PEUGEOT PU 1570A

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

PEUGEOT PU 1570A

#1 Příspěvek od robo »

Mam tady autoradio, original z peugeota. Spotreba v klidu asi 50mA. Nejde zapnout. Tedy nereaguje. Pojistka ok. Napeti se straci kousek od ISO konektoru, na smd tranzistoru. Bez oznaceni. Prosim nema nekdo schema. Google nasel obsah eeprom, nic vic. Dekuji

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#2 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
takže autorádio Clarion PU-157OA, plánek tedy zrovna nemám, ale podobnou závadu jsem taky řešil. Postupně odešlo ovládání hlasitosti, procházení stanic, ... potom podsvícení a nakonec nešlo ani zapnout (postupně nebyla žádná reakce na stisk jakéhokoliv tlačítka). Musel jsem u něj odšroubovat horní i spodní kryt a pak odšroubovat, uvolnit úchyty předního panelu, ten opatrně vysunout - je připojen pomocí dvouřadé lámací lišty /http://www.gme.cz/_dokumentace/dokument ... -025.1.jpg/ (2x dvouřadé 3 nebo 4 PIN lišty, nevím teď přesně) se samotným celkem. No a problém byl ve spoji těchto lišt a DPS - studeňák, byly odtržené. Lišty nejsou přímé, ale ve spodní části, určené k zapájení, jsou ohlé o 90st.- styl pájení SMD-ček, tedy pájené na straně tištěného spoje. Stačilo je zapájet pořádně, jak se má. Nikoliv "horkou jehlou", ve spojích jsem skoro žádnej cín nenašel :twisted: ! To autorádio od té opravy maká dál.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Kdyz jsem odelal panel autoradia tak mi na desce zustal konektor ktery mel byt v panelu a ten druhy tam drzel zpoloviny. Po prepajeni jsem radio zapnul. Rozjelo se, ale nesvitilo. Na smd tranzistor neslo spinaci napeti. Skoncil jsem u svabu. Nasel jsem na jednom pinu od panelu napeti +5V/0 podle on off. Pres odpor jsem to pripajel na pin smd. A hle radio sviti. Po vypnuti radia klesne spotreba na blizko nule. Tak to tam asi necham. Doufam ze je to to posledni co na radiu nefungovalo.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od stephunk »

Takisto som toto riešil, akurát som skončil. Oba konektory na paneli boli urvaté. Jeden viditeľne, druhý neviditeľne. Po prepájkovaní rádio nabehlo. Okolo tranzistorov 2sd1858 bolo kopu študentov, dosť sa hrejú, pozor preto na to...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Studentu tam bylo habadej. Hafo hafo. Ale po prepajeni se to stejne nerozsvitilo. Bohuzel to rizeni zap. osvetleni je z svabu a zmena napeti on/off je nejaka desetina voltu. Takze proto ten muj postup. To ze to hreje je poznat ze zabarveni desky. Snad tento chat nekomu pomuze.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Takze nejak nejede. Sviti ladi, zesileni na max. a ticho. Spotreba je v pohode. Tak jsem si myslel ze radio jede. A ne. Koncak jede. Hledam dal. Ani jeden vystup nehraje.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Dikobraz »

Na vstupech koncáku signál máš? Kolik ampér to rádio bere při vytočení -volume- na polovinu? Nemáš aktivováno -mute-?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Koncak funguje. Ale sledovac signalu nenasel zadny audio signal. Zastavil jsem se u M62419FP. Nejak mu zchazi VCC. Stejny pripad jak s osvetlenim. Vcc 0,55V. Stahl jsem napajeni autoradia na 10V a pripojil jsem na sound procesor napeti. A hle. Nahle je jasno. Nevim proc ale nejak jsou v kyblu napeti pro lcd a ted i s.p. Chtelo by to schema. Na stejne rade pinu jak je napajen displej je bod s 8V. Asi to jebnu na ten pin a bude. Nema cenu se s tim s*at. Spinky uz mam stejne jisty. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“