Vývody tachografu

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Vývody tachografu

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Vìdìl by nìkdo, jak jsou zapojeny vývody tachografu? Známí po mì chce po shlédnutí nìkolika požárù náklaïákù na našich silnicích mít napøímo jen tachograf. Ostatní pøes odpojovaè. Nyní mu ten bazmek pøi vypnutém odpojovaèi nefunguje.
Jedná se o Avii.
Dìkuji pøedem za odpovìdi.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Hejnicek píše:Věděl by někdo, jak jsou zapojeny vývody tachografu? Známí po mě chce po shlédnutí několika požárů náklaďáků na našich silnicích mít napřímo jen tachograf. Ostatní přes odpojovač. Nyní mu ten bazmek při vypnutém odpojovači nefunguje.
Jedná se o Avii.
Děkuji předem za odpovědi.
Tak zisti čo odpojuje a tam najdi ten vývod - zrejme odpojuje kostru a to by sa malo dať namerať a prepojiť .

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#3 Příspěvek od ace_ventura »

Měl bych zapojení Kienzle 1311 a 1318 z náklaďáku. Jsou starý ale pro orientaci by to mělo stačit. Jestli chceš, zítra je uploadnu.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

Mám dojem, že i na tom tachografu bylo logo Avia. Rád bych šel najisto, vedou do toho 2 svazky, odhaduju to tak na 10 drátù. Ten svazek co je víc pøístupný, má 1 drát èervený, ostatní bílé. Na èerveném drátì jsem namìøil 12V, ale po odpojení to bìželo dál, jestli to nebylo podsvícení, do kabiny dost pražilo slunce, tak nevím jestli to bylo od žárovky. Ten 2. svazek jde od spodu a vodièe jsou v nìm dùkladnì schované.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“