CWR-TECH 1437T

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

CWR-TECH 1437T

#1 Příspěvek od radovanhlavacek »

Prosím vás chlapi, našel jsem před časem na smeťáku tuhle bedýnku jako tuhou. Po výměně vypráskanejch kondíků ve zdroji, optočlenu a zaizolování prošlehlé izolace VN kabelu od VN trafa, začla makat. Jenže dělá kravál impulzní trafo síťového zdroje. Měřil jsem napětí na zdroji, vše OK. Snažil jsem se doladit trimrem 110V na 110V co nejblíže. Chápu, že je to asijská jebka, ale ukazuje celkem schopně. Po přepnutí do STNDBY poklesne frekvence kraválu impulzního trafa, promiňte mi ten výraz předem na "prdění", nevím jak lépe to popsat a sníží se napětí 110V na 87V. TV usne. Opět lze nastartovat a zvýší se frekvence kraválu impulzního trafa na původní mez. V reproduktorech není nic slyšet. Na VN trafu také ne. Mám se na to vykašlat TV zahodit, třeba že by to byla předzvěst něčeho hodně vadného a nebo jsou to jen uvolněné závity impulzního trafa? Napadlo mě ještě ho vyletovat a namočit do epoxidového laku. Ještě jsem koukal na odpory na primární části zdroje i na odpory u rpimární části rozkladu, všechny jsou vizuelně v pořádku.
Děkuji za radu a omlouvám se za netechnický popis problému.
Přílohy
zdroj.jpg
(113.26 KiB) Staženo 173 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Elyty v zdroji su vsetky dobre?

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od radovanhlavacek »

Dneska jsem o tom mudroval s kolegou. Poradil mi vyměnit všecky ellyty na primární straně. Měnil jsem jen ten jeden síťovej. Říkal mi, že zdroj jede z posledního a nadměrně přetěžuju budící tranzistor. Pak tam jsou jen "obyčejné", resp metalizované jestli jsem pochopil dobře značení. Z těch nevím co by to mělo být vyměněno. Ještě mohu vyměnit ostatní na sekundární straně u stabců. Přemýšlím taky jestli to nemůže být C616 680pF u budícího tranzistoru v kolektoru nebo C614 0,1 uF.

Ještě bych chtěl dodat, spíše se omluvit, nejsem profík ani elektrikář, proto vzhledem k mým omezeným znalostem nejsem schopen v TV oboru vám tu nic dát na revanž.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od radovanhlavacek »

Ellyty jsou dobré, vyměnil jsem pokusně ještě jednou optočlen za jiný, který je uvedený ve schématu, napětí v pořádku. Bručení ve STNDBY se nezměnilo, obraz je v pohodě. Prosím vás chlapi co by to ještě mohlo dělat?
Ještě jsem přišel na jednu součástku je to pozistor s označením MZ73 18RM270V. Ta se za provozu TV hodně hřeje. Ostatní součástky včetně bručícího trafa, výkonových polovidičů i procesoru ne. Je zařezen v obvodu demagnetizace. Je normální, že se hřeje?

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#5 Příspěvek od stevo59 »

Je normální, že se hřeje?
Ano.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od radovanhlavacek »

Sem úplně blbej, kdyb se nehřál, vlastně by furt tekl proud do demegnetizační cívky, omlouvám se. Holt asi s tím bručením nejde nic dělat. Když se nic nehřeje asi to je normální u tohohle šáska. Díky chlapi za informace

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#7 Příspěvek od stevo59 »

Ak je to taký "klepot", neviem ako by som to nazval, a v normálnom režime to nie je, môže pomôcť zaťažiť vetvu z ktorej je regulovanie zdroja - tu 110V - pár mA , napr. dať ku C641 vybíjací odpor 56k/0.6W.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od radovanhlavacek »

Zkusil jsem to a stejně to ve STNDBY bručí. Měl byste ještě někdo nějaký nápad?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“