìl vìdìt k èemu se používá


DÍKY MOC :D :D 8-) 8-)

Odpovědět

Zpět na „Součástky“