BM 550, chyba v "multimetri"

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od zdenoeddie »

stepa píše:to zdenoeddie: Ted ho mirosko1 prodava za kilo na aukru...nic ti nebrani ho koupit.
ja mam vsetko len schemu nie :?

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od radekrd »

Sejny píše:Je třeba frekvenční nastavit kompenzaci. Pokud tam hrneš přímo přes kus drátu signál z kalibrátoru tak se to nastavuje kapacitními trimry přímo na vstupním děliči... příslušný trimr pro daný rozsah zjistíš dotýkáním se prstem rotorů trimrů.... u toho správného se v signálu objeví silný brum.
Nejdřív je nutné zjistit jestli to dělá zesilovač i bez vstupního děliče. Pak by bylo nutné seřídit spíš jej, což ale není jednoduchá věc.

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od borecman »

robi to na vsetkych rozsahoch...

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od radekrd »

Pak bych ho nejdřív zkusil pořádně vyčistit (pokud bys vyndával cokoli z patic musí to bezpodmínečně přijít na místo kde to bylo předtím i když by to byly stejné typy čehokoli). Vypadá to že je to ten horší případ a je třeba seřídit zesilovač. Ještě by mohl být na vstupu zesilovače kapacitní trimr pro dostavení vstupní kapacity tím by to mohlo jít popotáhnout (snížit vstupní kapacitu). Jinak s kmitočtovými korekcemi v zesilovači bych v žádném případě nehýbal. Jejich nastavení není jednoduché. K tomu je třeba minimálně schéma zapojení a možná druhý osciloskop.
Naposledy upravil(a) radekrd dne 28 črc 2008, 22:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od borecman »

radsej si pockam na komplet dokumentaciu ktoru tu skenuje jeden uzivatel...

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#21 Příspěvek od honza_jan »

Pánové, máte to tady: http://www.volny.cz/ebla/bm550/. Nekamenujte mně ale, že to je ve formátu *.djvu, protože mám na servru k dispozici jenom 10 MB a celý manuál v tomto formátu mi sežral 4,5 MB. V *.pdf by to byla hrozná obluda. V adresáři najet kurzorem na jméno souboru a pravým tlačítkem vybrat nabídku "uložit odkaz ..." (alespoň ve FF to tak funguje). Kvalita neni nijak závratná, protože jsem měl k dispozici jenom dost mizernou kopii manuálu a skener, který už má své nejlepší za sebou. Výsledek je to ale pořád lepší, než píchnout šroubovákem do oka. Případné problémy ventilovat přes SZ.

edit: odkaz je nefunkční, dokumentaci jsem přemístil ve 3 souborech na sekci upload/schemata
Naposledy upravil(a) honza_jan dne 20 srp 2008, 01:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od zdenoeddie »

honza_jan píše:Pánové, máte to tady: http://www.volny.cz/ebla/bm550/. Nekamenujte mně ale, že to je ve formátu *.djvu, protože mám na servru k dispozici jenom 10 MB a celý manuál v tomto formátu mi sežral 4,5 MB. V *.pdf by to byla hrozná obluda. V adresáři najet kurzorem na jméno souboru a pravým tlačítkem vybrat nabídku "uložit odkaz ..." (alespoň ve FF to tak funguje). Kvalita neni nijak závratná, protože jsem měl k dispozici jenom dost mizernou kopii manuálu a skener, který už má své nejlepší za sebou. Výsledek je to ale pořád lepší, než píchnout šroubovákem do oka. Případné problémy ventilovat přes SZ.
:aplause: :love: :beer: :agree: :kiss:

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#23 Příspěvek od honza_jan »

Kdo se ještě neseznámil s formátem *.djvu, tak tady je odkaz na stáhnutí prohlížeče a plug-inu pro Widle: http://www.lizardtech.com/download/dl_o ... ge=viewers .
Začínající linuxáci si mohou vyhledat prohlížeč tady: http://rpm.pbone.net/.

edit: Program na tvorbu vlastních *.djvu souborů najdete tady:
http://djvu.org/resources/ . Není pro komerční použití a pod linuxem běhá spolehlivě ve "vinárni". Jmenuje se DjVu Solo v 3.1.
Naposledy upravil(a) honza_jan dne 29 črc 2008, 23:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od borecman »

diiiiky moc, idem studovat :)

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od borecman »

po dlhšom čase mi to nedalo a to zaoblenie obdĺžnikového signálu som sa pokúsil dostaviť tými kapacitnými trimramy na vstupnom deliči a hľa, priebeh prekrásny, stačilo otočiť fakt len jemnučko. takže problém je zažehnaný, ďakujem za pomoc :)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“