Koupě multimetru do 5000kč

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

Koupě multimetru do 5000kč

#1 Příspěvek od dj_Paul »

Zdravím

Doporučte mi prosím multimetr do 5000kč.
Potřebuju měřit kmitočet tak do 10MHz,diody,tranzistory,kondenzátory,teplotu a příkon.Samozřejmě True RMS.Třeba tenhle,ale nemá tranzistory: http://www.e-conrad.cz/digitalni-multim ... 0+dp76577/
Tady je jeden metex ale nemá měření příkonu,metexu bych se ale po zkušenostech vyhnul
http://www.micronix.cz/cz/3.php?loc=showitem&choice=647

Nevíte o nějakým jiným multimetru?Můj favorit je zatím ten první

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

Mám UT70B, sice není nejlepší, ale zatím šlape dobře.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od stephunk »

Ten prvý vyzerá ako obšľahnutá UniT UT70. Na tranzistory ti stačí merák do 200sk alebo po novom do 7€..
Metex, neviem neviem, ale po zhliadnutí útrob jedného z nich som bol trošku sklamaný. Vyššie modely 38xx,4xxx sú ok, ale nižšie to je akosi bieda.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Na měření příkonu je lepší samostatný wattmetr.
V tom cenovém limitu nemáš zrovna malé požadavky.
Měření tranzistorů nepokládám za vždy ideální funkci přístroje - sám jsem na začátku, když byl nový, nadšeně proměřil asi čtvrt kila tranzistorů, abych je pak stejně musel testovat na chování v jiném pracovním bodu, než v jakém ho ten budík umí změřit. Čili funkce měření tranzistorů je mi tam celá léta na nic. Jestli fungují, změřím pomocí funkce testu diod. A, pokud chci zjistit víc, musím stejně měřit v podmínkách, pro které ten ten tranzistor vybírám. Nebo musíš volit zapojení, v němž parametry tranzistoru mohou mít větší rozptyl bez pozorovatelného vlivu na výsledné vlastnosti.
A s tím Metexem - taky nevím, jak dlouho vydrží, asi nic moc, mám M3850D teprve osmý rok a letos jsem už musel koupit nové hroty.... :wink:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

jo já mám M3890D a žere jak ruské auto už jsem musel koupit dobíjecí baterky 9V a každý týden měním, alkalické mi drželi čtrnát dní. UT70A se mi tu válí na polici po druhé reklamaci a při každém přepnutí ukáže jinou hodnotu, asi ty přepínače nejsou nic moc, jen můj 12 let starý MIC39 funguje jen je tak odřený, že se blbě čte.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Test tranzistorov som len parkrat pouzil - a osvedcil sa mi len raz - ked diodovy test ukazoval, ze tranzistor ma PN prechody, ale test tranzistora ukazal, ze nema hFE :D

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

bu2520 píše:jo já mám M3890D a žere jak ruské auto už jsem musel koupit dobíjecí baterky 9V a každý týden měním, alkalické mi drželi čtrnát dní. UT70A se mi tu válí na polici po druhé reklamaci a při každém přepnutí ukáže jinou hodnotu, asi ty přepínače nejsou nic moc, jen můj 12 let starý MIC39 funguje jen je tak odřený, že se blbě čte.
no právě.já mám M3850D (už druhý,když počítám reklamaci tak třetí).Už mu nestačí ani akumulátor,provozuji ho na 9V 500mA adaptér, a to se zapne tak na potřetí.Prostě už není přenosný.Ty dva předchozí dělaly to samé,proto bych se metexu raději vyhnul.

Myslíte že by ten první (VC-960) byl použitelný?

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#8 Příspěvek od zouzel1 »

Doma používám už osmý rok Metex 3650, zatím všechno O.K., i když musím přiznat, že ho denně nevyužívám, ale jinak nedám dopustit na značku Fluke... žoužel

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

vezmu asi tohle,těch 700 ještě přidám
http://www.tipa-czech.com/cz/produkt/07 ... -t-ut-71e/

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#10 Příspěvek od mihal »

Len aby ti vydrzal ten prepinac, moj UNI-T ma prepinanie v ri*i.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#11 Příspěvek od dj_Paul »

jestli je ten volcraft od conrada obšlahnutej unit tak na tom asi bude s tím přepínačem stejně co?

Do metexu se mi moc nechce :?

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#12 Příspěvek od SMITH »

Mam Metex a M-3860D už 11 rokov a neby￾ mojej blbosti , keï sa mi cezeò prehnala statická elektrika fungoval by bez poruchy .

Pri testovaní jeho vlastnosti som bol zvedavý do kolko funguje TRUE RMS .Na sínuse do cca 50kHz.
Na porovnanie testoval som aj UNIT myslím že 70A ,kde fungovalo TRUE do 5kHz .

By￾ tebou radšej by som spusti so zbytoèností a priplatil si trabars aj na najlacnejší FLUKE.

P.S. Kolega má na Metexe aj meranie výkonu , ale meria len odporovú zá￾až
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#13 Příspěvek od dj_Paul »


Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#14 Příspěvek od bu2520 »

no tenhle nevím testoval jsem levnější verzi a ta měla ve všem prodlevu asi vteřinu , včetně bzučáku a to je prostě na mrtvici čekat jestli to pípne nebo ne navíc už v krámě fungoval až třetí kus, což mi přišlo podezřelé :twisted:

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#15 Příspěvek od Filda »

Já mám UT70A a zatím max. spokojenost. Měří super ...... mám ho asi 2-3 roky.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“