Joystick na Qtek 8310

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

Joystick na Qtek 8310

#1 Příspěvek od krutor »

Zdravim. Dostal se mi do rukou tento telefon (spíše smartfone) s tím, že nefunguje joystick ani po tom, co jsem se ho vyčistil. Tak ho chci vyměnit za jiný, ale na tento model jsem nenašel. Někde jsem četl, že by tam měl jít joy z Sony Ericssonu K750i, je to pravda?

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od watt3 »

joysticky většinou neodchází ale jen se utrhnou z plošného spoje, chce to pořádně prohlédnout a zaletovat

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od krutor »

Tak ten joystick je stejný jako na K750i. Teď nastává problém, jak vypájet ten starý joy? Je k desce připájen 6 nožičkamy, 3 na jedné straně a 3 na protilehlé straně.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

ja som nad tymto riesenim spekuloval u mojej n73 u ktorej bol sice joy funkcny akurat ze spodna poloha natolko vytlcena ze sa opierala o klavesy.tiez pripajkovany 2x3 piny +2 na ten vrchny pliesok.nakolko je tento vedeny cez board klavesnice a je na nom aj citacka tak by vymena vysla dost draho...ale znamosti urobili svoje a cely komplet som mal za 300...vymenili sme a mam pokoj:) totiz ten telefon mam od kamarata a on je naruzivy pisatel...kupil si n82 a na tom tlacitku ma uz tiez spodnu polohu volnejsiu ako za nova...a to ho ma asi mesiac..

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#5 Příspěvek od rudis »

krutor píše:Tak ten joystick je stejný jako na K750i. Teď nastává problém, jak vypájet ten starý joy? Je k desce připájen 6 nožičkamy, 3 na jedné straně a 3 na protilehlé straně.
jde to sundat horkým vzduchem , nebo pomocí tavidla a odsávací licny ,ale chce to dělat s "citem" , aby se neurvaly plošky pod ním

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“