elektronická prudova poistka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Marie Fùrie

#31 Příspěvek od Marie Fùrie »


Přílohy
proudpoj2.gif
(9.03 KiB) Staženo 136 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#32 Příspěvek od masar »

Nebo takhle:

pozn.: co kdyby zátěží byl např. akumulátor.
Restart lze provést např. odpojením a opětovným připojením ke zdroji.
Opravené schéma: dnes mi to moc nemyslí. :wink:

Až to dám do pořádku, tak to sem vrátím. Omlouvám se. :wink:
Přílohy
pojistka.gif
(10.17 KiB) Staženo 150 x
Naposledy upravil(a) masar dne 29 črc 2008, 15:58, celkem upraveno 5 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#33 Příspěvek od masar »

Ještě se musím trochu zastat Fojtika. Jeho připomínky mi vůbec nepřišly "od věci". Je dost lidí, kteří by bez této připomínky hrábli do šuplíku pro starou 741 a pak by se nestačili divit. Reakce Marie Fůrie podle mne odpovídají jejímu nicku. :wink:

Marie Fùrie

#34 Příspěvek od Marie Fùrie »

masar píše:Ještì se musím trochu zastat Fojtika. Jeho pøipomínky mi vùbec nepøišly "od vìci". Je dost lidí, kteøí by bez této pøipomínky hrábli do šuplíku pro starou 741 a pak by se nestaèili divit. Reakce Marie Fùrie podle mne odpovídají jejímu nicku. :wink:
To víš, jen se ho zastaò chudáèka, pøed tou mrchou. A jestli nìkdo bastlí stylem, má to mít osm nožièek, má to osm nožièek, tak to tam dám, tak tomu tahle debata nepomùže.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#35 Příspěvek od masar »

Tak tomu skutečně nepomůže. Ale pokud pomůže jen jednomu bastlíři, tak je to dobré, ne? :wink:

Marie Fùrie

#36 Příspěvek od Marie Fùrie »

masar píše:Tak tomu skuteènì nepomùže. Ale pokud pomùže jen jednomu bastlíøi, tak je to dobré, ne? :wink:
To nevím jestli ty natvrdlé pøipomínky ke koze, když se druzí baví o voze nìkomu pomùžou. Tvrdit, že operák s bipolárama na vstupu nebude fungovat s Vcm=0, protože bipolár potøebuje aspoò 0,75V Ube, že operák s Ib = 50nA urèitì nemùže být bipolární a další nesmysly, které tu padly urèitì nikomu nepomùžou, spíš v tom nìkomu udìlají bordel.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#37 Příspěvek od masar »

V tom máš pravdu. Ale já jsem měl spíš na mysli připomínky k tomu, že použití obyčejných OZ skončí neúspěchem. Zároveň Fojtik naznačil i řešení tohoto problému. Nic víc, nic míň. :wink:

Ještě doplním - Také nemám moc rád, když obvod s tak obyčejnou funkcí musí být osazen jen určitým typem OZ jen kvůli tomu, že ušetří nějaký rezistor. Přitom to nepřináší žádné další výhody.

Marie Fùrie

#38 Příspěvek od Marie Fùrie »

masar píše:V tom máš pravdu. Ale já jsem mìl spíš na mysli pøipomínky k tomu, že použití obyèejných OZ skonèí neúspìchem. Zároveò Fojtik naznaèil i øešení tohoto problému. Nic víc, nic míò. :wink:

Ještì doplním - Také nemám moc rád, když obvod s tak obyèejnou funkcí musí být osazen jen urèitým typem OZ jen kvùli tomu, že ušetøí nìjaký rezistor. Pøitom to nepøináší žádné další výhody.
Neznám obyèejnìjší komparátor než LM393 za 5Kè, neøeknu kdybych to schéma navrhla na nìjakej R2R MAX za stovku (jak "doporuèoval" Fojtík). Tahle debata je únavná, asi pøíštì to kreslení schémat nechám na nìkom chytøejším.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#39 Příspěvek od masar »

V tom případě se ovšem vzdávám dalších námitek a obhajob. :wink:

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od radekrd »

Že se tak ptám, proč nepoužijete místo relé nějaký polovodič (tranzistor), pojistka by byla daleko rychlejší (možná to není žádoucí) - tak rychlá, že ochrání i polovodiče před zničením?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#41 Příspěvek od masar »

Protože:
Potreboval by som aby v prípade prekročenia nastavenej hodnoty prudu došlo k zopnutiu rele, ktoré by následne odpojilo napájanie.
:wink:

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od radekrd »

To jsem pochopil, spíš by mě zajímalo co k tomu vede zakladatele vlákna.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od ZdenekHQ »

:D - máš pravdu v jedné věci - v případě spínání - než doletí kontakt nějakého masivnějšího relé od odepnutého ke spínacímu/jistícímu, může si to LM393 po odlehčení rozmyslet a vrátit relé do klidové polohy. Tam zjistí, že je opět překročený proud a tak se opět rozhodne sepnout...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
780529
Příspěvky: 131
Registrován: 11 zář 2007, 02:00

#44 Příspěvek od 780529 »

ľudkovia po pravde to zapojenie má slúžiť ako elektronický dojazd el.okien na vozidle. Nechcel som riešiť koncový dojazd okna cez mikrospínače, ale cez prudovu poistku. Teda keď k el.poistke pridám časovač, tak mám el.dojazd okna. Vieš v mojom vozidle nemajú motorčeky okien poistku a keby som dojazd riešil len cez čaovač s rele tak by som riskoval, že v prípade, že je okno zatvorené že spálim motorček pokiaľ by ho časovač napájal. Všetkým Vám ďakujem za pomoc.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#45 Příspěvek od masar »

To jsi měl uvést hned na začátku. Návrhy na řešení by vypadaly asi jinak. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“