Inspira 14IN105t - nejde obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihaldp
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2008, 01:00

Inspira 14IN105t - nejde obraz

#1 Příspěvek od mihaldp »

Ahojte, doma sa mi povaluje spickovy televizor zakupeny v obchodnej sieti BILLA - Inspira :twisted: Jeho ulohou bolo zobrazovat TV signal v kuchyni avsak tato uloha ho zjavne omrzela a prestal nam ukazovat co sa deje, no zvuk nam nechal na pokoji, asi si mysli ze je radio :D no a teraz vazne, televizor v rezime standby vydava take pukanie cuk cuk cuk... :D po zapnuti pocut piskanie VN trafa a zvuk tv stanice, udajne sa zvykol zuzovat obraz az po uplne zmiznutie, no po chvili bol spat a raz zmizol uplne. Pokusil som sa vylucit studene spoje hlavne na patici obrazovky a VN trafa, ale nepomoholo. Pomozte, dakujem.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#2 Příspěvek od sasaopravar »

O jak vtipne.A co tak vzit kromě te pajky měřak do rukou a porozmyšlet o tom jak asi funguje zdroj?Ta uloha ho opravdu omerzela,a to ze zjevnych duvodů-daly do něj fujtajbl součastky-takove valečky.Teď o tom snaži řic:cuk cuk cuk.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

mihaldp píše:Ahojte, doma sa mi povaluje spickovy televizor zakupeny v obchodnej sieti BILLA - Inspira :twisted: Jeho ulohou bolo zobrazovat TV signal v kuchyni avsak tato uloha ho zjavne omrzela a prestal nam ukazovat co sa deje, no zvuk nam nechal na pokoji, asi si mysli ze je radio :D no a teraz vazne, televizor v rezime standby vydava take pukanie cuk cuk cuk... :D po zapnuti pocut piskanie VN trafa a zvuk tv stanice, udajne sa zvykol zuzovat obraz az po uplne zmiznutie, no po chvili bol spat a raz zmizol uplne. Pokusil som sa vylucit studene spoje hlavne na patici obrazovky a VN trafa, ale nepomoholo. Pomozte, dakujem.
Namiesto tej slohovej práce si mal dať radšej tieto údaje: číslo toho /pravdepodobne tureckého/ chassis, a čo si kde vlastne už skušal pomerať, pokial si už vôbec niečo meral :wink: Zaťiaľ je to v štádiu otázok: dymí sa mi z TV, poradte mi, čo mám vymeniť, kým ho otvorím :D
Malá nápoveda:keď to robí ,,cuk-cuk-cuk" , tak niekde ide niečo do skratu.../pokiaľ to nerobí cmuk-cmuk-cmuk, to by bola už veľká závad :P /.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

V tom není Beko, to je Litva jako vyšitá. Pokud zdroj tiká, máš tam někde zkrat.

Killroy

Uživatelský avatar
mihaldp
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2008, 01:00

#5 Příspěvek od mihaldp »

premeral som vacsinu (tak 90%) vystupov zdroja a vsetko je v poriadku, VN tranzistor a taktiez vacsinu diod. S kamaratom sme nasli jeden studenak na vykonovom rezistore pri VN trafe a televizor funguje, avsak zdroj v standby puka nadalej ?!
Naposledy upravil(a) mihaldp dne 14 srp 2008, 00:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

Ak to cikluje v pohotovostnom režime,/a telka v normálnom funguje/, tak najlepšie, ak máš osciloskop, pozri, či ten Vn tranz. nedostáva nejaké pulzy na bázu, prípadne, či sú všetky napätia dobre filtrované.

Uživatelský avatar
mihaldp
Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2008, 01:00

#7 Příspěvek od mihaldp »

este jedna zaujimava vec sa deje...ked zapnem teletext, TV odstavi obraz, ani obrazovka nezhavi. Po vypnuti TV do standby a opatovnom zapnuti zase funguje 8O schema sedi z tohoto TV http://fileshare.eshop.bg/download.php?fileid=5201 ak pomoze... na osciloskop pozriem, ale az zajtra, uz sa mi nechce

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#8 Příspěvek od Mysteri »

Aby mi pri prepnutí na TXT odstavilo žeravenie obrazovky, tak s tým som sa ešte ozaj v živote nestretol! Zajtra si pozriem schému toho zázraku :roll:

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od zslaby »

mihaldp píše:Ahojte, doma sa mi povaluje spickovy televizor zakupeny v obchodnej sieti BILLA - Inspira :twisted: Jeho ulohou bolo zobrazovat TV signal v kuchyni avsak tato uloha ho zjavne omrzela a prestal nam ukazovat co sa deje, no zvuk nam nechal na pokoji, asi si mysli ze je radio :D no a teraz vazne, televizor v rezime standby vydava take pukanie cuk cuk cuk... :D po zapnuti pocut piskanie VN trafa a zvuk tv stanice, udajne sa zvykol zuzovat obraz az po uplne zmiznutie, no po chvili bol spat a raz zmizol uplne. Pokusil som sa vylucit studene spoje hlavne na patici obrazovky a VN trafa, ale nepomoholo. Pomozte, dakujem.
na trafu VN odpoj G2 a jestli se ti zapne tak je vadne trafo, a jestli to bude stejne tak je vadny vertikal to je integrac. cena do 150kč, cena trafa do 500kč....

Uživatelský avatar
schadow
Příspěvky: 1
Registrován: 07 pro 2008, 01:00

#10 Příspěvek od schadow »

Jistě chybí některé z napětí pulzního zdroje, doporučuji se také podívat na dvojici tranzistorů Q 685 a Q 686 zda jsou vůbec na desce. Mám vlastní zkušenost že ten druhý se dokáže zcela bezestopy z desky "vypařit", je to ovšem asi také důsledkem zkratu někde dále - tak pátrej pátrači.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“