Panasonic TX-29PM1P

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

#16 Příspěvek od mirkov »

zdencidlo píše:zdravím všetkých.
mám problém s televízorom,po zapnutí nabehne zdroj aj VN zapraská na obrazovke ale len na chvílu ani sa nerosvieti obrazovka a hned sa vypne relé v zdroji.led dioda nič nesignalizuje.
mal som podozrenie na VN trafo a trnazistor 2SD 2578,ktoré som aj vymenil ale telka sa správa stále tak isto.
poradte ktorým smerom sa ešte pobrať alebo čo mám ešte vyskúšať.
Presne takuto zavadu som teraz opravoval. Po vymene VN trafa telka riadne nabehla. Na trafe nevidno ziadne zapalene casti.Zrejme zavitovy skrat.Ohmetrom som na vinutiach trafa nezistil ziadny rozdiel v porovnani s dobrym trafkom. VN malo snahu nabehnut,ale prudova ochrana zdroja STR reagovala.

Uživatelský avatar
JindraBla
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Tršice / Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od JindraBla »

Ahoj
Tak trafo jsem vyměnil a ještě se mi nezdál tranzistor 2SD2578 tak jsem ho také vyměnil , ale poslali mi náhradu BU4508DX .
Ještě jsem měřičem VNtraf provedl test a byl super.Telku jsem zapnul a jede.Dostavením SKREN a FOCUS obraz perfektní.
Pak mi nedalo a začal jsem měřit 132V sedí , ale 45V má jen 38,5V a 14V jen 13,2V.Nevím jestli je ještě někde chyba , nebo to tak
může být.Dost se hřeje Q401 a vertikální integráč.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#18 Příspěvek od Onkyo »

Hladajte v mojich príspevkoch.Myslím,že som mal tzaký podobný problém už dávnejšie. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“