Křižík D581

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#16 Příspěvek od Radix »

Zmije píše:Akorád nevim do čeho bych ho zabalil, je dost težky a velký, odhad 30kg, ale vite jak to s mým odhadem je :D
Tak to bude v poměru toho odhadu kilometrů, tedy 1,56 x méně.
Tak už víme přesně kolik váží.

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#17 Příspěvek od souba »

O jakou Lambdu se jedná?

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#18 Příspěvek od souba »

Zmije píše:Možná bych místo peněz uvítal i výpomoc s opravou přijímače tesla labda a jednoho německého generátoru (vybouchl v něm elektrolyt a byly slyšet i střepy), typy napíšu až se dostanu domů.
O jakou Lambdu se jedná ?

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#19 Příspěvek od Zmije »

Nezapomínejte že můj odhad má přesnost +- 1,56x takže to může být i více, jinak teprve teď mám chvíli času se vám více věnovat. Co se týče Křižíka, tak ten nejspíš padne jednomu člověku z Chocně, přece jen nebude problém s dopravou a případnou další spoluprácí. Lambdu jsem se kdysi pokoušel opravit, sehnal jsem si schema, typ jsem už zapoměl, zato schéma jsem našel, pouhým srovnáním to tupuji na http://www.dx.cz/modules.php?name=Encyc ... nt&tid=50 , ovšem ta není na prodej, tu bych rád opravil (krom toho ji mám doživotně zapůjčenou od OK1PU, snad to nebylo tajný . :) ).

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#20 Příspěvek od Radix »

Tak to je Lambda IV. Pětka vypadá takhle:
Přílohy
V.jpeg
(85.72 KiB) Staženo 160 x

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#21 Příspěvek od Zmije »

Ne to není ona, mám pocit že je to 2. Mám ještě jeden osciloskop, kterého bych se rád zbavil, když jsem ho dostal měl špatnou obrazovku - QR20 (odštíplý "odsávací zobáček na patici), díky ochotě učitelů na spše pardubice se mi ji podařilo sehnat, byl ještě vadný kondenzátor v napájení, po jeho výměně osciloskop začal něco dělat, ale stále by potřeboval péči, nejde pořádně středění paprsku, některé rozsahy časovky, zatemnění zp. běhu....
Přílohy
img-1.jpg
(130.04 KiB) Staženo 160 x

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#22 Příspěvek od Zmije »

Toto je ta Lambda.
Přílohy
Lambda.gif
(91.89 KiB) Staženo 157 x

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#23 Příspěvek od Radix »

Dole na obrázku je IV.
Ty první typy se vizáží moc nelišily, až pětka se odlišuje. Taky znám Lambdu 917, ale jestli byla úplně první nevím.
Pětku jsem měl, ale moc mě nenadchla. Ta je na rozdíl od ostatních jen do 30 MHz.
Přílohy
lambda4.JPG
(55.99 KiB) Staženo 159 x

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#24 Příspěvek od Zmije »

J to bude ona, ale sem si téměř jistý (mám ji dost zahrabanou) že končí na 30MHz.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Crifodo píše:V ČP jsou P*Č*...
Příčina je bohužel jasná - příliš mnoho šéfů na příliš málo zaměstnanců. Když někdo z běžných pohůnků uteče, jeho práce se rozdělí mezi ostatní, aniž by se to projevilo na jejich platu. Sice je to neomlouvá, ale asi jim nic jinýho nezbývá než na to sr*t.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#26 Příspěvek od lintik »

Zmije píše:Nezapomínejte že můj odhad má přesnost +- 1,56x takže to může být i více, jinak teprve teď mám chvíli času se vám více věnovat. Co se týče Křižíka, tak ten nejspíš padne jednomu člověku z Chocně, přece jen nebude problém s dopravou a případnou další spoluprácí. Lambdu jsem se kdysi pokoušel opravit, sehnal jsem si schema, typ jsem už zapoměl, zato schéma jsem našel, pouhým srovnáním to tupuji na http://www.dx.cz/modules.php?name=Encyc ... nt&tid=50 , ovšem ta není na prodej, tu bych rád opravil (krom toho ji mám doživotně zapůjčenou od OK1PU, snad to nebylo tajný . :) ).
No nevadí- ale i tak děkuji EKKAROVI za nabídnutou pomoc (tak snad někdy příště)

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#27 Příspěvek od Soemtron »

Oživím toto 10 let staré vlákno. Na uložto jsem dal foto manuálu + schema.
https://uloz.to/!ofolgg5O99VM/oscilosko ... k-d581-zip
Snad se bude někomu hodit.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“