Dva proudové chrániče za sebou

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lods
Příspěvky: 53
Registrován: 09 úno 2008, 01:00

#16 Příspěvek od Lods »

Samostatná přípojka by jistě byla nejlepším řešením, ale znamenalo by to aspoň 500 m výkopu, na to nemám, tak musím počkat, až se tady začne stavět a kabel povede kolem. Používám většinou jen čerpadlo 200 W do studny, ale je to sovětský Malyš, tam se nejvíc bojím nějakého svodu. Občas vrtačku nebo jiné nářadí do 800 W. celková spotřeba za rok (hlavně v létě) tak do 10 kWh, takže při stále se zvyšujícím paušálu by to stejně byla hodně drahá kWh. Tak jsem si myslel, že zásuvkový adaptér s proudovým
chráničem 10 mA by byl nejlvhodnější, ale všechno mají na 30 mA.
Taky by byl řešením benzinový generátor, ale zplodiny a rámus se mi moc nelíbí.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#17 Příspěvek od janousek »

Tak musíš pracovat jenom když bude sousedka doma, aby nevytekly mražáky. :D

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#18 Příspěvek od DolfiG »

Prúdový chránič kontroluje zvod prúdu do zeme. Pri dobrých zariadeniach nemá prečo vypnúť. A ak náhodou nejaké zariadenie prerazí na kostru, tak to sused raz za sto rokov prežije ...

Ak je pravda, že máte odber len do 800 W (VA), skúste to u seba istiť 6 A ističom, (stredne rýchly, tuším typ B). Dva stupne zabezpečia, že u suseda istič nevypadne, (a možno ani u Vás :D ...)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#19 Příspěvek od tomasjedno »

Lods píše:Nechtěl bych obtěžovat souseda, kdyby nebyl doma a vytekla mu třeba lednička nebo jiná nepříjemnost. Vyhodil jsem to tím, že jsem tužkovou zkoušečkou hledal fázi. Pojistku má 16 A, mě stačí 10, to by nebyl problém, ale co s s proudovým chráničem, který má 30 mA a s úpravami by asi soused nesouhlasil. Dal bych tam zásuvku s proudovým chráničem, ale co jsem našel bylo vždy 30 mA, i když by mělo existovat i 10 mA. Nevíte o takové zásuvce?
Soused naprosto správně trvá na tom, že ta zásuvka, na kterou Vás nechává připojit se, je pod 30 mA chráničem.
Chráničů s reziduálním proudem 10 mA se moc nedělá. Ideální by byl pro Váš případ chránič PRCD (pro pohyblivou montáž), ale o takovém konkrétním výrobku nevím.
Takže na Vašem místě bych použil standardní 10 mA chránič, např.
OEZ typ OFI-16-2-010A katal.č. 35273. V OBI/Bau/Horn... to ale nekoupíte, musíte se obrátit na specializované prodejce.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“