Další dvě nové RAM 2x 1GB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Kvalitnu pamat poznas podla toho, ze na jednotlivych chipoch najdes oznacenie vyrobcu pamatovych chipov (napr. SEC, hynix, Winbond,...). Ked tam najdes A-Data, V-Data, AM1 (a pod.), tak je to preznacene - a dost pravdepodobne nejaky smejd. V tomto je trochu divny Apacer - ak mas stastie, kupis kvalitu, ak nie, tak na chipoch najdes logo Apacer.

Kvalitne pamate su napr. Samsung (vyrabaju aj cele moduly - s vlastnymi chipmi SEC), alebo Kingston.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Jenys »

ZdenekHQ píše:
Jenys píše: No tu starou jsem zkoušel i vzadu a vždy to pak nefunguje, problém je jen když jsou všechny tři pohromadě, jedna stará a jedna jakákoli nová se spolu snese, ale dvě nové se starou už ne.
To víš, ženský. Žárlí na sebe... :lol:
Hm, tak to je dobrý, to mě také nenapadlo :D :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem zkoušel tu pamět ve všech slotech, nejde to, takže jsem tam nechal jen 2,5GB a to funguje. Tu starou 1GB pamět i s 256MB jsem nechal ségře a vyměnil je za SDRAMky které potřebuji do jiného PC. A je to vyřešené, 3GB asi ke mě nechce, tak to nebudu trápit :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#19 Příspěvek od keemo »

tak s A-data-mi mam urcite lepsiu skusenost ako s Apacer-om to bolo myslim...kupil som poondiaty 512 MB modul V AKCII za 1290 a po styroch dnoch modra smrt...samozrejme ze vadny...nastastie shark vratil love a ja si bol potom zobrat druhy za tu istu cenu akurat inu znacku...teraz mam dosku s DDR2 -2x512 -mal som 533 MHz teraz 800 A-Data a s ani jednou som nemal problemy...Memtest x86 uplne cisty...a na zaver-tie 800-vky som kupoval asi mesiac dozadu a cely nakup ma vysiel asi 700 korun...

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od MartyAA »

A-DATA shit rozhodnì nejsou.. mám s nima dobrý zkušenosti už od dob DDR-400. Bráchovi už rok jedou DDR2-800 Vitesty úplnì bez problému.
MaRtY

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#21 Příspěvek od keemo »

MartyAA-ďakujem za podporu hihi :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Kludne si to kupujte, ja vam to neberiem. Aj dosky ASRock a lacne zdroje LC.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#23 Příspěvek od keemo »

dosku ASrock som uz zlikvidoval... strasny crep to beriem...teraz mam BIOSTAR k plnej spokojnosti...a zdroj mam FORTRON :twisted:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Od Biostaru som uz dlho nic v rukach nemal a ten Fortron ti schalujem :D

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#25 Příspěvek od keemo »

noooo bol to asi jediny mATX zdroj co som nasiel a mam pocit ze mi ho odporucil niekto prave odtialto...povodne som mal v bedni akysi 230W 8O crep,toto je 300W...myslim ze pre soc. 478 je to od biostar-u to najlepsie co pustili do obehu...P4M900-M4...ma to sice integrovanu VGA ale mne staci nakolko hry neriesim,maximalne raz za rok si gulecnik zahram,na TV tiez staci a chipset sa ani velmi nehreje...nie ako ten asrock co som mal,na nom by si clovek mohol kafe varit...ten zdroj som si dal vtedy poslat z dolneho kubina hehe-appofys.sk,tam bol najlacnejsi a ani som nan dlho necakal:)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Jenys »

Tak kluci, nedohadujte se tu k vůli mým pamětem. Já si myslím, nemůžu potvrdit, že je to asi tou rozdílností typů A Data a V Data, neměl jsem je ve trojici stejné.
Ale to už neřeším. Myslím si, že nazývat něco shitem, jen proto, že to nepoužívám, je asi nějak mimo mísu. Ty A Data jsou normálně v pohodě a V Data také, ale pokud se dají tři do kopy, už je tam nějaký probém. Teď co tam mám tu 512tku k těm 2GB, také to také není stejný typ a nezlobí to. Základní desku mám od MSI a spokojenost. Disky používám od Segatu a také spokojenost...cena a hlučnost. Zdroj od Eurocase 400W zatím dobrý. Jinak jsou dobré paměti od Kingstonu, to jo, ale je i spousta jiných dobrých značek a jen cena není záruka kvality. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od borecman »

mas na doske tri alebo 4sloty? pretoze vacsinou, pri obsadeni vsetkych slotov byva problem s pamatami a ich stabilitou. ja tomu nechapem, ale je to tak. skus este samostatne moduly potestovat softom memtest (nespustaj z windowsu, jedine z dosu ak chces mat pravdivy vysledok) pokial vsetky tri moduly prejdu aspon 5x test opakovane bez problemov. mas istotu ze v pamatiach to neni. bude to len kompatibilita doska/ pamate.

k tym adatam. hm sila ze mne chodia vitesty 566MHz kludne aj na 600 a to este s nizsimi latenciami ako dovoluje vyrobca pri 566. az taky smejd to nebude... naopak znacku kingston nechcem ani vidiet. nesli pretaktovat ani o 5MHz... to je proste kvalita no. ale vsetko zalezi od stastia a od kusu na aky narafime :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Do toho EuroCase zdroja obcas pozri, ci sa nenafukuju elyty.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od hafca »

Svádí se to tady na značku, ale pravda může a nejsíš i bude jinde. Ono totiž dost záleží taky na tom, jestli ty paměti jsou jednostranné, nebo oboustraně osazené. Povětšinou je to tak, že desky tolerují líp jednostranné paměti oproti oboustranným. Třeba moje deska ASUS P4PE má 3 sloty a když je chci obsadit všechny, tak alespoň dvě musí být jednostranné. Když jsou tam dvě, pak to běží i s oboustrannými. Jestli je k dispozici manuál, určitě to tam bude.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od stepa »

Hlavne tady nepadlo, jakou ma Jenys zakladni desku(alespon jsem si toho nevsiml). Takze se tady celkem vari z vody. Myslim si, ze by tato informace mohla rozkryt problem.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“