Ovládač RC5840, nefungujú niektoré tlačidlá

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sitaky
Příspěvky: 4
Registrován: 17 říj 2006, 02:00
Bydliště: Èerín24 okr:Banská Bystrica

Ovládač RC5840, nefungujú niektoré tlačidlá

#1 Příspěvek od sitaky »

Zdravím všetkých prosím vás poradťe mi mám dialkové ovládanie na OVP RC5840 a po vyčistený základnej dosky liehom mi nefungujú niektoré tlačidlá (ono nefungovali aj pred tým) ako je hlavné zap/vyp, voľby TXT a voľba 4 program ešte je ich tam zopár. Po rozobratí som pozeral sú tam tri súčiasky čo by som mohol vymeniť ale sa mi zdá málo pravdepodobné že by boli zlé, stretol sa už niekto s takouto poruchou ? Asi bude závada fakt v základnom IO a to sa už len dá riešiť novým DO. Dakujem.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Běžný problém. Jsou vymačkaná některá ta tlačítka, v horším případě prasklé některé spoje té desky PS (po pádu na zem). Ta tlačítka se dají repasovat za pomocí vodivých gumek které u vás má třeba Avelmak, přerušené spoje je třeba najít a vhodně opravit. Hodně se toho tady o tom napsalo třeba tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ight=gumky

Killroy

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Jancis1 »

Neviem aký typ to presne bol, ale mal som s nejakými dialkovými ovládačmi od ovp alebo otf tiež problém, že keď sa umyl plošák liehom, tak prestali fungovať ešte ďalšie tlačítka. Na plošáku boli také tmavé prepojenia a tie sa vedeli prerušiť, ak to teda nebude v tlačítkach.

Uživatelský avatar
sitaky
Příspěvky: 4
Registrován: 17 říj 2006, 02:00
Bydliště: Èerín24 okr:Banská Bystrica

#4 Příspěvek od sitaky »

Zdravím znova tak som pozrel a vyskúšal výmenu tlačidiel z druhého funkčného DO ale nič stále to isté a aj plošný spoj som pozrel dokonale ale nič som nenašiel tak mi ostáva konštatovať len nové DO ale sa zmieriť s tým že niektoré tlačidlá nebudú fungovať. Ďakujem a prajem pekný deň všetkým.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#5 Příspěvek od stevo59 »

Ak sa Ti chce, pomeraj si úrovne napätí na vývodoch IO, ktoré tvoria maticu tlačidiel. Ak na vývodoch, ktoré sú spoločné nefungujúcim tlačidlám bude iná úroveň ako na fungujúcich, diagnóza : vadný IO.

Uživatelský avatar
sitaky
Příspěvky: 4
Registrován: 17 říj 2006, 02:00
Bydliště: Èerín24 okr:Banská Bystrica

#6 Příspěvek od sitaky »

Dobrý deň pozdravujem Vás je to pravda mohol by som odmerať tie napätia ale ja mám ovládač s tým typom IO ako je kvapka čierna takže žiadna výmena nehrozí takže tak neriešim to už proste tie dva kondenzátory nebudú vadné to DO bolo dosť špinavé a mastný plošný spoj takže je pravdepodobné že to asi spojilo to čo nemalo a odpálilo to IO čo už stávajú sa rôzne prípady. Dakujem vám za všetko všetko dobré želám.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“