Programátor-jak propojit?

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jezevec »

Anonymusko píše:OT: Marie Fůrie je Andrea ?
...taky si to myslím.

Uživatelský avatar
rkozeluh
Příspěvky: 261
Registrován: 17 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec

#17 Příspěvek od rkozeluh »

1) ještě bych si dal pozor na délku toho prodlužováku. Neměla by být moc dlouhá. Já měl programátor na 2051 a musel jsem kabel zkrátit až na nějakých 40 cm, protože jinak to moc nechodilo.

2)napadlo mě, neexistuje takový ten mezikus na spojování kabelů, když je na obou stranách samec/samec (je to jen něco jako spojené dva konektory do sebe , bez kabelu), třeba by to šlo, otázka je, jak by to šlo zasunout do konektoru v PC vzhledem k bedně

Uživatelský avatar
rkozeluh
Příspěvky: 261
Registrován: 17 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec

#18 Příspěvek od rkozeluh »

1) ještě bych si dal pozor na délku toho prodlužováku. Neměla by být moc dlouhá. Já měl programátor na 2051 a musel jsem kabel zkrátit až na nějakých 40 cm, protože jinak to moc nechodilo.

2)napadlo mě, neexistuje takový ten mezikus na spojování kabelů, když je na obou stranách samec/samec (je to jen něco jako spojené dva konektory do sebe , bez kabelu), třeba by to šlo, otázka je, jak by to šlo zasunout do konektoru v PC vzhledem k bedně

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

Jo mezikus možná existuje,ale byl by to spoj navíc a to je zdroj poruch,takže raději vyměním ten konektor přímo na plošňáku,jak mi radila Marie-Fůrie
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Marie Fùrie

#20 Příspěvek od Marie Fùrie »

pajosek2 píše:Jo mezikus možná existuje,ale byl by to spoj navíc a to je zdroj poruch,takže radìji vymìním ten konektor pøímo na plošòáku,jak mi radila Marie-Fùrie
A taky si kup precizní patici.
Obìcnì mi smysl tìchhle programátorù trochu uniká, já osobnì mám radši programátory, které mají všechno schované v krytce cannon25 a z ní vede jen nìkolika žilový kablík (ISP nebo JTAG), jehož protikus osadím pøímo na desku aplikace. Nemusím tak pøi každém programování procesor vyndavat a popírat tak smysl In System Programmingu. V poèátcích AVR jsem používala jen 5žilový kabel a soft napsaný v roce 1999 a postupnì upravovaný do souèasné verze 4.3. Pøed asi rokem jsem si ten kabel doplnila o 74HC125, abych ho nemusela z aplikace odpojovat.

P.S.: K tomu pøihlašování, nìjak mi to nechybí a argumenty pro, asi nejsou dost pádné (au). A Marie Fùrie je pøece hezké jméno :wink: Navíc je to pøezdívka odsud, jen jsem ji dle jisté zvukomalebnìvýznamové asociace doplnila o Marii :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od pajosek2 »

Asi je to tak,tyto programátory jsou trochu mimo,ale já si ho zvolil,protože se mi náhodou naskytl a já jen začínám.Chci si to osahat a pokud to u mne bude mít budoucnost,tak se samozřejmě vybavím trochu lépe.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
AVR_Man
Příspěvky: 26
Registrován: 11 led 2008, 01:00

#22 Příspěvek od AVR_Man »

na 100% se jedná o další klon AVR ISP STK200 programmeru.
Zde je moje verze:
http://www.stybnar.ic.cz/?id=projects/isp :lol:
Trochu jednoduší ale CodeVision Compiler ji podporuje jako Kanda Systems/STK200

Uživatelský avatar
AVR_Man
Příspěvky: 26
Registrován: 11 led 2008, 01:00

#23 Příspěvek od AVR_Man »

...samozdrejme do LPT takze zadna redukce na RS232 :D
Kabel používám až 2 metry delší a není problém ale je pravda že to zavisí PC od PC-čka...:) někde jsem četl že bývají problémy s délkou,já jsem se s ní nesetkal ani při připojování k notebooku.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“