Elektronický potenciometr rizeny napetim

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
striker
Příspěvky: 37
Registrován: 28 říj 2005, 02:00

Elektronický potenciometr rizeny napetim

#1 Příspěvek od striker »

Ahoj, dostal se ke me starsi zesik technics.. kterymu nesel jeden kanal po prozkoumani jsem prisel na to, ze jedna cast ze stereo potenciometru je praskla asi vlivem padu. Jelikoz je potik rizeny i motorem a podobny zaboha nemuzu sehnat jen ten samej za cenu radove vyssi nez je cena zesiku.. rekl jsem si, ze by bylo mozne vyuzit druhe casti zdvojeneho-stereo potiku a ridit pomoci neho napetove rizeny el. potenciometr.. zachoval bych tak tedy i funkcni rizeni motorkem atd.. ;)
Ovsem prave s timto napadem nastal problem, moc se mi nechce delat prevodnik a pak vyuzivat digitalniho rizeni... nevite prosim nekdo o obvodu ktery by slouzil jako napetim rizeny potenciometr? ...
Dikas za kazdou radu.
Marty

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Jednak musíš řídit oba kanály - raději, ať to má shodu. Má to fyziologii a odbočky ? Já bych to viděl osobně na 4ks lineární optrony a řízení k tomu.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

ahoj vychazim z toho ze bych tim bejvalym stereo ted mono potikem ridil prave dany IO ( stereo ).
tzn ridil bych napetim jeden nebo dva IO.

Malicko nechapu proc se ptas na loudness? potrebuju jen nahradit jeden stereo potenciometr za mono plus nejaky ten IO, ktery bude obsahovat odporovou sit .... a na vstupu nejaky komparator.. a to vse zalite do jednoho pouzdra ( nejlepe ).

Ale prave nemuzu zadny IO dohledat tak sem doufal, ze se najde nekdo kdo toto uz resil... a poradi IO

Uživatelský avatar
striker
Příspěvky: 37
Registrován: 28 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od striker »

sorry.. zapomel sem se prihlasit ;)
Marty

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

U toho poťáku nejsou odbočky pro loudness ? Poťáky s analogovým řízením... ty které znám stojí za prd, a ty, které znám a jsou dobré, neseženeš.

Uživatelský avatar
striker
Příspěvky: 37
Registrován: 28 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od striker »

ee u potaku odbocky nejsou je to uplne normalni stereo potak...( ale ma ze zadni strany pridelany motorek )

kdyz tam dam jiny stereo potak prijdu o moznost ovladat zvuk dalkove... coz se mi moc nechce.. a prebastlit to moc asi nepujde.. proto bych to chtel resit tak jak sem to popsal..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

A nejde ten motor prirobit na nejaky iny potak? Alebo iny potak a iny motor?

Uživatelský avatar
striker
Příspěvky: 37
Registrován: 28 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od striker »

nop v pondeli zkusim obejit jestli bych nesehnal podobny potak ze bych jen prehodil vnitrek ale je to dost atyp ALPS 2x100k s MC a tedkon oni tohle delaj v 50k za 800,- a to me prijde dost na zesik co bych za 1500 neprodal ;)

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#9 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, neví někdo přesně jestli tento stereo potenciometr nemá ze zadní strany vevnitř vnitřní šestihran(nejsem si úpně jistý)? http://www.ges.cz/?page=index&of=2&gcat=X5_V&inc=browse Pak by myslím nebyl problém strčit do toho šestihranu kousek šestihranné tyčky a nějak napojit na motorek z poškozeného potenciometru.Jinak mám doma 2 kusy stereo potenciometry(Tesla)2x250k ,zadní potenciometr má takovou kulatou plastovou krytku, pod ní je kulatá rovná plocha průměru asi 20mm, uprostřed plochy matička, místo ní našroubovat hřídelku s vnitřním závitem a je to.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »


Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“