Zapojení mini USB na nabíječce

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Zapojení mini USB na nabíječce

#1 Příspěvek od PCman »

Zdravím,koupil jsem si MDA Glofiish X 600 který se nabíjí přes mini USB ale pokud ho chci nabíjet z jiné než originální nabíječky tak nabíjí proudem jen 100mA zjistil jsem že se musí na konektoru mini USB spojit 4 a 5 pin aby nabýjel naplno asi 500mA.Koupil jsem si nabíječku do autozapalovače kde je výstup jen klasický USB na ten jsem připojil klasický kabel USB-mini USB ale po dvou hodinách jízdy s navigací mi začal telefon hlásit že baterie je téměř vybitá.Tak jsem skusil spojit v mini USB 5 a 4 pin ale neuspěšně,slilo se mi to i na 3 pin.Ustřihl jsem tedy zničený konektor mini USB a koupil si nový ale nevím jak to zapojit.Z klasického USB mi jdou 4 vodiče z toho si najdu jen +5V a GND ale kam to zapojit na pětipinový mini USB?Potřebuji schéma mini USB konektoru,děkuji

EDIT : Slovo "nabýječka" mě málem shodilo ze židle. ZdenekHQ

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#2 Příspěvek od PCman »

Tak už jsem něco našel mělo by to být +5V na 1 pin a GND na 5 pin a spojit ho se 4pinem označovaným jako X.Napište mi jestli je to správně nerad bych obvařil telefon za 8TK díky.

Haldy

#3 Příspěvek od Haldy »

ahoj. resim uplne ten samy problem. muzes mi pls napsat jak to teda ma byt spravne?

diky

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ar196 »

A co tohle http://forum.mobilnaut.cz/viewtopic.php?t=4167
A jinak ja si do auta sehnal nab.z rozbité navigace a jede super.
puvodně tu co jsem koupil do auta taky moc nedávala.
Přílohy
usb_a_b_male.gif
(933 bajtů) Staženo 9875 x

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

http://www.bestparking.eu/miniusb.html

Ale nezapomenout, ze potom kabel nefunguje jako datovy. Uplne optimalni je koupit konektor a dat si tam prepinac.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“