Dotaz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

Dotaz

#1 Příspěvek od dj_Paul »

Zdravím

Kolik si přibližně účtujete za výměnu kondů,prohřátí pár studených spojů a debordelizace po dýmu z cigaret.

Jeden maník se strašně divil,když jsem ho vykázal z mého bytu s cigaretou v tlamě,ani tu bednu neočistil.

díky všem

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

odpověď

#2 Příspěvek od jasin »

A jakou si představuješ odpověď ?
______________________________________ :looser:

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

Jakoukoliv?

Já jenom že mě dost nas... tím přístupem.Chtěl to hnedmísto ráno to přivezl v poledne,atd

Prostě televize žlutá od kouře,ani ten žlutej bordel z ní neutřeli.

Zajímá mě kolik účtujete za vyčištění a menší opravu(5x elyt preventivně,studené spoje,seřízení)

dík

Uživatelský avatar
santa
Příspěvky: 73
Registrován: 20 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od santa »

to ti to privezl na opravu nebo na umyti,ja osobne bych mu to jen opravil a nedelal zadnou uklizecku

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#5 Příspěvek od jopein »

Já to taky nedělám, jen občas nějaký "lampáč".
Cenu odvoď od doby, kterou jsi to dělal (min. 300,- Kč/h) plus náklady jako pytlík do vysavače , hadr , mycí prostředky a pod.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od gumickar »

Budete se divit, ale každou Tv co udělám pořádně očistím ať je jakákoli.
Jinak když tě nasral, tak mu řekni litr a máš to. Je to hraniční cena mezi cenou v servisu a rentabilností opravy.

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#7 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj
Opravami se zabývám spíše pro zábavu. K danému tématu čistoty mám tedy jen několik neprofesionálních poznámek:
1) Vzhled televizoru (zasvinění) přímo říká, jak si majitel přístroj cení.
2) Očištění (vnitřní) je stejně odborná práce jako samotná oprava.
3) Nejzasviněnější TV jsou z hospod. Tam funguje TV zároveň jako pračka vzduchu. Přístroj, v němž pro prach není vidět součástky nezbývá než rozebrat a osprchovat vodu. (Tohle téma tady již jednou proběhlo a tak jsem zvědav, kdo se naježí) K této praktice jsem byl špínou doslova donucen. Je zajímavé, že staré TESLA 416 apod. jsou na tom lépe, než stroje cca 10 let staré. Pravděpodobně je to dané celoplastovými kryty. Následně stačí důkladně vysušit. Kdo opravuje zánovní TV, vystačí si s vysavačem, ale po opravě staršího TV vypadá jak šmudla.
4) Co se týká ceny, platí bod 1) a letitý vtip:

Utáhl šroubek 1Kč
Věděl kterej 100Kč

Ahoj Zbyněk

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od gumickar »

No to už se ježím!
Kdo chce, aby mu zrezli propojky a nožičky od součástek, ať si ji klidně sprchuje. My, co to známe máme svoje metody, já třeba kompresor. :guns:

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#9 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj Gumičkáři a ostatní příznivci TV.
Nechci mentorovat, ale zkus to někdy. Určitě se něco na zkoušku najde. Možná budeš překvapen. Rozhodně tě nechci nutit. Co se týká rezivění, myslím že samotná vzdušná vlhkost toho má na svědomí daleko více. Nedávno jsem měl na stole SM260 s urezlými nožičkami u KF506. :( (a nikoli těsně u skleněného zátavu) Obecně veškeré součástky jsou opatřené antikorozní povrchovou úpravou a jediná šance vzniku koroze je na střižné hraně dílce. Komponenty součástek jsou ale obvykle pokoveny až po vystřižení. Během výroby desek se obvykle používá oplachování demineralizovanou vodou, někdy s obsahem detergentů. Negativní vliv přítomnosti vody-kohoutkovice na starších deskách lze očekávat buď z důvodu trhlin na součástkách, nebo z důvodu přítomnosti minerálů a tím zvětšení vodivosti. Prach se vzdušnou vlhkostí ale bude asi vodivější. :wink:
Ahoj Zbyněk

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

to santa:

když se v tom máš hrabat,tak to oèistíš.Doby kdy jsem mìl èerné proužky od špinavých kabelù až na èele,jsou pryè

Ta TV nemìla jediný vìtrací otvor,všechny byly zarostlé prachem a kouøem z cigaret.Podotýkám že ta TV byla z BYTU (ten bych nechtìl vidìt :puke: ).Deska okolo VN a zdroje bala taková pìknì tmavì hnìdá

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#11 Příspěvek od dj_Paul »

To jsem psal já,nebyl jsem přihlášenej :roll:

Uživatelský avatar
Corp
Příspěvky: 14
Registrován: 12 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Corp »

Zdravím toho s tou vodou,já to dělák u desek,který už jdou na součástky,je to pak pěkně čistý.Dělal jsem jich takhle asi 30 a žádná stopa po rezavění a to to ani nijak nesuším.Kompresor používám když to chci ještě zapnout do elektriky a nechci čekat,než to vyschne.Takových 8-10 atmosfér to pořádně vyfouká. :lol: Součástky nejsou lidi aby se rozpustili pod kapkou vody.Nemám s tím žádný problémy.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od gumickar »

Vy fakt nejste normální. Vodu na tišťák.
Pak si to otevři za dva roky, když si myslíš, že to bude beze stopy.Chemii nerozumím, ale vůbec jsem nepochopil, co to Zbynek plácal s vodivostí vzduchu-ta snad s narušením kontaktů nemá nic společnýho.
Mám tu foto TV, když ní nějákej borec myl vodou a za dva roky kupodivu přestala jít.
Jen nevím, jak ho sem vložit.

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#14 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj
O vodivosti vzduchu jsem myslím nic nepsal. Jedná se výhradně o vzdušnou vlhkost.
Škoda, že ty fotky sem nejdou. Já jsem je už dostal (díky) ale k takovéto devastaci ( rezatý tuner i mf) nemůže dojít po cca hodinovém kontaktu předmětu s vodou.
Pokud by toto tvrzení neplatilo, nebylo by možné používat plechové konzervy. Ty jsou stejně jako tuner a kryty mf pocínované.

Podstatné ale je, že během výroby desek se k oplachování používá demineralizovaná voda. (To jen pro nepozorné čtenáře :wink: )

Ahoj Zbyněk

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od gumickar »

Tak to jsem asi jeden z nich. :?
To je už lepší, než chlorovaná z vodovodu. :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“