regulovatelny zdroj nn s tranzistorami

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#121 Příspěvek od Sendyx »

Proč by se mělo na funkci elektronek něco měnit ? Katody jsou furt stejné, anody anodují, mřížky mřížkují :D jen jsou dneska jiné požadavky. Stačí si srovnat nějaký průměrný zesilovač z doby před 50-60 lety a nějaký současný relativně kvalitní, třeba Audiomat Solfege, některý z Lebenů nebo čínský Shanling 80. Ať byl pan Williamson geniální jak byl, asi neměl k dispozici ty znalosti, které jsou dnes, natož techniku.

Jan jann

#122 Příspěvek od Jan jann »

To se hezky kecá, když máš tìch dokumentací plný šanon :(

No jinak gratuluji k Modelu One, co Model Two ? :P

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#123 Příspěvek od DolfiG »

Páni, načo tie ostré slová. Já mám pocit, že celé toto vlákno je takou malou inštruktážou pre nášho nádejného bc "zdenoeddie", (určite mi to prepáči).

Inak, nemám nič proti elektrónkam, skôr naopak. No čo som mal možnosť počuť veľmi drahé, (a verím, že aj po stránke elektrických parametrov excelentné výrobky), nejak ma neohúrili ...

Naopak, počiatkom 70-tich rokov ma uchvátila "príjemnosť a vernosť zvuku"
vyradenej zvukovej techniky z čsl. rozhlasu. Všetko zrealizované na elektrónkach.

Ono, všetko nejako hrá. A dovolím si tvrdiť, že namerané špičkové parametre sú až druhoradá záležitosť ...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#124 Příspěvek od Sendyx »

Vždyť i skladník ze šroubárny může mít šanon výkresové dokumentace, milý Jene !

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#125 Příspěvek od zdenoeddie »

Ahojte
tak som spat. V najblizisch dnoch ak sa mi dostane casu, odskusam ten zdroj do Dolfiga, a vysledky dam vediet.
K bobobo len tolko, ze ja tie elektronky nechcem parovat, ani nic podobne, len chcem odskusat funkcnost. Nic viac nic menej. Nastavit Ua, nastavit Ug, zmerat Ia a odchod. Ide mi o to ze sa dostavam k starym elektronkam, o ktorych stave neviem nic. Chcem len vytriedit dobre a zle, kvoli tomu toto vsetko. A nakoniec ten merak az tak zbytocny neni, ked ho kazdy stavia a vlastni kto nieco do cinenia s elektronkami ma. Alebo je to len zase nejaka epidemia ?
Dolfig: neurazil som sa, ani nemam preco, to co ja doma vykonavam, je len snaha si udrzat aspon ake take vedomosti z elektroniky, kedze ako som uz pisal momentalne som zamerany inde. A nakoniec ktosi povedal ze "ucit sa ucit sa ucit sa" :P Zatial dakujem vsetkym za pomoc, snad sa mi ten merak vydari ako tak.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#126 Příspěvek od BOBOBO »

Ne rozumím , zkušenost je nepřenosná . Jak jsem popisoval , mé zkušenosti s tímto základním měřením nejsou dobré . Beru to opravdu jako epidemii . Vždyť proto jsem si ten měřák postavil . Pak jsem tam vložil elektronku starou a měřil proudy i závěrné napětí . Tedy vytáhl jsem ji ze staršího zesiku , u kterého nešel dobře nastavit klidový proud . Při tom měření měla katalogové údaje . Dal jsem ji znovu do zesiku a stejně to nešlo nastavit . Tak jsem vytáhl novou Teslu , ještě ve škatulce a papírku a ejhle , nastavit to šlo . Dal jsem tu novou do měřáku a naměřil jsem "stejné " parametry . Jestli se lišily do 2% to nelze na tomto měřáku poznat . Pak jsem činil druhou zkušenost . U dalšího zákazníka jsem opravoval spolu 70 a 130 . Navrhl jsem mu do 130 novou čtyřku a ty 3 lampy použít do 70 . Namontoval jsem nové lampy do 130 a nastavil podle Kottka klidové proudy . Zesik sem předal do provozu . Za týden mi ho vrátili s vypálenýma pojistkama . Při zapnutí se choval jako při zkratu na anodovém sekundáru . Nejdříve jsem měřil diody a kondy . Vše v pořádku .Dám nové pojistky a zase prásk . Vyndal jsem lampy , dal pojistky a vše OK . Jednotlivé lampy jsem měl v měřáku a ono OK . Dal jsem je dovnitř a znovu prásk . Tak jsem tam prostě přidával jednu po druhé , až se ukázala . Byly v záruce , tak jsem je reklamoval . Přesně jsem popsal reklamovanou závadu . Za týden mi volal technik GESu a chtěl vědět , co se dělo vše jsem mu popsal . Zvážil to a poslali mi novou čtyřku . Zesák běhá přes rok . Nevím jak bych jinak vysvětlil zákazníkovi , že lampy za 1700,- jsou za týden k ničemu . Jsem s pozdravem bobobo

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#127 Příspěvek od Sendyx »

No, a čírou náhodou, ten pracovní bod, který jsi simuloval v tom "měřáku", byl shodný s pracovním bodem v zesilovači ?? Pokud ne, tak je to jako kopat botou do pneumatiky a myslet si, že když pruží, mohu ji namontovat na podvozek letadla, protože je přece dobrá :roll:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#128 Příspěvek od jandu »

V španielskom Elektore som natrafil na takúto schému:
Přílohy
STab.zdroj 10-350V.jpg
(34.31 KiB) Staženo 139 x
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#129 Příspěvek od zdenoeddie »

jandu píše:V španielskom Elektore som natrafil na takúto schému:
ci pana, nemohli by ste mi poslat cely clanok na mail? (zdenoeddie@azet.sk) Dakujem

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#130 Příspěvek od jandu »

Je to časopis v jednom veľkom súbore. Zajtra k večeru sa pokúsim vykopírovať celú časť tak, aby to bolo čitateľnejšie, ako táto časť so schémou a pošlem.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#131 Příspěvek od jandu »

Tak je to už dnes odoslané.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#132 Příspěvek od zdenoeddie »

Dakujem.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#133 Příspěvek od jandu »

Nech dobre poslúži...
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#134 Příspěvek od jandu »

zdenoeddie - išiel ti ešte jeden e-mail.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#135 Příspěvek od Atlan »

A co zapojenie z KE 4/2007 napajaci zdroj pre meranie elektroniek

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“