programátor pic 16F505

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

programátor pic 16F505

#1 Příspěvek od Aqarel »

zdravím, sháním nějaký software který by dokázal tento pic naprogramovat přes jednoduchý "programátor" (připojení na COM port+převodník na TTL). Většina programů, které jsem našel nepodporuje tento PIC a když už ho podoruje tak je programátor trochu složitější (řízený picem). Jedná se o naprogramování pár kousků a zatím není nezbytně nutné kupovat profesionální výrobek, i když se časem pravděpodobně koupí. díky za pomoc

Uživatelský avatar
mikraj
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2008, 02:00

#2 Příspěvek od mikraj »

xp píše:zdravím, sháním nějaký software který by dokázal tento pic naprogramovat přes jednoduchý "programátor" (připojení na COM port+převodník na TTL). Většina programů, které jsem našel nepodporuje tento PIC a když už ho podoruje tak je programátor trochu složitější (řízený picem). Jedná se o naprogramování pár kousků a zatím není nezbytně nutné kupovat profesionální výrobek, i když se časem pravděpodobně koupí. díky za pomoc
mikraj píše: zdravím pokud máte zájem ještě o programování PIC16F505 tak bych vám moh pomoct. trochu jsem zjistil o čem to je programování rodiny PICů
jen je potřeba mít ten správný program v souboru *.hex nebo *.asm
mikraj@centrum.cz

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Aqarel »

nakonec se ve firmě rozhodlo, že se bude kupovat hotový programátor, aspoň nám to ušetří mnoho starostí, zatím jsem vybral SCPD2, ale nemůžu najít seznam podporovaných čípů. nevíte kde ten seznam zjistím? jaké jsou vaše zkušenosti s tímto programátorem?

jankop_

#4 Příspěvek od jankop_ »

SCPD2 urèitì nebrat, je dík RS232 rozhraní velmi pomalý. Poøiï buï Microchip PICKIT 2 nebo ASIX PRESTO. Presto je univerzálnìjší programátor, ale nepodporuje debugging PIC v prostøedí MPLAB. PICKIT 2 ICD podporuje, ovšem na 16F505 je stejnì potøeba ještì speciální drahý debugovací obvod.

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Aqarel »

díky vypadá dobře, nejspíš si ho pořídíme

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“