Daewoo DMQ-20A1 (SURNE)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#31 Příspěvek od bumpkin »

Ta dioda je BY228.Ale neverim,ze je vadna.Vypajej ji alespon na jedne strane a zmer ji znovu.

Návštěvník

#32 Příspěvek od Návštěvník »

celu som ju vybral je zla priepusta v oboch smeroch

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od PetrK »

madyyy píše:Akoze suhlasim aj ja ale treba skusit pomôct.Aspon ja si to myslim.Takto cloveka len odradite od opravovania.....
Od opravování bych neodrazoval, ale od bastelní bez základních znalostí jak TV funguje tedy určitě, v takovém případě se dá udělat mnohem více škody než užitku a bývá to i životu nebezpečné. A tohle je ten druhý případ.......
madyyy píše:...Vy vsetci ste sa ako naucili opravovat televizori???hned sami?a bez rad skusenych?
Budeš se divit ale v mnoha případech skutečně ano, sami a často bez rad zkušených. Internet tu totiž není odjakživa! Často ani nebyla schemata ke konkrétnímu modelu když se "otevřely" hranice a začaly různé dovozy zahraničních značek, člověk si ale musí umět poradit, dá se opravovat i podle jiného schema ve kterém jsou použity stejné IO a pod... Jenomže je nejdříve nutné znát základní funci jednotlivých obvodů v TV, potom to už není takový problém. Samozřejmě jsou "špeky" na které člověk přichází praxí, v takovém případě nevidím důvod proč neporadit. Ale tady se často řeší problémy lidí, kteří se do "opravy" TV pustí bez jakých koliv základních znalostí, v takovém případě je skutečně lepší poradit návštěvu servisu.
**** Petr ****

Návštěvník

#34 Příspěvek od Návštěvník »

JJ,snažím se mu to celou dobu vysvìtlit.


M. :wink:

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#35 Příspěvek od madyyy »

Mne je jedno co hovorite.Akoze aj suhlasim aj nesuhlasim.Skus tu diodu vymenit a zbadas.Ked by si mi poslal schemu toho TV tak by sa dalo aj viac pomôct.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od gumickar »

Frenky to napsal velmi dobře. Chce to čas. Určitě není rozumný se učit na TV. Doporučuji nakoupit různé knihy-nakladatelsví BEN jich má dosti, a začít od píky. Nejdřív se nauč, jak vůbec fungují jednotlivé součástky, pak můžeš začít pomalu ohmův, nebo Kirhoffův zákon atd atd. Tak po týdnech strávených pilným študováním se můžeš pustit do jednoduchého zdroje(snad).
Nikdo se s tím nenarodil. Buňky na to trochu mít musíš, ale 60%dělá teorije, 35%praxe a 5% buňky.
Vřele doporučuji TV odlož a pokud jsi línej studovat, což je v tomto oboru absolutně vyloučené, tak ji dej na stůl vadné CD a vyměň si laser.
Jelikož nevíš určitě jak, tak tě bude stát hodně, protože první tři ti odejdou.
Tuto radu myslím jako dobře míněnou, né jako kárnou. Kdo chce kam, pomozme mu tam. :party:

Uživatelský avatar
Zak-Nesta
Příspěvky: 22
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#37 Příspěvek od Zak-Nesta »

Dakujem vam vsetkym za rady :lol: , nakoniec to bol studeny spoj na vys. nap trafe a odisiel aj zvuk (TDA7056) prepajkovane vymenene a us to ide :D

Uživatelský avatar
Zak-Nesta
Příspěvky: 22
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#38 Příspěvek od Zak-Nesta »

vyskytol sa dalsi problem za chodu TV sa obraz stahuje a roztahuje a na niektorych programoch na lavej strane obrazovky zrni pasik s hora dole

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#39 Příspěvek od madyyy »

otazka.ten obraz sa kde stahuje?v horizontale alebo vertikale?V Kazdom pripade popozeraj vadne elektrolity v casti ktora ti robi problem.teda bud v horizotale alebo vo vertikale.existuje tester na kondiky.az by si chcel mam jednoduchu schemu.

Uživatelský avatar
Zak-Nesta
Příspěvky: 22
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#40 Příspěvek od Zak-Nesta »

ta schema by sa hodila mohol by si mi ju poslat na zak.nesta@post.sk

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#41 Příspěvek od madyyy »

Poslal som ti tu schemu.je pomerne jednoducha.pracuje na principe dvoch led diod ktore ti ukazuju ci je kondik dobry alebo vadny.ked je dobry jedna led zhasne,ak je zly ostanu svietit.spolahlivo meria od 1uF aspon tak je uvadzane.mna zatial nesklamal a uz som s nim co to opravil-neni toho malo.sprav si to a budes spokojny.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#42 Příspěvek od Frenky »

:toilet: Pokud chci opravit *sám* televizi,musí se vadné součástky vymenit ! a ty by měli být nové! a ne z nějakého vraku.Cena
elektrolytu je 1 - 30 Kč,dle typu.
Na internetu lze objednat pěkný měřáček od firmy *ZAJÍC* s poštovným cca 700.- Kč.Slouží k *informativnímu* měření,ukáže vadné CE /bez kapacity/ zaletovaného ! CE.I zdánlivě dobré elko může ale být vadné -svod a pod.U starších TV se vyplatí,když už to chci *opravit* a ne jen uvést do chodu...dát v obvodech napájecích a rozkladových
elka nová ! Jsou nakonec i tepelně namáhaná.Teprva pak,v případě
potřeby,hledat další možnou závadu ....je to rychlejší ... :comppc: :friday: :hola:

Návštěvník

#43 Příspěvek od Návštěvník »

Este som zabudol dodat ze sa da tym testerom merat priamo na doske bez vyberania elektrolitu.cena svojpomocnej roboty cca 100 Sk.

Uživatelský avatar
Zak-Nesta
Příspěvky: 22
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#44 Příspěvek od Zak-Nesta »

vdaka za info. dnes kupim suciastky a dam sa do toho potom dam vediet

Uživatelský avatar
Libuna
Příspěvky: 85
Registrován: 25 zář 2004, 02:00

#45 Příspěvek od Libuna »

madyyy píše:Poslal som ti tu schemu.je pomerne jednoducha.pracuje na principe dvoch led diod ktore ti ukazuju ci je kondik dobry alebo vadny.ked je dobry jedna led zhasne,ak je zly ostanu svietit.spolahlivo meria od 1uF aspon tak je uvadzane.mna zatial nesklamal a uz som s nim co to opravil-neni toho malo.sprav si to a budes spokojny.

Čao madyyy,
můžeš mi prosím poslat také ten tester?Měl jsem podobný ,ale odešel mi. Teď mám esr tester ,ale ten starší mi připadal lepší.
Dík Libuna

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“