TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#121 Příspěvek od pajosek2 »

Jo,to udělej a pak dej vědět.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#122 Příspěvek od Oberleutnant »

Zkusím vytáhnout těch 38MHz z jiné TV a uvidim.Myslim si, že to napětí AVC a pracovní bod AVC mohly změnit hodnotu třeba tím stárnutím svitků, jak se jejich kapacita postupně zvyšuje...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#123 Příspěvek od Hill »

Svitky na napětí AVC vliv nemají, to by musel mít některý moc velký svod nebo zkrat.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#124 Příspěvek od Oberleutnant »

Když ty svitky nemají vliv na napětí AVC, tak mi jedině napadá, že to někdo musel rozladit, ale neni to moc pravděpodobné, nebo žeby se to napětí AVC zvýšilo stárnutím ostatních součástek v OMF, např. odporů?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#125 Příspěvek od Radix »

Odpory jsou jedny z nejstálejších součástek. Těmi to nebude.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#126 Příspěvek od Oberleutnant »

Třeba to může být změnou propustnosti diod, ale pokud žádné součástky v OMF nemají vliv na zvýšení napětí AVC, tak to někdo musel rozladit a když se mu to nepodařilo opravit, či si nevšimnul, že nefunguje přepínání pásem na voliči (původně to skutečně nefungovalo), tak to vzdal a TV třeba 25 let skladoval na půdě

Návštěvník

#127 Příspěvek od Návštěvník »

Oberleutnant píše:Tøeba to mùže být zmìnou propustnosti diod, ale pokud žádné souèástky v OMF nemají vliv na zvýšení napìtí AVC, tak to nìkdo musel rozladit a když se mu to nepodaøilo opravit, èi si nevšimnul, že nefunguje pøepínání pásem na volièi (pùvodnì to skuteènì nefungovalo), tak to vzdal a TV tøeba 25 let skladoval na pùdì
Jak máš nastaven pracovní bod videa , nebo jak jsi ho nastavoval ? Ivan

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#128 Příspěvek od pajosek2 »

Blbý je to,že tento člověk ztím nelokalizoval,jestli je vadný KV nebo OMF nebo něco jiného.Pak se těžko pokračuje.
TO: Ivan,co myslíš prac. bodem videa? Ptám se proto,že on nastavuje prac bod AVC nebo mi něco v tomhle vlákně uniklo?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Návštěvník

#129 Příspěvek od Návštěvník »

pajosek2 píše:Blbý je to,že tento èlovìk ztím nelokalizoval,jestli je vadný KV nebo OMF nebo nìco jiného.Pak se tìžko pokraèuje.
TO: Ivan,co myslíš prac. bodem videa? Ptám se proto,že on nastavuje prac bod AVC nebo mi nìco v tomhle vláknì uniklo?
Pracovním bodem videa myslím pracovní bod videa (T10) . Ivan

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#130 Příspěvek od Oberleutnant »

Pracovní bod videa jsem zatim nenastavoval, mohl by jsi mi, Ivane, napsat, jak se projevuje špatně nastavený pracovní bod videa?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#131 Příspěvek od pajosek2 »

Asi jsem se blbě zeptal,jen mi nedochází jak to souvisí s touto závadou.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Návštěvník

#132 Příspěvek od Návštěvník »

pajosek2 píše:Asi jsem se blbì zeptal,jen mi nedochází jak to souvisí s touto závadou.
Jeho blbé nastavení ovlivòuje i fci AVC . Prostì odtud se zaèíná nastavovat celý øetìzec . Ivan

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#133 Příspěvek od Oberleutnant »

Jaké má být tedy napětí na T10, aby byl správně nastaven pracovní bod videa?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#134 Příspěvek od masar »

Pokud si vzpomínám, nastavovalo se napětí na kolektoru T10 na cca 25 - 30V bez signálu a při regulátoru kontrastu na maximum trimrem P1 (pracovní bod emitorového sledovače). :wink:

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#135 Příspěvek od martinbbb »

Jako promiňte, ale já už se na to opravdu zase nemůžu koukat..a asi bych musel být hodně sprostý, to by se ale zase Hill zlobil, tak si to radši nechám pro sebe....Leoši nevymýšlej hlouposti jako je změna propustnosti diod, nebo to že to někdo rozvrtal a strčil na půdu......vyzkoušel jsi to s tím venkovním KV?? proč výmýšlíš voloviny a nezkusíš na vstup OMF připojit 38 MHz?? Ty takhle rozvrtáš všechny nastavovací prvky a pak už to nenaladíš...dej na mě a zkus to s tím jiným KV.....

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“